Версія для людей із вадами зору

Проект рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві»

Повідомлення про оприлюднення

Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень та пропозицій від юридичних та фізичних осіб, їх об’єднань, Андрєєв А.С., Михайленко В.О., Странніков А.М. повідомляють про оприлюднення проекту регуляторного акта – рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві».

Головними розробниками проекту регуляторного акта є Андрєєв А.С., Михайленко В.О., Странніков А.М.

Проект рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» __.08.2018 р. розміщено в мережі Інтернет за адресою: www.kyivcity.gov.ua для отримання зауважень та пропозицій.

Зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом одного місяця з дня оприлюднення (з 03.09.2018 року по 03.10.2018року):

 • у письмовому вигляді за адресою: 01044, м. Київ-44, вул. Хрещатик, 36 депутат Київської міської ради Михайленко В.О. або на електронну адресу: proekt.kmr@gmail.com.
 • в копії у письмовому вигляді за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11 Державна регуляторна служба України, тел. 285-05-55 або на електронну адресу inform@dkrp.gov.ua.

Проект

Відповідно до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 22 Закону України "Про столицю України  ̶  місто-герой Київ", Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Закону України "Про благоустрій населених пунктів", наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068; враховуючи наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369 "Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 липня 1996 року за № 372/1397; з метою вдосконалення порядку залучення пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва, Київська міська рада вирішила:

 1. Внести до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради" такі зміни:

1.1. Заголовок рішення викласти в такій редакції:

"Про затвердження Порядку залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва".

1.2. Пункт 1 рішення викласти в такій редакції:

"Затвердити Порядок залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва, що додається.".

1.3. Додаток до рішення викласти в новій редакції, що додається.

 1. Встановити, що оформлення паспортів прив’язки здійснюється у разі розміщення в місті Києві:

- тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - тимчасова споруда);

- сезонного майданчики для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства

- автомату з продажу товарів (послуг), платіжного пристрою;

-споруди, яка виготовляється з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлена тимчасово, та не є об'єктом капітального будівництва (зокрема металевого збірно-розбірного гаражу, автомийки модульного типу, газового заправного пункту модульного типу).

- тимчасової споруди на території ринку, на розміщення якого відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою;

- судна, що використовується в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатується біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлено на березі.

2.1. У випадку відсутності правовстановлюючих документів на земельні ділянки комунальної власності територіальної громади міста Києва, на яких встановлені (розміщені) тимчасові споруди, автомати з продажу товарів (послуг), платіжні пристрої, споруди, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; сезонні майданчики для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі, паспорт прив'язки видається за умови сплати пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою міста Києва та погодження з утримувачем місць розміщення відповідних об’єктів.

 1. Власник тимчасової споруди, після укладення договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою, зобов’язаний укласти договір на вивезення (збирання, зберігання, перевезення, знешкодження, видалення і захоронення) відходів згідно з вимогами чинного законодавства.
 2. За розміщення холодильного та іншого обладнання біля тимчасових споруд, власники таких тимчасових споруд, сплачують пайову участь (внесок) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва.
 3. 1. Встановити, що власниками тимчасових споруд може розміщуватись холодильне та інше обладнання:

- на фасадах вулиць у нульовій, першій та другій форматних зонах міста Києва, визначених розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – всередині тимчасової споруди;

- на фасадах вулиць у третій та четвертій форматних зонах міста Києва, визначених відповідним розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - в одну лінію або за ним.

5. Врахувати, що всі необхідні дії, пов'язані з укладанням договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва, Київська міська рада здійснює в особі спеціально-уповноваженого органу, визначеного відповідним рішенням Київської міської ради (далі – спеціально-уповноважений орган).6. Встановити, що утримувачем місць розміщення тимчасових споруд, автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства на землях комунальної власності територіальної громади міста Києва виступає спеціально-уповноважений орган.

 1. Внести до рішення Київської міської ради від 25 грудня 2014 року № 746/746 "Про особливості застосування Порядку розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві" такі зміни:

7.1. Пункт 8 викласти в такій редакції:

«8. Визначити, що паспорт прив'язки тимчасової споруди оформлюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за умови:

- отримання суб’єктом господарювання позитивного висновку про відповідність намірів щодо місця розміщення тимчасової споруди у Комплексній схемі;

- сплати суб’єктом господарювання пайової участі (внеску) відповідно до договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою;

- погодження з утримувачем місць розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, автоматів з продажу товарів (послуг), споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва, тимчасових споруд на території ринків; сезонних майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства».

7.2. Внести до Порядку проведення конкурсу щодо надання права на оформлення паспорта прив’язки тимчасової споруди, затвердженого рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2014 року № 746/746 "Про особливості застосування Порядку розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві" такі зміни:

7.2.1. Абзац 4 пункту 2 – виключити.

7.2.2.У абзаці 3 пункту 15 цифри та слова "500 метрів" замінити цифрами та словами "50 метрів".

7.2.3.Пункт 15 доповнити новим абзацом такого змісту:

"У разі отримання кількома учасниками однакової кількості балів, переможцем визначається учасник, тимчасова споруда якого, згідно з поданими документами, розміщена ближче до відповідного місця розміщення, визначеного Комплексною схемою".

 1. Пункт 5 рішення Київської міської ради від 25 грудня 2014 року № 746/746 "Про особливості застосування Порядку розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві" доповнити абзацами такого змісту:

"Встановити, що право на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва виборюється на торгах.

Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міські державній адміністрації) затвердити порядок проведення відповідних торгів.

Встановити, що переможцем торгів визначається суб’єкт господарювання, який запропонував найбільший щорічний розмір пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва.".

 1. Внести зміни до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051, що додається.
 2. Затвердити Порядок розміщення суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі, що додається.
 3. Визнати таким, що втратило чинність рішення Київської міської ради від 04 вересня 2014 року № 62/62 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради".
 4. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) привести свої акти у відповідність до вимог цього рішення.
 5. Це рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення.
 6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, постійну комісію Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики, постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Київський міський голова

 В. Кличко

 

 

 

Додаток
до рішення Київської міської ради
_______________ № ___________
(в редакції рішення Київської міської ради від _____ № _____)

 

ПОРЯДОК
залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва

 1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає механізм залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва з урахуванням впливу безпосередньо на об'єкти благоустрою та оцінки соціально-економічного значення для міста незалежно від форм власності тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельної ділянки; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі (далі – об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок)).

1.2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - тимчасова споруда) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

автомати з продажу товарів (послуг) - цілісний заводський виріб, що здійснює реєстрацію розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів
тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості
та вартості, та створює контрольну стрічку в електронному вигляді;

відкритий (літній) майданчик для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства (далі - відкритий (літній) майданчик) - різновид майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, місце для надання послуг з харчування біля стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства на відкритому повітрі (під тентами, на верандах, у павільйонах легкого типу), що діє щорічно з 01 квітня до 31 жовтня відповідного року. Місця розміщення відкритих (літніх) майданчиків не визначаються Комплексною схемою;

замовник – власник тимчасової споруди; засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автомату з продажу товарів (послуг), платіжного пристрою; споруди, яка виготовляється з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановленої тимчасово, та не є об'єктом капітального будівництва; тимчасової споруди на території ринку, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельного об’єкту у підземному пішохідному переході; власник (користувач) майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства; судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатується біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановленого на березі;

засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі - автомагазини, автокафе, автокав'ярні, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо;

інформаційний талон - документ, що видається спеціально-уповноваженим органом та підтверджує факт сплати пайової участі, який виготовляється на бланку та містить: серію, номер, дату видачі, термін дії, повне найменування та місцезнаходження юридичної особи або П. І. Б. та місце проживання фізичної особи або фізичної особи - підприємця, тип об'єкта, функціональне призначення об'єкта, місце розташування об'єкта, площу об'єкта, спеціальний код тощо;

комісія з питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства (далі - Комісія) - комісія виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якої входить визначення відповідності намірів щодо місця розташування тимчасових споруд Комплексній схемі тимчасових споруд, будівельним нормам; запровадження додаткових зон обмежень розміщення тимчасових споруд, розгляд заяв щодо неправомірного надання відмови в укладанні договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою міста Києва та інші питання, пов'язані з розміщенням об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

комплексна схема розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі Комплексна схема) - текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування тимчасових споруд, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою;

майданчик для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства - місце для надання послуг з харчування біля стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства, який відкритий для обслуговування населення на певний сезон року, розміщений на відкритому повітрі (під тентами, на верандах, у павільйонах легкого типу) або виготовлений з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, та встановлений тимчасово, без улаштування фундаменту, не є капітальною спорудою. Залежно від типу конструкцій, які використовуються для влаштування, та періоду функціонування майданчики поділяються на відкриті (літні) майданчики та сезонні майданчики;

об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі - намети, палатки, лотки, рундуки, в яких здійснюється сезонний (з 01 травня до 31 жовтня календарного року) продаж безалкогольних напоїв, морозива, продовольчих товарів у герметичній упаковці промислового виробництва, плодовоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плоді, баштанових культур, меду, дитячих та карнавальних іграшок, повітряних кульок, сувенірної продукції (в тому числі сувенірної продукції національної тематики) тощо;

пайова участь (внесок) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва (далі - Пайова участь (внесок)) - внесок на фінансування заходів з благоустрою міста Києва (утримання, ремонт та будівництво об'єктів благоустрою), який сплачують власники тимчасових споруд, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельної ділянки; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах;) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі у грошовому виразі (гривнях);

платіжний пристрій - технічний пристрій (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування тощо), який дає змогу користувачеві здійснити операції з ініціювання переказу коштів, а також виконати інші операції згідно з функціональними можливостями цього пристрою;

сезонний майданчик для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства (далі - сезонний майданчик) - різновид майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, місце для надання послуг з харчування біля стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства, влаштоване з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, встановлений тимчасово без улаштування фундаменту, не є капітальною спорудою та може функціонувати в термін, визначений в паспорті прив'язки. Місця розміщення сезонних майданчиків не визначаються Комплексною схемою;

спеціально-уповноважений орган – орган, визначений рішенням Київської міської ради, до компетенції якого належить вчинення всіх необхідних дій, пов’язаних з укладанням договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва;

споруди, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлені тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва - металеві збірно-розбірні гаражі, автомийки модульного типу, автомобільні газові заправки пункти модульного типу, атракціони тощо.

