Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

За ініціативи Громадської ради відбувся Всеукраїнський форум «Роль меценатства у розвитку культури»

27 лютого 2020 року у приміщенні Колонної зали Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації за ініціативи Громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» та за підтримки Київської міської ради проведено Всеукраїнський форум під назвою: «Роль меценатства у розвитку культури». Захід об’єднав представників громадських, благодійних організацій, закладів культури, громадських діячів, експертів та реальних меценатів.

Організатори форуму вбачають за мету створення в Україні платформи для обговорення та вироблення концепції та шляхів розвитку культури меценатства в нашій державі.

Модератором заходу виступила голова комітету культури, моралі, духовності, охорони культурної спадщини, туризму та рекреації Громадської ради Лариса Котлякова. Участь у форумі взяли: директор Департаменту культури ВО КМР (КМДА) Діна Попова, директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк, начальник Управління туризму та промоцій Марина Радова, представники Департаменту суспільних комунікацій, онук знаменитого поета, письменника і перекладача Максим Рильський, голова Спілки християнських письменників України Костянтин Шаповалов та заступник директора Асоціації благодійників України Оксана Лобко.

В рамках форуму відбулися панельні дискусії на теми:

  • Меценатство як запобігання деградації суспільства;
  • Сучасні приклади меценатства;
  • Складності на шляху реалізації проектів у сфері меценатства та їх вирішення;
  • Сучасні методи залучення бізнесу до суспільно корисного меценатства та впровадження PR-технологій;
  • Об’єднання зусиль з метою відродження та популяризації меценатства.

Учасники Форуму прийняли резолюцію, в якій зазначили наступне: меценатство є важливим чинником духовного, творчого та інтелектуального розвитку суспільства; меценатство – це наша історична спадщина, яка потребує відродження.

Зокрема, учасники Форуму вбачають перспективу розвитку культури меценатства через:

  • розробку державної програми розвитку меценатства в Україні;
  • прийняття Закону про меценатство з метою створення сприятливих правових умов для меценатства;
  • надання податкових пільг меценатам;
  • популяризацію меценатства через просвітницькі заходи, соціальну рекламу.

Також, за результатами Форуму вирішено провести засідання за круглим столом, на якому більш детально опрацювати пункти резолюції та практичні кроки для їх реалізації.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]