Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Громадське право на поховання

Згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу» від 10 липня 2003р. усі громадяни мають право на поховання їхнього тіла та волевиявлення про належне ставлення до тіла після смерті. Це волевиявлення може бути виражене у:

  • згоді чи незгоді на проведення патолого-анатомічного розтину;

  • згоді чи незгоді на вилучення органів та/або тканин тіла;

  • побажанні бути похованим у певному місці, за певними звичаями, поруч з певними раніше померлими чи бути підданим кремації;

  • дорученні виконати своє волевиявлення певній особі;

  • іншому дорученні, що не суперечить законодавству.

Контроль за виконанням волевиявлення громадян про належне ставлення до їхнього тіла після смерті в частині щодо згоди на проведення розтину, на вилучення органів та/або тканин тіла здійснюється відповідними органами виконавчої влади у межах їх повноважень. Виконання волевиявлення громадян  про належне ставлення до їхнього тіла після смерті в частині щодо кремації тіла, поховання в іншому населеному пункті здійснюється відповідно до закону.

Дії щодо тіла померлого повинні здійснюватися в повній відповідності з волевиявленням померлого, якщо не виникли обставини, за яких виконання волевиявлення померлого неможливе.

Більш детальну інформацію щодо прав громадян на поховання та волевиявлення можна знайти на офіційному сайті Головного територіального управління юстиції у місті Києві.


 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]