1.3. Залучені кошти Пайової участі (внеску) спрямовуються на фінансування заходів з розвитку інфраструктури та благоустрою міста Києва.

1.4. Пайова участь (внесок) залучається з метою:

відшкодування витрат міста Києва на розширене відтворення об'єктів благоустрою;

реалізації власниками об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) свого права на встановлення (розміщення) таких об’єктів на території міста Києва;

фінансування заходів з благоустрою міста Києва (утримання, ремонт та будівництво об'єктів благоустрою);

відшкодування за використання власниками об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) земельних ділянок та об'єктів благоустрою, розміщених на цих земельних ділянках (у разі відсутності документів, що посвідчують право власності або користування земельною ділянкою), що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

 1. Принципи визначення розміру Пайової участі (внеску)

2.1. Обсяг Пайової участі (внеску) визначається за принципами:

компенсації витрат міста на розширене відтворення об'єктів благоустрою (власники об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) мають компенсувати витрати міста на розширене відтворення об'єктів благоустрою, які виникають при встановленні (розміщенні) та експлуатації таких об’єктів);

комплексного підходу до розвитку інфраструктури міста (рівномірний розвиток інфраструктури міста по всій території);

сприяння залученню коштів на фінансування заходів з благоустрою міста Києва (визначення обсягу Пайової участі (внеску) з урахуванням соціально-економічного значення встановлених (розміщених) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок)) має створювати сприятливі умови для фінансування заходів з благоустрою міста Києва (утримання, ремонт та будівництво об'єктів благоустрою тощо).

3. Порядок залучення і використання Пайової участі (внеску)

3.1. Цей Порядок регулює організаційні та економічні відносини, пов'язані із залученням Пайової участі (внеску), у тому числі при укладенні договорів щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою.

3.2. Київська міська рада, у всіх питаннях щодо залучення Пайової участі (внеску), виступає в особі спеціально-уповноваженого органу, визначеного рішенням Київської міської ради (далі - спеціально-уповноважений орган).3.3. Структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районним в м. Києві державним адміністраціям, підприємствам, установам та організаціям комунальної форми власності, за винятком спеціально-уповноваженого органу, забороняється залучення на будь-яких засадах коштів пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою від власників об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) на утримання об'єктів благоустрою м. Києва, за винятком фінансування об'єктів, включених до затверджених Київською міською радою цільових програм.

3.4. У випадку відсутності правовстановлюючих документів на земельні ділянки комунальної власності територіальної громади міста Києва, на яких встановлюються (розміщуються) об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок), відповідні замовники укладають договір щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою міста Києва з спеціально уповноваженим органом.

3.5. Пайова участь (внесок) сплачується у грошовій формі.

3.6. Для укладення договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою замовник звертається до спеціально-уповноваженого органу із заявою, до якої додаються такі документи:

реквізити замовника (для юридичних осіб: повне найменування, місцезнаходження, код ЄДРПОУ, банківські реквізити (розрахунковий рахунок, установа банку, МФО банку), посада та П. І. Б. керівника, телефон; для фізичної особи – підприємця та фізичної особи: П. І. Б. повністю, місце проживання, ідентифікаційний номер, телефон; для фізичної особи-підприємця додатково: банківські реквізити (розрахунковий рахунок, установа банку, МФО банку);

для фізичних осіб - підприємців та фізичної особи - додатково копія паспорта громадянина України;

схема місця розташування об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) із зазначенням контуру, з прив'язкою до місцевості;

актуальна фотофіксація з чотирьох сторін місця розташування об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) на відстані 5 - 10 м (для тимчасової споруди - додатково фото фасаду з товаром, на відстані 3 - 4 метрів);

опис об’єкту (розмір, площа, місце розташування (прив’язка до найближчого об’єкта, якому присвоєна поштова адреса), № об'єкта (у разі відсутності об'єкта, якому присвоєна поштова адреса, вказано інші орієнтири (перетин з іншого вулицею, номер опори освітлення, інше).

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту, замовник - власник засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі надає такі документи:

копія договору щодо розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі;

копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, видане у встановленому порядку підрозділом МВС України, з відміткою про переобладнання транспортного засобу (у разі використання транспортного засобу).

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту, замовник - власник (користувач) стаціонарного закладу ресторанного господарства надає такі документи:

копії документів, що посвідчують право власності на будівлю або приміщення стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства, біля якої (яких) планується влаштувати майданчик для харчування;

копії документів, що посвідчують право користування на будівлю або приміщення стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства, біля якої (яких) планується влаштувати майданчик для харчування (у разі, якщо замовник є користувачем);

письмова згода власника (користувача) земельної ділянки у разі розміщення майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства на земельній ділянці, що знаходиться у власності (користуванні) третіх осіб;

письмова згода власників (орендарів) сусідніх приміщень, у разі збільшення лінійних розмірів майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства поза межі фасаду стаціонарного закладу ресторанного господарства.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) автомату з продажу товарів (послуг) надає такі документи:

копії документів, що посвідчують право власності на автомат з продажу товарів (послуг);

копію ліцензії Національного банку України на переказ коштів;

копію технічного паспорта на автомат з продажу товарів (послуг).

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим та тринадцятим цього пункту замовник - власник (користувач) платіжного пристрою надає такі документи:

копію ліцензії Національного банку України на право здійснення банківської діяльності, ліцензії Національного банку України на переказ коштів.

копії документів, що посвідчують право власності на платіжний пристрій;

копію технічного паспорту на платіжний пристрій.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) металевого збірно-розбірного гаражу надає такі документи:

копію документів, що засвідчують прийняття рішення (надання дозволу) на встановлення металевого збірно-розбірного гаражу (розміщення гаражного кооперативу);

копію згоди балансоутримувача території на розміщення металевого збірно-розбірного гаражу.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) автомийки модульного типу надає такі документи:

копію згоди балансоутримувача території на розміщення автомийки модульного типу;

копію документів, які підтверджують що автомийка виготовлена як цілісний заводський виріб та не є об’єктом капітального будівництва;

копії погодження на розміщення авто мийки модульного типу від Головного управління Держпродспоживслужби м. Києві, Головного управління Держпраці у Київській області, Управління екології та природних ресурсів, Головним управлінням ДСНС України у м. Києві, Головним управлінням Національного поліції України у м. Києві.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) автомобільного газового заправного пункту модульного типу надає такі документи:

копію згоди балансоутримувача території на розміщення;

документи на право власності/користування земельною ділянкою (копія договору оренди земельної ділянки, витяг);

документи, які підтверджують, що автомобільний газовий заправний пункт виготовлено як цілісний заводський виріб та не є об’єктом будівництва;

концепція розміщення автомобільного газового заправного пункту (яка зокрема має включати схему розміщення на чинній топографо-геодезичній основі М 1:500, розроблену з урахуванням державних будівельних норм, санітарних норм та вимог безпеки), погоджену з центральними або місцевими наглядовими органами за належністю питань (Мінрегіоном, ДСНС, Держпраці та Держпродспоживслужби);

копії погоджень на розміщення від Головного управління Держпродспоживслужби м. Києві, Головного управління Держпраці у Київській області, Управління екології та природних ресурсів, Головним управлінням ДСНС України у м. Києві, Головним управлінням Національного поліції України у м. Києві.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) атракціону надає такі документи:

копію згоди балансоутримувача території на розміщення;

копії погоджень на розміщення від Головного управління Держпраці у Київській області, Головним управлінням ДСНС України у м. Києві, Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатується біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановленого на березі надає такі документи:

діючий договір із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг;

копії погоджень на розміщення від Головного управління Держпродспоживслужби м. Києві, Управління екології та природних ресурсів, Головним управлінням ДСНС України у м. Києві.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) торгівельного об’єкту у підземному пішохідному переході надає такі документи:

згода балансоутримувача території;

копія погодження Головного управління ДСНС України в м. Києві;

місце розміщення відповідного об’єкту, зазначене на погодженій балансоутримувачем, схемі розміщення об’єктів торгівлі у підземному переході.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) тимчасової споруди на території ринку, на розміщення якого відсутні чинні документи на право власності або користування земельної ділянки, надає такі документи:

документи на розміщення ринку (договори оренди земельної ділянки, рішення про встановлення/розміщення ринку тощо);

згода балансоутримувача території;

схема організації ринку.

3.7. Заява на укладення договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою на яких встановлені (розміщені) об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок) (крім засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі) та документи, що додаються до неї, подаються замовником або уповноваженою ним особою в електронному вигляді через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва. Замовник несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві та документах, що додаються до неї.

3.7.1. Заява на укладення договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою на яких встановлені (розміщені) засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі та документи, що додаються до неї, подаються комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Міський магазин» в електронному вигляді через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва після укладення з переможцями торгів договору щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

3.8. За наявності всіх документів, передбачених пунктом 3.6. цього Порядку, спеціально-уповноважений орган протягом чотирьох робочих днів:

здійснює геопросторове визначення місця розташування об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

перевіряє місце розміщення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

передає надані замовниками заяви та документи до відповідної районної в місті Києві державної адміністрації, а щодо майданчика для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства до Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва для отримання протягом чотирьох робочих днів аргументованих пропозицій щодо розміщення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок).

Районна в місті Києві державна адміністрація протягом чотирьох робочих днів:

перевіряє наявність обґрунтованих скарг від громадян із відповідними підтверджуючими матеріалами (фотофіксація тощо) щодо розміщення або функціонування об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

погоджує укладення договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва стосовно розміщення металевих збірно-розбірних гаражів.

За результатами опрацювання районна в місті Києві державна адміністрація надає до спеціально-уповноваженого органу через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва аргументовані пропозиції стосовно укладання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою.

У разі якщо районна в місті Києві державна адміністрація протягом чотирьох робочих днів не надала аргументованих пропозицій стосовно укладання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою застосовується принцип мовчазної згоди, тобто вважається, що у районної в місті Києві державної адміністрації відсутні аргументовані пропозиції щодо укладання такого договору.

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом чотирьох робочих днів:

перевіряє наявність та функціонування закладу ресторанного господарства;

перевіряє наявність обґрунтованих скарг від громадян із відповідними підтверджуючими матеріалами (фотофіксація тощо) щодо розміщення або функціонування майданчика для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.

Надає за результатами опрацювання до спеціально-уповноваженого органу через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва аргументовані пропозиції щодо укладання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою або відмови в укладанні договору.

