Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як отримати свідоцтво про смерть особи, що померла на окупованій території?

Для отримання свідоцтва в загальному порядку слід звернутись до РАЦС з паспортом та довідкою з медзакладу, медичним свідоцтвом про смерть, виданим закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою. Однак органи реєстрації не приймають документів, виданих установами на непідконтрольних територіях. У разі, якщо особа померла на окупованій території та отримано відмову відділу реєстрації актів державного стану, рішення про встановлення факту смерті виноситься судом.

Роз’яснення читайте на сайті Міністерства соціальної політики.

Для отримання свідоцтва про смерть особи, що померла на тимчасово окупованій території, слід звернутись до суду за місцем проживання (за межами районів окупації та АТО) з заявою, квитанцією про сплату судового збору та відповідними доказами смерті.

Заява подається з зазначенням факту, який необхідно встановити, та обгрунтуванням звернення до суду. Також додаються докази, якими є оригінали та копії медичних документів, в тому числі складені на окупованих територіях, аудіо- та відеозаписи, пояснення та свідчення осіб, що можуть надати корисну інформацію, та інші документи, що можуть підтвердити час та місце смерті.

За результатами розгляду суд повертає заяву чи відмовляє у винесенні рішення з подальшим роз’ясненням, як оскаржити чи що робити в подальшому, або виносить рішення про встановлення факту смерті. Копія рішення про встановлення факту передається заявникам чи надсилається до органів реєстрації актів цивільного стану.

Для оформлення свідоцтва у разі задоволення звернення та отримання рішення суду потрібно з копією рішення та паспортом заявника звернутись до відділу реєстрації.

За додатковою інформацією звертайтесь до Регіонального штабу за номером (044) 481 14 90 та для отримання правової допомоги за номером (044) 486 71 56.

Для отримання консультації з правових питань ви також завжди можете звернутись до Національної гарячої лінії за номером 0 800 500 335 та 335 та до Координаційного центру з надання правової допомоги за номером 0 800 213 103.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]