Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

16 листопада 2018 року відбулось засідання круглого столу на тему: «Сортування сміття у місті Києві: стан та перспективи розвитку»

За ініціативою комітету з питань житлово-комунальної інфраструктури, благоустрою, ритуальних послуг, екології, енергоефективності та охорони навколишнього середовища Громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради (КМДА) та за сприяння заступника Київського міського голови Петра Пантелєєва було проведено засідання «круглого» столу з питань сортування та переробки сміття у місті Києві.

Участь у засіданні взяли: голова правління ПрАТ "Київспецтранс" Андрій Грущинський, начальник управління житлово-комунального господарства Дарницької РДА Віктор Шумаков, керівник управління ЖКГ Святошинської РДА Євген Мужиченко, начальник відділу санітарної очистки та інженерного захисту території управління житлово-комунальної політики Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Марина Жилка, представники організацій громадянського суспільства та фахові експерти галузі. Під час обговорення представники столичної влади та громадськості мали нагоду обмінятись думками та пропозиціями, щодо врегулювання питання сортування сміття.

Під час обговорення було зазначено, що столиця продукує більше 1 млн. 200 тис. тон сміття в рік, значна частина з яких направляється до полігону в с.Підгірці, де місцеві активісти схвильовані питанням переробки фільтрату та концентрату на полігоні №5. У зв'язку з цим дуже гостро постає питання, куди Київ має вивозити сміття для його сортування та утилізації у 2019-2020 рр., а також, як міська влада має співпрацювати з приватним сектором цієї галузі.

Зокрема, представниками ОГС було запропоновано ініціативу щодо побудови громадського сміттєпереробного заводу на основі добровільних внесків мешканців міста.

За підсумками обговорення, присутні визначили, що проблема переробки сміття та його утилізації потребує комплексного рішення, було вирішено започаткувати цілий цикл спільних заходів щодо вирішення проблеми розділеного збору сміття та його утилізації, а для більш детального напрацювання механізму вирішення проблеми буде направлено відповідні звернення до Верховної Ради України та Міністерства екології та природних ресурсів України.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]