У разі якщо Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом чотирьох робочих днів не надав аргументованих пропозицій стосовно укладання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою застосовується принцип мовчазної згоди, тобто вважається, що у Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відсутні аргументовані пропозиції щодо укладання такого договору.

У разі необґрунтованості пропозицій районної в місті Києві державної адміністрації, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), спеціально уповноважений орган передає заяву та додані до неї документи на розгляд Комісії для розгляду справи по суті. При цьому строки розгляду заяви продовжуються на строк, необхідний для розгляду Комісії.

Договір щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою укладається із замовниками у разі:

прийняття позитивного рішення щодо розгляду документів, зазначених у пункті 3.6. цього Порядку;

визначення відповідності намірів щодо місця розміщення розташування тимчасової споруди у Комплексній схемі відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068;

визначення замовника переможцем інвестиційного конкурсу за його результатами та з яким укладено інвестиційний договір.

3.9. Після зарахування на рахунок 100 % відповідної суми пайової участі за договором щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою спеціально-уповноважений орган передає замовнику оригінал інформаційного талону разом з примірником підписаного спеціально-уповноваженим органом у встановленому порядку договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою.

Інформаційний талон про сплату пайової участі має бути розміщений на вітрині фронтальної частини тимчасової споруди, автомату з продажу товарів (послуг), або на лобовому склі (фасаді) платіжного пристрою, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об’єктами капітального будівництва, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі тощо а для майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства - на вході до закладу ресторанного господарства із забезпеченням зчитування спеціального коду інформаційного талона про сплату пайової участі (внеску).

3.10. Інформаційний талон та договір пайової участі (внеску) в утриманні об’єкту благоустрою, укладений із замовником – власником засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі передається спеціально-уповноваженим органом до комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Міський магазин», яке визначено замовником робіт з облаштування та утримання місць для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва, організатором торгів на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, для їх подальшої передачі відповідному замовнику.

3.11. Підстави для відмови в укладенні договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою за результатами розгляду документів:

місце розташування об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) потрапляє в межі півкола радіусом 20 м від площини дверей у напрямку евакуації з центром у середині дверної групи, яка включає всі двері з написом «Вхід» та «Вихід» на станціях метрополітену, або від центра площини краю останньої сходинки на виходах із підземних переходів, які не мають дверей;

місце розташування тимчасової споруди потрапляє в зони обмежень, визначені Комплексною схемою (тільки при оформленні паспорта прив’язки тимчасової споруди) або Комісією;

виявлення в документах, поданих замовником, недостовірних відомостей;

подання замовником неповного пакета документів;

наявність обґрунтованих скарг громадян із відповідними підтверджуючими матеріалами (фотофіксація тощо) на функціонування або розміщення майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства.

У разі наявності зазначених у цьому пункті підстав для відмови спеціально-уповноваженим органом здійснюється підготовка повідомлення про відмову в укладенні договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою, яке направляється замовнику через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва.

Відмову в укладенні договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою може бути оскаржено у порядку, встановленому законодавством.

3.12. Підставами для припинення дії договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою до закінчення терміну його дії є:

звернення замовника із заявою про розірвання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою;

припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірних відомостей;

недотримання замовника істотних умов договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою;

зміна містобудівної ситуації, державних будівельних норм, зміна у розташуванні інженерних мереж, що унеможливлює розташування об’єкта у певному місці (у разі відмови замовника від запропонованого альтернативного місця розміщення об’єкта);

невиконання умов документа, що визначає відповідність намірів замовника Комплексній схемі, у визначений в ньому термін (при оформлені паспорта прив’язки тимчасової споруди);

анулювання паспорта прив’язки тимчасової споруди;

рішення суду;

невиконання рішень Київської міської ради.

У разі розірвання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою із зазначених підстав (крім неможливості надання альтернативного місця розміщення об’єкта при зміні містобудівної ситуації, державних будівельних норм, зміні у розташуванні інженерних мереж, що унеможливлює розташування об’єкта у певному місці) кошти, сплачені замовником відповідно до умов цього договору, не повертаються.

У разі зміни містобудівної ситуації, державних будівельних норм, зміни у розташуванні інженерних мереж, що унеможливлює розташування об’єкта у певному місці, замовнику пропонується альтернативне місце розміщення об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) (у разі його наявності). Вносяться відповідні зміни до договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою та до Містобудівного кадастру міста Києва.

У разі неможливості надати альтернативне місце розташування об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок), договір щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою розривається, а частина сплачених коштів повертається замовнику з урахуванням часу розміщення на початковому місці.

3.13.Умови сплати Пайової участі (внеску) визначаються у договорі щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою між спеціально-уповноваженим органом та власником об’єкта, за який сплачується пайова участь (внесок).

3.14. Строк дії діючого договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою, укладеного відповідно до рішення Київської міської ради від 04 вересня 2014 року № 62/62 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради" при розміщенні тимчасової споруди на земельній ділянці комунальної власності територіальної громади міста Києва, може бути подовженим, але з кінцевим терміном дії таких договорів до завершення проведення конкурсів (торгів) щодо надання права на оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд за відповідними локаціями.

Пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою сплачується в повній сумі єдиним платежем.

При цьому пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою сплачується щорічними або піврічними платежами.

3.15. У разі визначення відповідності намірів щодо місця розташування тимчасової споруди у Комплексній схемі строк дії договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою становить до п’яти років, але не більше строку дії паспорта прив’язки.

При цьому пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою сплачується щорічними або піврічними платежами.

3.16.У разі визначення замовника переможцем інвестиційного конкурсу та у разі укладення за його результатами відповідного інвестиційного договору, строк дії договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою відповідає строку дії інвестиційного договору, але не більше п’яти років.

При цьому пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою сплачується щорічними або піврічними платежами.

3.17. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати пайової участі (внеску) відповідно до умов укладених договорів щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою здійснюється спеціально-уповноваженим органом.

3.18.Контроль за дотриманням законодавства України та умов договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою, на яких розміщені об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок) (крім засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі) здійснюється Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними районними в місті Києві державними адміністраціями.

3.19.Контроль за дотриманням умов договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою, на яких розміщені засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об’єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі здійснюється Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), відповідними районними в місті Києві державними адміністраціями та комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Міський магазин».

3.20. Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідні районні в місті Києві державні адміністрації надають до спеціально-уповноваженого органу протягом п’яти робочих днів з моменту виявлення порушень інформацію про невідповідність умов договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою, укладеного із замовником, за які сплачується пайова участь (внесок).

3.21.У разі порушення термінів сплати за укладеним договором щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою замовник несе відповідальність згідно з умовами договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою.

3.22. У разі встановлення факту невідповідності фактичного функціонального призначення замовник протягом 10 днів з дня виявлення порушення відшкодовує у трьохкратному розмірі різницю між річною сумою фактично сплаченої пайової участі (внеску) та річною сумою пайової участі (внеску), яка була б розрахована за фактичне функціональне призначення.

3.23. У разі встановлення факту невідповідності фактичної площі замовник протягом 10 днів з дня виявлення порушення відшкодовує у трьохкратному розмірі різницю між річною сумою фактично сплаченої пайової участі (внеску) та річною сумою пайової участі (внеску), яка була б розрахована за фактичну площу.

3.24. У разі повторного порушення протягом 1 року строку пункту 3.22. та/або 3.23. замовник відшкодовує у п’ятикратному розмірі різницю між річною сумою фактично сплаченої пайової участі (внеску) та річною сумою пайової участі (внеску), яка б збільшилась у зв’язку зі зміною фактичного функціонального призначення та/або встановленої у договорі (фактичної) площі.

3.25. Замовник, протягом п’яти днів, повинен усунути всі виявлені порушення, визначені пунктами 3.22 та/або 3.23, та/або 3.24.

3.26. Спеціально-уповноважений орган на підставі інформації щодо самовільно встановлених (розміщених) об’єктів, за які повинна сплачуватися пайова участь (внесок), наданої Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними районними в місті Києві державними адміністраціями щомісяця звітує постійній комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку та виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) щодо потенційного розміру несплаченої пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою.

3.27.Договори щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою не є підставою для проведення будівництва, введення в експлуатацію, реєстрації речових прав.

4. Методика розрахунку розміру Пайової участі (внеску) при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок).

4.1. Розмір Пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою визначається за таким алгоритмом:

а) визначення економіко-планувальної зони відповідно до рішення Київської міської ради, в якій встановлюється (розміщується) об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок);

б) визначення стимулюючого коефіцієнта, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), який залежить від територіального встановлення (розміщення) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

в) визначення функціонального призначення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

г) визначення коефіцієнта функціонального призначення згідно з додатком 2 до цього Порядку. У разі змішаного функціонального призначення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) – наявність кількох коефіцієнтів функціонального призначення, для розрахунку розміру Пайової участі (внеску) використовується більший з коефіцієнтів;

д) визначення локального коефіцієнта згідно з додатком 3 до цього Порядку.

5. Розрахунок розміру Пайової участі (внеску) при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок).

5.1. Розмір Пайової участі (внеску) при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) розраховується за такою формулою:

В = П * Рв * Кф * Кст,

де

В – розмір Пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) за рік;

П – загальна площа об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) (м2);

Рв – вартість одного квадратного метра території для земель комерційного використання, відповідно до нормативно грошової оцінки земель міста Києва, визначеної рішенням Київської міської ради ;

Кф – коефіцієнт функціонального призначення – розмір Пайової участі (внеску) з 1 кв. м загальної площі об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) відповідного функціонального призначення, визначений згідно з таблицею додатка 3 до цього Порядку;

Кст – стимулюючий коефіцієнт, визначений згідно з розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Подання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визначення стимулюючого коефіцієнту здійснюється Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за погодженням з Постійною комісією Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

5.1.1. Розмір пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою при встановленні (розміщенні) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва, визначається як результат торгів (без суми гарантійного внеску), проведених відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02 квітня 2015 року № 300 «Про затвердження порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібноїї торговельної мережі в місті Києві».

5.1.2. До затвердження розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) стимулюючий коефіцієнт для об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) дорівнює 1.

5.1.3. У разі розміщення (встановлення) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) у зоні (зонах), визначених згідно з додатком 4 до цього Порядку, розмір пайової участі (внеску), розрахований відповідно до пункту 5.1 цього Порядку, помножується на визначений у цьому додатку локальний коефіцієнт (локальні коефіцієнти) цієї зони (зон).

5.1.4. При розрахунку розміру пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою при встановленні (розміщенні) металевих збірно-розбірних гаражів локальний коефіцієнт не застосовується.

5.1.5. Розмір Пайової участі (внеску) при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) коригується на наступний рік на індекс інфляції за попередній рік.

6. Перехідні положення

6.1.Питання, не врегульовані цим Порядком, які потребують колегіального вирішення, у тому числі визначення додаткових зон обмежень розміщення тимчасових, виносяться на розгляд комісії з питань розміщення тимчасових споруд, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, утвореної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

6.2. Для тимчасових споруд, власники яких є інвалідами або особи, які мають на утриманні дітей-інвалідів, та які оформлювали документи для розміщення цієї тимчасової споруди не менше 3 років, розмір пайової участі, розрахований відповідно до пункту 4.1 цього Порядку, помножується на коефіцієнт 0,1 у разі подання підтверджуючих документів. Умови, наведені в цьому пункті, можуть застосовувати відносно не більше двох тимчасових споруд, які належать одному власнику.

6.3. При встановленні (розміщенні) атракціонів, висота яких перевищує 10 м, розмір пайової участі (внеску), розрахований відповідно до пункту 5.1., помножується на коефіцієнт 1,2.

6.4. У разі сплати замовником пайової участі відповідно до пунктів 3.17 та 3.18 щорічним платежем застосовується коефіцієнт 0,8.

6.5. Якщо відповідно до правовстановлюючих документів на земельну ділянку комунальної власності територіальної громади міста Києва, цільовим призначенням не передбачено використання цієї ділянки здійснення підприємницької діяльності, замовник має право встановлювати (розміщувати) тимчасові споруди, засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчики для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.

У цьому випадку здійснення розрахунку розміру пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою використовується стимулюючий коефіцієнт 0,5.

6.6. До моменту отримання паспорту прив’язки на об’єкт, у відповідності до норм наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 21.10.2011 № 244, підставою для встановлення (розміщення) об’єкту є договір щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою.

 

 

 

Додаток 1

до Порядку залучення пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва

 

ДОГОВІР
щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою

м. Київ ___________________ року

(найменування юридичної особи, що є власником тимчасової споруди торговельного, побутового,соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності)в особі ______________________________________________________________________________,

(посада, прізвище, ім’я та по батькові), що діє на підставі ______________________________________________________________________________,

(назва документа, номер і дата видачі), або _______________________________________________________________________________,
(прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, що є власником тимчасової споруди торговельного,побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності)
що діє на підставі _____________________________________________________________________,
(назва документа, номер і дата видачі)
далі – Замовник, з однієї сторони, і

(найменування суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність щодо утримання об’єктів благоустрою державної та комунальної власності, або балансоутримувача об’єкта благоустрою)


_______________________________________________________________________________

(назва документа, номер і дата видачі)

далі – Виконавець, з іншої сторони, разом Сторони, керуючись Законом України «Про благоустрій населених пунктів» та іншими нормативно-правовими актами, уклали цей договір (далі – Договір) про таке:

 1. Предмет Договору

1.1. Предметом цього договору є сплата Замовником пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва.

1.2. Замовник зобов’язується оплатити пайову участь (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою: (назва об’єкта благоустрою), на території якого розташована _______________________________________________________________________________,
(найменування тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою, паспорт прив’язки дрібнороздрібної для провадження підприємницької діяльності, у разі наявності) власником якої є Замовник.

1.3. Сторони погодилися, що Замовник сплачує пайову участь (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою у розмірі _______________________ (сума прописом) за період _____ до _____.

1.4. Цей Договір укладено та визначено обсяг пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою на підставі рішення _________________________ .

1.5. Замовник здійснює оплату пайової участі (внеску) у розмірі, встановленому в пункті 1.3. цього Договору.

1.6. У випадку дострокового припинення дії Договору сплачена на користь Виконавця пайова участь (внесок) не повертається Замовнику.

 1. Права та обов’язки Сторін

2.1. Замовник зобов’язаний перерахувати пайову участь (внесок) у сумі _________ гривень за період _______ на умовах, визначених у цьому Договорі.

2.2.Замовник сплачує пайовий внесок у повній сумі протягом 10 днів від дати укладання Договору на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету за наступними реквізитам:

2.3. Виконавець за умови належного виконання Замовника своїх обов’язків, що випливають з цього Договору, відповідно до вимог законодавства зобов’язаний в порядку, визначеному цим Договором, видати Замовнику документ, що посвідчує факт сплати пайової участі (внеску) (інформаційний талон).

2.4. Замовник має право:

 • вимагати від Виконавця отримати інформаційний талон, за умови належного виконання Замовником своїх обов’язків, що випливають з цього Договору та сплати пайової участі (внеску);

2) отримувати від Виконавця інформацію про використання Виконавцем внесених Замовником обсягів пайової участі (внеску) в утриманні території у розмірі, встановленому в пункті 1.2 цього Договору.

2.5. Замовник зобов’язується:

 • своєчасно сплачувати пайову участь (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою у розмірі, установленому в пункті 1.3 цього Договору;

2) у разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з природною стихією: ураган, землетрус, сильний снігопад, ожеледиця тощо, сприяти Виконавцю у запобіганні та ліквідації їхніх наслідків.

III. Відповідальність сторін за невиконання умов Договору

3.1.Сторони цього Договору несуть відповідальність за невиконання чи неналежне виконання своїх зобов’язань за цим Договором відповідно до чинного законодавства.

3.2. У випадку порушення зазначених в п. 2.2. цього Договору строків сплати пайового внеску сума платежу на момент здійснення Платником оплати коригується на індекс інфляції з моменту розрахунку пайового внеску до моменту фактичного виконання зобов’язань по його сплаті.

3.3. У випадку, якщо індекс інфляції є меншим за 100%, коригування суми первинного платежу не відбувається.

3.4. Замовник за прострочення платежу сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, від суми заборгованості за кожен день прострочення, що діяла у період, за який нараховується пеня.

3.5. Пеня, що передбачена даним пунктом Договору, нараховується протягом усього строку прострочення без будь-яких обмежень строків нарахування.

3.6. У разі виникнення у Замовника заборгованості з оплати пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою у розмірі, встановленому в пункті 1.3 цього Договору, Сторони за взаємною згодою та у порядку, передбаченому законодавством, складають графік погашення заборгованості, який додається до цього Договору та є його невід’ємною частиною.

 1. Розв’язання суперечок


4.1. Сторони Договору будуть додавати всі зусилля до того, щоб вирішувати усі розбіжності і суперечки, пов’язані з цим Договором шляхом переговорів.

4.2. Усі суперечки між Сторонами, з яких не було досягнуто згоди, розв’язуються у відповідності до законодавства України у судовому порядку.

 1. Форс-мажорні обставини
 2. 1. Сторони звільняються від відповідальності у випадку настання обставин непереборної сили. Під непереборною силою маються на увазі надзвичайні або невідворотні зовнішні події, які неможливо передбачити та запобігти, а саме: воєнні дії, стихійні природні нещастя, пожежі, катастрофи, аварії та інші події, які безпосередньо перешкоджають, унеможливлюють виконання Сторонами своїх зобов’язань або призводять до псування (втрати майна), безпосередньо пов’язаного з виконанням даного Договору (після укладання) та не викликані навмисними діями чи бездіяльністю співробітників Сторін, чи сторонніх осіб.

5.2. Сторона, яка посилається на неможливість виконання умов Договору з причин настання обставин, в т.ч., зазначених у пункті 5.1. цього Договору, повинна надати підтвердження, що визначаються Торгово-промисловою палатою.

5.2. Сторона, що потрапила під вплив форс-мажорних обставин, зазначених в пункті 5.1 цього Договору, і як наслідок не виконує зобов’язання згідно з цим Договором, повинна терміново (не пізніше 5 (п’яти) днів з моменту їх настання повідомити про це іншу Сторону шляхом надсилання рекомендованого листа і надавши відповідні докази. Несвоєчасне повідомлення про форс-мажорні обставини позбавляє іншу Сторону права звільнення від виконання зобов’язань цього Договору.

5.3.Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення позбавляє відповідну Сторону права посилатися на вищевказані обставини, як на підставу для звільнення від виконання вищенаведених обов’язків.

 1. Строк дії Договору

6.1. Цей Договір набирає чинності з дати його укладення та діє до ____ року.

6.2. Закінчення строку дії цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.

VII. Умови зміни, розірвання, припинення дії Договору

7.1. Всі зміни, доповнення та додатки до цього Договору, крім випадків, передбачених цим Договором, вносяться Сторонами шляхом підписання додаткових угод, які є його невід’ємною частиною та мають юридичну силу, якщо вони підписані уповноваженими представниками Сторін.

7.2. У разі порушення Замовником умов Договору, Виконавець має право в односторонньому порядку розірвати цей Договір шляхом направлення Замовнику відповідного письмового повідомлення.

7.3. Зміна умов цього Договору проводиться у письмовій формі за взаємною згодою Сторін. У разі, якщо не досягнуто такої згоди, спір розв’язується в судовому порядку.

7.4. Дія цього Договору припиняється у разі:

7.4.1. закінчення строку, на який його було укладено;

7.4.2. невиконання Сторонами умов цього Договору;

7.4.3. прострочення терміну сплати відповідно до п.п. 2.2. більше ніж на 1 робочий день;

7.4.4. ліквідації юридичної особи-Замовника;

7.4.5. взаємної згоди сторін;

7.4.6. за рішенням суду, у порядку, встановленому законодавством;

7.4.7. в інших випадках, передбачених законодавством України;

7.4.8. відповідно до положень, визначених у рішенні Київської міської ради.

VIII. Надсилання кореспонденції за Договором та зміна адреси

8.1. У разі зміни Платником своєї адреси, електронної адреси, телефонів: підприємства, директора та головного бухгалтера підприємства, Платник повинен попередити Департаменту містобудування та архітектури за 10 днів до відповідної зміни.

8.2. У випадку зміни будь-якою стороною цього договору своєї адреси після підписання договору, якщо у іншої сторони відсутня інформація щодо місцезнаходження, листи надсилаються на адресу, яка міститься щодо такої сторони в органах державної статистики.

 1. Прикінцеві положення

9.1. Цей Договір складений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу. Один примірник зберігається у Замовника, інший – у Виконавця.

9.2. Усі додатки до цього Договору підписуються Сторонами і є його невід’ємною частиною.

 1. Реквізити сторін

Замовник
М. П.

Виконавець
М. П.

________________
 (підпис)

________________
 (підпис)

 

 

 

Додаток 2

до Порядку залучення пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва

 

 

Коефіцієнт функціонального призначення (Кф)

 

№ Групи

Функціональне призначення

Кф

Група 1

Продаж продукції друкованих ЗМІ, реалізація питної води, надання населенню побутових послуг (крім перукарських), продаж хлібобулочних та молочних виробів (окрім сирів), громадські вбиральні

(без продажу тютюнових та алкогольних виробів)

0,3

Група 2

Продаж продуктів та товарів широкого вжитку (продовольчих та непродовольчих товарів; іграшок та товарів для дітей, книг, зоологічних товарів, квітів та садово-городнього інвентарю; поліграфічної продукції та канцелярії, інших товарів широкого вжитку та непродовольчих товарів), шиномонтаж

(без продажу тютюнових та алкогольних виробів)

0,5

Група 3

Заклади швидкого харчування, інше функціональне призначення

(без продажу тютюнових та алкогольних виробів)

1

Група 4

Продаж тютюнових виробів

(без продажу алкогольних виробів)

1,3

Група 5

Об’єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі

(без продажу тютюнових та алкогольних виробів)

0,5

Група 6

Майданчики для харчування біля закладів ресторанного господарства

0,4

Група 7

Металеві збірно-розбірні гаражі

0,07

Група 8

Атракціони

0,5

 Група 9

Автомобільні газові заправні пункти модульного типу

0,5

Група 10

Автомати з продажу товарів (послуг) (без продажу тютюнових виробів, алкогольних напоїв), платіжні пристрої

1

Група 11

Споруди, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлені тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва

0,15

Група 12

Тимчасові споруди на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою

0,15

Група 13

Судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі

0,15

Група 14

Торгівельні об’єкти у підземних пішохідних переходах

1

 

 

 

Додаток 3

до Порядку залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва

 

 

Локальний коефіцієнт

Зона

Значення

Перша зона пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту (200 м від станцій метро, залізничних вокзалів) (Л-1)

1,15

Друга зона пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту (500 м від станцій метро, залізничних вокзалів) (Л-2)

1,15

Зона магістралей підвищеного містоформуючого значення (Л-3)

1,15

Зона пішохідної доступності громадських центрів (Л-4)

1,15

 

 

 

Додаток 2
до рішення Київської міської ради
_____________ № ______________

Порядок розміщення суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі

І. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає механізм розміщення суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва, і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу), чи стаціонарно встановлені на березі.

1.2. Цей порядок поширюється на стоянкові судна, на пасажирські судна, які постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берега), а також на судна, що стаціонарно встановлені на березі і використовуються як готелі, ресторани та інші подібні заклади (далі - судна-об'єкти).

Судна, що знаходяться на плаву, повинні відповідати вимогам Правил Регістру судноплавства України або вимогам документів іншого класифікаційного товариства у разі укладеного з ним договору Міністерством інфраструктури України (далі - класифікаційне товариство).

Судна, що знаходяться на плаву, повинні мати діючі документи класифікаційного товариства.

Зміни щодо використання судна за новим призначенням повинні бути засвідчені документами класифікаційного товариства, клас якого має судно.

1.3. Терміни у цьому Порядку застосовуються у такому значенні:

Регістр судноплавства України - національне класифікаційне товариство, яке здійснює технічний нагляд і проводить класифікацію морських і річних торговельних суден.

стоянкове судно - несамохідна плавуча споруда з корпусом понтонного типу або суднового утворення, яке, як правило, експлуатується біля причалу (берега). До таких суден належать плавучі гуртожитки та готелі, плавучі майстерні, плавучі судна-склади, причальні понтони, дебаркадери, плавресторани (бари, дискотеки, ігрові зали тощо).

замовник - суб'єкт господарювання, який має намір розмістити судно-об’єкт на підставі паспорта прив'язки;

комплексна схема розміщення суден-об’єктів - схема розміщення суден-об’єктів на території міста Києва;

паспорт прив'язки судна-об’єкта - комплект документів, у яких визначено місце встановлення судна-об’єкта на топографо-геодезичній основі М 1:500, схема благоустрою прилеглої території;

схема благоустрою прилеглої території - схема, виконана замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 із зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення території, прилеглої до судна-об’єкта (розташування квітників, під'їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами мощення тощо).

1.4. Комплексна схема розміщення суден–об’єктів - текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування суден–об’єктів, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою.

1.5. Комплексна схема розміщення суден-об’єктів розробляються за рішенням Київської міської ради та за погодженням з власником гідротехнічних споруд (або із суб’єктом господарювання, який володіє гідротехнічними спорудами на праві господарського відання) суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Розроблення комплексної схеми розміщення суден-об’єктів здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

1.6. Погодження функціонування окремих суден-об’єктів здійснюється згідно з цим Порядком.

1.7. При погодженні функціонування окремих суден-об’єктів ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.

II. Порядок отримання паспорту прив'язки суден-об’єктів

2.1. Підставою для погодження функціонування суден-об’єктів є паспорт прив'язки.

2.2. Для отримання паспорту прив’язки судна-об’єкта замовник, який має намір експлуатувати судно-об’єкт, звертається до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із заявою, до якої додаються такі документи:

діючий договір із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг;

графічні матеріали із зазначенням місця розташування судна-об’єкта, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 з кресленнями контурів судна-об’єкта з прив'язкою до місцевості;

копію договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва;

реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

Якщо власник гідротехнічної споруди (або особа, якій гідроспоруда передана на праві господарського відання) і замовник є однією і тією ж особою, договір не вимагається.

2.3. Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом 10 робочих днів визначає відповідність намірів щодо місця розташування судна-об’єкта комплексній схемі розміщення суден-об’єктів та будівельним нормам.

2.4. Про відповідність намірів замовника щодо місця функціонування судна-об’єкта комплексній схемі розміщення суден-об’єктів, будівельним нормам замовник повідомляється письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів функціонування об’єкту.

2.5. Для оформлення паспорта прив'язки судна-об’єкта замовник звертається до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із додатковою заявою до якої додає:

діючий договір із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг;

схему розміщення судна-об’єкта, погоджену КП «Плесо», як водогосподарської спеціалізованої організації по утриманню водних об’єктів з прибережними захисними смугами, смугами відведення, береговими смугами водних шляхів та гідротехнічними спорудами – щодо розміщення біля гідротехнічних споруд комунальної форми власності;

комп’ютерний макет та ескізи фасадів судна-об’єкта у кольорі у форматі М 1:50, які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат;

схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України";

технічні умови щодо інженерного забезпечення, отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж;

схему швартування судна-об’єкта до гідротехнічних споруд, погоджену державним органом, відповідальним за безпеку судноплавства;

діючий договір щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

Якщо власник гідротехнічної споруди (або особа, якій гідроспоруда передана на праві господарського відання) і замовник є однією і тією ж особою, договір не вимагається.

2.6. Паспорт прив'язки судна-об’єкта оформлюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

2.7. Час, витрачений замовником на розробку, підготовку та отримання документів, наведених у пункті 2.5 цього Порядку, не входить до термінів підготовки паспорту прив’язки судна-об’єкта.

2.8. Паспорт прив'язки судна-об’єкта оформлюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2.9. Паспорт прив'язки судна-об’єкта включає:

схему розміщення судна-об’єкта, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схему благоустрою прилеглої території;

схему швартування судна-об’єкта до гідротехнічних споруд;

комп’ютерний макет та ескізи фасадів судна-об’єкта у кольорі М 1: 50;

технічні умови щодо інженерного забезпечення судна-об’єкта, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж;

реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

2.10. Паспорт прив'язки судна-об’єкта підписується директором (заступником директора) Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2.11. При оформлені паспорту прив'язки судна-об’єкта забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, непередбачених законом та цим Порядком.

2.12. Паспорт прив'язки судна-об’єкта не надається за умов:

подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.5 цього Порядку;

подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.5 цього Порядку.

Ненадання паспорту прив'язки з інших підстав не допускається.

2.13. Паспорт прив’язки судна-об’єкта видається на безоплатній основі.

2.14. Паспорт прив'язки судна-об’єкта підлягає реєстрації в журналі реєстрації паспортів прив'язки або електронному журналі документообігу Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), з подальшим внесенням інформації про судно-об’єкт до Містобудівного кадастру міста Києва.

2.15. Строк дії паспорту прив’язки судна-об’єкта становить п’ять роки.

2.16. Продовження строку дії паспорту прив'язки судна-об’єкта здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за умови наявності діючого договору із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг.

2.17. У разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб'єкта господарювання, паспорт прив'язки судна-об’єкта може переоформлюватись на термін дії цього паспорту прив'язки або на новий термін.

2.18. Функціонування судна-об’єкта без паспорту прив’язки не дозволяється.

2.19. Відхилення від паспорту прив’язки судна-об’єкта не допускається.

2.20. Відновлення благоустрою замовником є обов’язковим.

2.21. Після отримання паспорту прив’язки судна-об’єкта та виконання його вимог замовник подає до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) письмову заяву, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорту прив'язки.

2.22. Паспорт прив'язки судна-об’єкта виготовляється у двох примірниках. Один примірник зберігається у замовника судна-об’єкта, другий - у Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2.23. Відомості паспорту прив’язки судна-об’єкта вносяться до Містобудівного кадастру міста Києва.

2.24. Дія паспорту прив'язки судна-об’єкта призупиняється за таких умов:

необхідність проведення планових ремонтних робіт на гідротехнічних спорудах, до яких пришвартовано судно-об’єкт - з обов'язковим попередженням власника судна-об’єкту за 1 місяць та наданням тимчасового місця для розміщення;

необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на гідротехнічних спорудах, до яких пришвартовано судно-об’єкт - без попередження.

2.25. Дія паспорту прив'язки судна-об’єкта анулюється за таких умов:

недотримання вимог паспорту прив'язки при його встановленні;

невстановлення судна-об’єкта в обумовленому у паспорті прив`язки місці протягом 6 місяців з дати отримання паспорту прив'язки;

надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.5 цього Порядку, під час підготовки паспорту прив'язки;

припинення (розірвання, закінчення) дії договору із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг.

Додаток 3
до рішення Київської міської ради
____________ № _______________

 

Зміни до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051

 1. Внести до рішення Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 25 грудня 2008 року № 1051/1051 "Про Правила благоустрою міста Києва" такі зміни:

1.1. Розділ XIII Правил благоустрою міста Києва викласти в такій редакції:

"XIII. Розміщення та утримання малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

13.1. Загальні положення

13.1.1. Розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності проводиться відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.94 N 198, наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року N 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за N 1330/20068, інших нормативно-правових актів, а також рішень Київської міської ради та розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Порядок розміщення вивісок та табличок, визначений Порядком розміщення вивісок у місті Києві, затвердженим окремим рішенням Київської міської ради.

13.2. Розміщення та утримання малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

13.2.1. Розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності під час проведення ярмаркових, загальноміських або державних заходів здійснюється відповідно до розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в яких, у разі необхідності, передбачаються заходи щодо запобігання пошкодженню об'єктів благоустрою, укладання угод на вивезення відходів, забезпечення контролю за організацією постійного прибирання закріплених і прилеглих територій, своєчасного вивезення вмісту контейнерів та урн для сміття, встановлення та (або) належного утримання туалетів і біотуалетів.

Розміщення об'єктів сезонної торгівлі здійснюється відповідно до схеми розміщення та порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві, затверджених розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та погодженням Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

13.2.2. Благоустрій прилеглої до тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності території відбувається відповідно до схеми благоустрою паспорта прив'язки тимчасової споруди з урахуванням таких правил:

а) біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності має бути зовнішнє штучне освітлення, а також впритул до неї покриття вдосконаленого типу завширшки:

- по всій довжині фасаду (незалежно від конструкції споруди) - 2 м;

- з боку вітрини і службового входу - 1 м;

- з боку входу для покупців - 1,5 м;

б) у разі розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на відстані більше 2 метрів від тротуару до них з тротуару повинна бути прокладена пішохідна доріжка завширшки 1,5 метра;

в) біля тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності мають бути встановлені не менше двох урн для збирання твердих побутових відходів, а також забезпечуватися прибирання прилеглої території на відстані не менше 10 м. Власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності проводить заходи з озеленення прилеглої території відповідно до схеми благоустрою;

г) власники тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності зобов'язані проводити (за необхідності, але не менше одного разу на рік) відновлення зовнішнього вигляду тимчасової споруди згідно з паспортом прив'язки тимчасової споруди, оформленим спеціально-уповноваженим органом, визначений виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією).

13.2.3. Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) має право складати приписи і протоколи про адміністративні правопорушення в межах компетенції та порядку, передбаченому діючим законодавством по відношенню до осіб, які порушують правила благоустрою, для притягнення винних до відповідальності.

 

13.2.4. Самовільно встановлені (розміщені) малі архітектурні форми та тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, майданчики для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився або відсутні договори щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою, підлягають демонтажу власником об'єкта (особою, яка здійснила встановлення (розміщення) об'єкта) за власні кошти у строки, визначені в приписі Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), комунального підприємства «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

У разі якщо власник малої архітектурної форми або тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства (особа, яка здійснила встановлення (розміщення) об'єкта) не провів демонтажу відповідно до абзацу першого цього пункту, демонтаж об'єкта здійснюється в порядку, встановленому пунктом 13.3 цих Правил.

 

13.2.5. Всі малі архітектурні форми та тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, майданчики для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства розміщуються з дотриманням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою.

 

13.2.6. КП "Київпастранс" як перевізник пасажирів на маршрутах громадського транспорту загального користування в звичайному режимі руху:

- залежно від пасажиропотоку за погодженням з Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) визначає перелік зупинок, на яких необхідно встановити кіоски з продажу проїзних документів, поповнення засобів електронної оплати за проїзд;

- перевіряє облаштування зупинок громадського транспорту;

- у разі виявлення зупинок, на яких встановлені тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності та малі архітектурні форми з порушенням законодавства та цих Правил, надає інформацію до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних в місті Києві державних адміністрацій для відповідного реагування;

- забезпечує моніторинг порядку облаштування та утримання зупинок громадського транспорту відповідними суб'єктами господарювання відповідно до пункту 13.2 цих Правил та надає інформацію до Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і районних в місті Києві державних адміністрацій для відповідного реагування.

 

13.2.7. Забороняється розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства на зупинках громадського транспорту на відстані ближче ніж 20 метрів в обидва боки по тротуару від установленого дорожнього знака, що позначає зупинку громадського транспорту, за винятком тимчасових споруд, зблокованих з кіосками для продажу проїзних квитків, а також біля входів/виходів метрополітену на поверхні землі у межах півкола радіусом 20 метрів від площини дверей у напрямку евакуації з центром у середині дверної групи, яка включає всі двері з написом "Вхід" та "Вихід" (на виходах із підземних переходів, які не мають дверей, відлік слід виконувати від центра площини краю останньої сходинки).

 

13.2.8. Розміщені (встановлені) самовільно, тобто без відповідних, оформлених в установленому порядку документів, засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі підлягають демонтажу (переміщенню) особою, що здійснила розміщення (встановлення) такого засобу (об'єкта), в порядку і строки, встановлені пунктом 13.3 цих Правил.

 

13.3. Порядок демонтажу (переміщення) самовільно розміщених (встановлених) малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.

13.3.1. У разі виявлення самовільно розміщених (встановлених) малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, в т. ч. тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, без укладеного договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкту благоустрою, самовільно розміщених (встановлених) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (автомагазини, автокафе, автокав'ярні, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо) (далі - засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі), об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (на розміщення яких відсутні оформлені в установленому порядку документи) уповноважені особи Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), структурних підрозділів з питань контролю за благоустроєм районних в місті Києві державних адміністрацій, комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київблагоустрій" (далі - КП "Київблагоустрій) вносять припис його власнику (користувачу або особі, яка здійснила розміщення (встановлення)) з вимогою усунення порушень шляхом проведення демонтажу малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, демонтажу (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства із зазначенням строку демонтажу (переміщення) відповідно до абзаців другого та третього цього підпункту.

Малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, майданчики для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства мають бути демонтовані протягом трьох днів з моменту отримання припису, крім тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, у яких відсутні договори пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою станом на 01 січня 2018 року та відсутні в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва, демонтаж яких має бути здійснений протягом одного дня з моменту отримання припису.

Засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі мають бути демонтовані (переміщені) негайно після отримання припису.

У разі внесення припису власнику (користувачу або особі, яка здійснила розміщення (встановлення)) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі уповноважена особа, яка внесла припис, негайно повідомляє про це Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент промисловості та розвитку підприємництва).

Протягом зазначеного у приписі строку власник (користувач або особа, яка здійснила розміщення (встановлення)) зобов'язаний за власний рахунок здійснити демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, демонтаж (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та провести відновлення порушеного благоустрою на місці їх розміщення (встановлення).

У разі невиконання припису уповноважена особа, яка внесла припис, у триденний строк складає протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

13.3.2. У разі якщо власники (користувачі або особи, які здійснили розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства не здійснили демонтаж в строки, зазначені в приписі, Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районні в місті Києві державні адміністрації вживають заходів щодо демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, а Департамент промисловості та розвитку підприємництва - щодо демонтажу об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на підставі рішень, зазначених у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 цих Правил, за кошти міського бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством, з наступним відшкодуванням усіх витрат згідно з абзацом 3 цього підпункту.

У разі якщо власник (користувач або особа, яка здійснила розміщення (встановлення)) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, не здійснює демонтаж (переміщення) цього засобу в строки, зазначені в приписі, Департамент промисловості та розвитку підприємництва, Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) негайно вживають заходів щодо організації демонтажу (переміщення) самовільно розміщеного (встановленого) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі на підставі рішень, зазначених у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 цих Правил, за кошти міського бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством, з наступним відшкодуванням усіх витрат згідно з абзацом 3 цього підпункту.

У випадках, зазначених в абзацах першому і другому цього підпункту, всі витрати на проведення демонтажу (переміщення), перевезення, розвантаження, зберігання малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства підлягають відшкодуванню власником (користувачем або особою, яка здійснила розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.

У випадках, зазначених в абзацах першому і другому цього підпункту, відновлення порушеного благоустрою здійснює власник (користувач або особа, яка здійснила розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібноїторговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства у дводенний строк з моменту демонтажу (переміщення) такого об'єкта (засобу) або відшкодовує балансоутримувачу території витрати на його відновлення.

 

13.3.3. Рішення про демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства приймається Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районними в місті Києві державними адміністраціями, Департаментом промисловості та розвитку підприємництва (щодо об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі).

Рішення про демонтаж (переміщення) самовільно розміщеного (встановленого) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі приймається Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаментом промисловості та розвитку підприємництва.

Для проведення демонтажу малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства створюється комісія у складі представників Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та/або структурного підрозділу з питань контролю за благоустроєм районної в місті Києві державної адміністрації, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва (у разі демонтажу об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі), підприємства, яке здійснює демонтаж, перевезення, зберігання малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства представника міліції, власника (користувача або особи, яка здійснила розміщення (встановлення)) (у разі його присутності).

Для проведення демонтажу (переміщення) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі створюється комісія у складі представників Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, структурного підрозділу з питань контролю за благоустроєм районної в місті Києві державної адміністрації та/або Департаменту міського благоустрою , підприємства, яке здійснює демонтаж (переміщення), перевезення, зберігання засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, представника міліції, власника (користувача або особи, яка здійснила розміщення (встановлення)) (у разі його присутності).

За результатами проведеної роботи комісії складають акти демонтажу (переміщення) у двох примірниках, які містять такі дані:

дата, час, адреса (місцезнаходження), підстави проведення демонтажу (переміщення);

прізвище, ім'я, по батькові та посади членів комісії, представника підприємства, яке проводить демонтаж (переміщення), перевезення, зберігання, представника міліції та власника (користувача або особи, яка здійснила розміщення (встановлення)) (у разі його присутності);

опис малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (геометричні параметри, матеріал, наявність підключення до мереж електро- та водопостачання тощо), перелік візуально виявлених недоліків, пошкоджень з обов'язковою фотофіксацією.

Після проведення демонтажу (переміщення) здійснюється фотофіксація місця, звільненого від самовільно розміщеного (встановленого) об'єкта (засобу).

13.3.4. Після складання акта демонтажу (переміщення) мала архітектурна форма, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкт сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засіб пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі опечатується (окрім об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі) та перевозиться на майданчик тимчасового зберігання, де передається відповідальній особі під розпис в акті демонтажу (переміщення).

Працівники Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), структурного підрозділу з питань контролю за благоустроєм районної в місті Києві державної адміністрації, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, працівники підприємства (що здійснює демонтаж тощо), які брали участь у проведенні демонтажу (переміщення), перевезенні малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства не несуть відповідальність за цілісність, неушкодженість та зберігання майна, що знаходиться в середині малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.

13.3.5. Демонтовані малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства повертаються власнику (користувачу) на підставі акта приймання-передачі після відновлення благоустрою на місці їх самовільного розміщення (встановлення) та відшкодування витрат з їх демонтажу, перевезення, розвантаження та зберігання в установленому порядку.

Демонтовані (переміщені) засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі повертаються власнику (користувачу) у присутності працівника міліції на підставі акта приймання-передачі після відновлення благоустрою на місці їх самовільного розміщення (встановлення) та відшкодування витрат з демонтажу (переміщення), перевезення, розвантаження та зберігання в установленому порядку.

У разі, якщо від власника (користувача) не надходить заява про повернення демонтованої (переміщеної) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства зазначене майно може бути реалізоване відповідно до законодавства України.

2.2. У абзаці другому підпункту 20.2. після слів "на яку складено припис" доповнити словами "інформація щодо припинення дії договору щодо сплати пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою".

2.3. Доповнити пункт 20.2.11 новим абзацом такого змісту:

«До Припису уповноважені особи додають Акт обстеження (додаток 7 цих правил Правил), який зберігається в їх структурному підрозділі».

2.3. Додаток 3 викласти в новій редакції, що додається.

 

 

 

Додаток 3

до Правил благоустрою м. Києва,
затверджених рішенням Київської міської ради
від ________________ № _______

 

 

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

ДЕПАРТАМЕНТ МІСЬКОГО БЛАГОУСТРОЮ

_______________________________________________________

ПРИПИС N

від "___" ____________ 20__ року

Мною ______________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
встановлено порушення: ______________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________

Порушення скоєно: ___________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________

На підставі Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від ____________ N ____________

Інформація щодо припинення/анулювання/закінчення строку дії документів дозвільного характеру ____________________________________________________________________

ПРОПОНУЮ:

Усунути порушення шляхом ___________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________

Про виконання припису повідомити за телефоном _________________________________________

Припис склав ________________________________________________________________________
 (підпис та ініціали)

Припис одержав _____________________________________________________________________
 (підпис та ініціали)

 

Додаток 7
до Правил благоустрою міста Києва,
затверджених рішенням Київської міської ради
від 25 грудня 2008 року N 1051/1051

Акт обстеження ____________________________________

«___» ________ 20__ ____________________________________

____________________________________

(назва юридичної особи, працівник якого склав акт)

№ _______________________

Район ____________________ Тип ________________________________

Власник _____________________________________________________________

(користувач або особа, яка здійснила_____________________________________

розміщення (встановлення)) ____________________________________________

____________________________________________________________________

Наявність проектно-дозвільної документації (далі - ПДД):

№ об’єкту (за наявності)

Дата

Функціональне призначення

Адреса

Площа

 

 

 

 

 

 

Площа Функціональне призначення Адреса

Відповідає ПДД Відповідає ПДД Відповідає ПДД

Не відповідає Не відповідає Не відповідає

Висновки по обстеженню: фактично займає площу ____________ м 2

Фото фактична адреса _______________________

об’єкту ______________________________________

______________________________________

фактично здійснюється продаж: _________

______________________________________

______________________________________

Знаходиться біля входу/виходу зі станції

метрополітену: ТАК

 НІ

Знаходиться на відстані від входу/виходу зі станції метрополітену _____ м 2

________________________________ ___________________________

Посада особи, що склала акт Підпис особи, що склала акт

Пояснювальна записка

до проекту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві»

 1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення.

Необхідність розробки та прийняття проекту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» зумовлене необхідністю приведення актів Київської міської ради у відповідність до законодавства про захист економічної конкуренції, врегулювання питання вдосконалення порядку залучення пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва.

Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіону від 21.10.2011 № 244, передбачено можливість розміщення біля тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності холодильного та іншого обладнання, необхідного для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, загальною площею до 25% від площі тимчасової споруди.

Більшість такого обладнання в м. Києві на сьогодні встановлюється перед тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності на тротуарних частинах доріг та вулиць і перекриває можливість вільного руху для пішоходів.

Також, на сьогодні в місті Києві не врегулювано питання правомірності розміщення на території міста автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізувати питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

З метою створення передумов щодо можливості реалізації мешканцями міста права на здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах у проекті рішення передбачено проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва.

Також, на сьогодні відсутній механізм розміщення автомобільних газозаправних пунктів, як тимчасових споруд, хоча його існування вимагає необхідність упорядкування розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності з метою розвитку і упорядкування ринку роздрібної торгівлі скрапленим вуглеводневим газом для заправки автомобілів у місті Києві.

В зв’язку з недосконалістю правових норм в місті Києві встановлено АГЗП, які розміщені без дозволу місцевого органу самоврядування. Це призводить до порушення правил розміщення тимчасових споруд.

Також, проектом рішення пропонується скорегувати розмір пайової участі (внеску) суб’єктів господарювання в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва з урахуванням інфляції та чинної нормативної грошової оцінки земель м. Києва.

 1. Мета та завдання прийняття рішення.

Метою рішення є врегулювати питання розміщення додаткового обладнання поряд з тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності; врегулювати питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; створити передумови для проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва.

3.Правові аспекти.

Проект рішення підготовлено відповідно до:

Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;

Рішення Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051 «Про Правила благоустрою міста Києва»;

Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068;

Наказу Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369 "Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 липня 1996 року за № 372/1397.

 1. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація проекту рішення не передбачає фінансування за рахунок коштів бюджету міста Києва.

 1. Позиція заінтересованих органів

Проект рішення буде погоджено у відповідності до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 08 жовтня 2013 року № 1810 «Про затвердження Регламенту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» та рішення Київської міської ради від 07 липня 2016 № 579/579 «Про Регламент Київської міської ради»

 1. Регіональний аспект

Реалізація проекту розпорядження стосується розвитку міста Києва.

 1. Громадське обговорення

Проект рішення потребує проведення громадських слухань та консультацій.

 1. Прогноз результатів

Реалізація проекту рішення дасть змогу врегулювати питання розміщення додаткового обладнання поряд з тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності; врегулювати питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; створити передумови для проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва.

 

Аналіз регуляторного впливу


Проект рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» (далі – Проект Рішення) розроблено депутатами Київської міської ради Андрєєвим А.С., Михайленком В.О., Странніковим А.М. відповідно до законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», з метою виконання вимог рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 02.02.2017 № 2 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, врегулювання питання вдосконалення порядку залучення пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва.

І. Визначення проблеми.

Необхідність розробки та прийняття проекту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» зумовлене необхідністю приведення актів Київської міської ради у відповідність до законодавства про захист економічної конкуренції, врегулювання питання вдосконалення порядку залучення пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва.

Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіону від 21.10.2011 № 244, передбачено можливість розміщення біля тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності холодильного та іншого обладнання, необхідного для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, загальною площею до 25% від площі тимчасової споруди.

Більшість такого обладнання в м. Києві на сьогодні встановлюється перед тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності на тротуарних частинах доріг та вулиць і перекриває можливість вільного руху для пішоходів.

Також, на сьогодні в місті Києві не врегулювано питання правомірності розміщення на території міста автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізувати питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

З метою створення передумов щодо можливості реалізації мешканцями міста права на здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах у проекті рішення передбачено проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва.

Також, на сьогодні відсутній механізм розміщення автомобільних газозаправних пунктів, як тимчасових споруд, хоча його існування вимагає необхідність упорядкування розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності з метою розвитку і упорядкування ринку роздрібної торгівлі скрапленим вуглеводневим газом для заправки автомобілів у місті Києві.

В зв’язку з недосконалістю правових норм в місті Києві встановлено АГЗП, які розміщені без дозволу місцевого органу самоврядування. Це призводить до порушення правил розміщення тимчасових споруд.

Також, проектом рішення пропонується скорегувати розмір пайової участі (внеску) суб’єктів господарювання в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва з урахуванням інфляції та чинної нормативної грошової оцінки земель м. Києва.

Основні групи (підгрупи), на які справляється вплив при підготовці Проекту рішення:

 

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

+

 

Держава

+

 

Суб’єкти господарювання,

+

 

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

+

 

 

ІІ. Цілі державного регулювання

Ціль даного регуляторного акта:

- врегулювання питання розміщення додаткового обладнання поряд з тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності;

- виконання вимог Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України;

- врегулювання питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі;

- створення передумов для проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва;

- корегування розміру пайової участі (внеску) суб’єктів господарювання в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва з урахуванням інфляції та чинної нормативної грошової оцінки земель м. Києва;

- забезпечення надходження коштів (пайової участі на утримання об’єктів благоустрою) від суб’єктів підприємницької діяльності;
- виконання будівельних робіт з утримання, ремонту, реконструкції та будівництва об’єктів благоустрою за рахунок пайових внесків суб’єктів підприємницької діяльності.

- забезпечення використання території міста з безумовним дотримання правил благоустрою підприємцями при розміщенні тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;

- фінансування заходів з благоустрою міста (з утримання, ремонту, реконструкції та будівництва об’єктів благоустрою) суб’єктами підприємницької діяльності, які розміщують тимчасові споруди на підставі договорів про пайову участь (внесків).

Мета:

- визначення чіткого механізму сплати пайової участі (внеску) за розміщення споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд розміщених на території ринків, за якими закінчились або відсутні документи на оренду земельних ділянок; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей

 1. Визначення альтернативних способів:

Вид альтернативи

Описальтернативи

Альтернатива 1

Залишити існуючу ситуацію без змін. Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання суперечитиме актам вищої юридичної сили.

Альтернатива 2

Очікувати прийняття нормативного акту з вирішення проблеми на загальнодержавному рівні

Альтернатива 3

Прийняти запропонований Проект Рішення. Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання є найбільш прийнятною та ефективним способом, оскільки цей проект рішення Київської міської ради базується на нормах законодавства, зокрема на положеннях Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіону від 21.10.2011 № 244, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та іншим нормативно-правовим актам.

2.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Оцінка впливу на сферу інтересів держави:

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Не передбачаються

Залишиться існуюча ситуація з розміщенням додаткового обладнання поряд з ТС, що призводитиме до збільшення скарг мешканців, формування негативного відношення у суспільстві до ТС.

Залишиться невиконаним рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, що призведе до подальшого порушення вимог законодавства з питань економічної конкуренції.

Залишиться неврегульованим питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд розміщених на території ринків, за якими закінчились або відсутні документи на оренду земельних ділянок; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі.

Залишаться проблемні питання щодо оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Залишиться невирішеним питання щодо можливості отримання права на встановлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності суб’єктом господарювання. Які раніше не займалась такою діяльністю.

Альтернатива 2

Не передбачаються

Порушені питання не можуть бути вирішені шляхом прийняття нормативного акту на загальнодержавному рівні

Альтернатива 3

Врегулювання питань, на вирішення яких спрямований проект рішення.

Збільшаться надходження. Щорічні додаткові надходження очікуються на рівні 220,5 млн. гривень.

Бюджетні витрати на 1 рік становитимуть – 7466497,92

грн.

Бюджетні витрати за 5 років становитимуть – 37332489,6 грн.

Тому, оцінюючи альтернативи, перевага була віддана останній, оскільки в цьому випадку досягнути мети можливо в найкоротший термін, з врахуванням особливостей роботи міської ради та ситуації, яка склалася. Прийняття такого регуляторного акта дасть можливість врегулювати порядок реалізації права суб’єктів господарювання на встановлення (розміщення) автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд розміщених на території ринків, за якими закінчились або відсутні документи на оренду земельних ділянок; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі,

з метою здійснення підприємницької діяльності, не забороненої законом.
Дане альтернативне рішення збільшить надходження до міського бюджету, забезпечить неухильне виконання норм Закону України «Про благоустрій населених пунктів», сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу.

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян:

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Не передбачаються

Залишиться існуюча ситуація з розміщенням додаткового обладнання поряд з ТС, що і в подальшому призводитиме до перешкоджання нормального рушу пішоходів по тротуарам.

Залишиться невирішеним питання щодо можливості отримання права на встановлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності суб’єктом господарювання. Які раніше не займалась такою діяльністю.

Залишиться невирішеним питання щодо порядку реалізації права суб’єктів господарювання на встановлення (розміщення) автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд розміщених на території ринків, за якими закінчились або відсутні документи на оренду земельних ділянок; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі.

Альтернатива 2

Не передбачаються

Не передбачаються

Альтернатива 3

Звільнення тротуарів від холодильного та іншого обладнання, яке встановлюється поряд з ТС.

Створення передумов щодо можливості реалізації мешканцями міста права на здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах у проекті рішення передбачено проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва.

Не передбачаються

       

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання:

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

0

0

0

22768

22768

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

0

0

0

100

100

Статистична інформація Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за період 2015-2017 років.

Таким чином, питома вага суб’єктів малого підприємництва (малих та мікропідприємств разом) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, становить 100 (сто) відсотків, тому розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва у відповідності до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, проводиться за допомогою тестування малого підприємництва (М-Тест) Додаток 1.

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Відсутні

Залишиться невиконаним рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, що призведе до подальшого порушення вимог законодавства з питань економічної конкуренції.

Залишиться неврегульованим питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі.

Залишаться проблемні питання щодо оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Залишиться невирішеним питання щодо можливості отримання права на встановлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності суб’єктом господарювання, які раніше не займалась такою діяльністю.

Альтернатива 2

Не передбачаються

Не передбачаються

Альтернатива 3

Будуть встановлені правила розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд розміщених на території ринків, за якими закінчились або відсутні документи на оренду земельних ділянок; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі.

Буде впорядкована процедура щодо оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Буде створено передумови для отримання права на встановлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності суб’єктом господарювання, які раніше не займалась такою діяльністю.

Загальна сума витрат суб’єктів господарювання на виконання регуляторного акту становитиме 117 529 554 грн., з них:

1138 400 грн. – прямі витрати;

116 391 154 грн. – вартість адміністративних процедур

 

 

Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці «Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок регуляторного акта»)

Сумарні витрати за альтернативами

Сума витрат, гривень

Альтернатива 1

Обчислити неможливо (альтернатива не відповідає вимогам чинного законодавства)

Альтернатива 2

Обчислити неможливо (альтернатива не відповідає вимогам чинного законодавства)

Альтернатива 3

Не передбачається витрат для суб’єктів великого і середнього підприємництва (отримувачів послуг)

 

 1. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Єдиним способом розв’язання вищезазначених проблем, що відповідає потребам та забезпечує поступове досягнення встановлених цілей, є видання зазначеного регуляторного акта.

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

1

Оскільки визначена проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана

Збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути мети державного регулювання, визначеної у пункті 2 цього аналізу регуляторного впливу.

Альтернатива 2

1

Оскільки визначена проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана

Альтернатива 3

4

Затвердження регуляторного акту є найбільш прийнятним та ефективним способом, який і дозволить досягти мети державного регулювання, визначеної у пункті 2 цього аналізу регуляторного впливу.

Оптимальний варіант збалансування інтересів держави, громадян (мешканців та гостей міста Києва) та суб’єктів господарювання

Обраний спосіб відповідає діючому законодавству, зокрема, статті 30 Закону України «Про місцевесамоврядування в Україні», статті 22 Закону України «Про столицюУкраїни – місто-герой Київ», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051(із змінами та доповненнями).

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1

Відсутні

Для держави:

Залишиться існуюча ситуація. Призведе до втрат коштів місцевого бюджету.

Для громадян:

Ситуація залишається на існуючому рівні.

Для суб’єктів господарювання:

Ситуація залишиться на існуючому рівні.

Для держави:

Ситуація залишиться на існуючому рівні.

 

Визначені проблеми

Продовжують існувати і не можуть бути розв’язані, не враховує інтереси жодної із сторін

Альтернатива 2

Не передбачаються

Порушені питання не можуть бути вирішені шляхом прийняття нормативного акту на загальнодержавномурівні

Визначені проблеми продовжують існувати і не можуть бути розв’язані, не враховує інтереси жодної із сторін

Альтернатива 3

Забезпечено баланс інтересівдержави, громадян (мешканців та гостей містаКиєва) та суб’єктівгосподарювання

Сумарні витрати малого та мікро підприємництва на виконання запланованого регулювання становитимуть – 117 529 554 грн.

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого та мікро підприємництва становитимуть – 7466497,92

грн.

Досягненняціліприйняття регуляторного акта, а такожреалізаціяналежним чином владнихповноважень, оптимальневрахуванняінтересівкожноїізсторін

Є найбільш оптимальною серед запропонованих альтернатив, оскільки дає змогу повністю досягнути поставлених цілей державного регулювання та відповідатиме вимогам діючого законодавства.

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1

Аргументи для переваги відсутні

Відсутні.

Альтернатива 2

Аргументи для переваги відсутні.

Відсутні.

Альтернатива 3

Причини для відмови відсутні. Обрана альтернатива є найбільш раціональним варіантом врахування інтересів всіх основних груп, на яких проблема справляє вплив.

У разі зміни зовнішніх факторів, відповідний регуляторний акт може бути переглянутий

 

Обраний спосіб відповідає вимогам діючого законодавства, а також дозволить впорядкувати правові відносини між Київською міською радою та її виконавчого органу з суб’єктами господарювання (власниками тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення) із врахуванням інтересів всіх основних груп, на яких проблема справляє вплив. Видання запропонованого регуляторного акта забезпечить досягнення встановлених цілей, починаючи з дня набрання ним чинності.

 1. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Для розв’язання проблеми пропонується прийняття проекту регуляторного акта, а саме врегулювати питання щодо розміщення додаткового обладнання поряд з тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності; врегулювання питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Крім того, пропонується внести зміни до рішення Київської міської ради від 25.12.2014 № 746/746 «Про особливості застосування Порядку розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві». Зазначені зміни передбачають проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва.

VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Реалізація регуляторного акта не потребуватиме додаткових бюджетних витрат і ресурсів на адміністрування регулювання органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

Проект рішення не містить дискримінаційних або таких, що обмежують конкуренцію норм.

Враховуючи те, що питома вага суб’єктів малого підприємництва (малих та мікропідприємств разом) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, становить понад 100 відсотків, тому розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва у відповідності до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, здійснювалась за допомогою тестування малого підприємництва (М-Тест), що додається.

Можлива шкода у разі очікуваних наслідків дії акта не прогнозується.

Державний контроль за додержанням вимог цього регуляторного акта буде здійснюватися органами виконавчої влади у межах їх компетенції відповідно до законодавства.

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії цього регуляторного акта встановлюється на необмежений строк з моменту набрання чинності, оскільки необхідність виконання положень регуляторного акта є постійною.

При внесенні змін до чинного законодавства, щоможутьвплинути на дію регуляторного акта, до ньогобудутьвнесенівідповіднікорективи в установленому порядку.

VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Прогнозовані показники результативності регуляторного акта:

 • Обсяги надходження коштів пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва;
 • Кількість оформлених паспортів прив’язки ТС;
 • Кількість оформлених паспортів прив’язки на розміщення сезонних майданчиків для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства;
 • Кількість оформлених паспортів прив’язки на розміщення автоматів з продажу продуктів (послуг), платіжних терміналів; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва.
 • Кількість виданих інформаційних талонів на розміщення на території м. Києві засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», та Методики відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» (із змінами від 16.12.2015 № 1151).

Базове відстеження результативності буде проведено до дня набрання чинності запропонованого регуляторного акта, повторне відстеження – через рік з дня набрання чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності регуляторного акта.

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Відстеження результативності даного акта буде здійснюватися статистичним методом.

ТЕСТ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА (М-Тест)

 1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання.

 Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для виконання регулювання, проведено розробником з червня 2018 року по липень 2018 року.

 

Таблиця 1

№ п/п

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1.

ГО «Громадянська влада» стосовно врегулювання питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу продуктів (послуг), платіжних терміналів

 

2

Проект в цілому підтримується.

1.Визначено проблему відсутності регулювання у чинних нормативно-правових актах питань розміщення на території м. Києва автоматів з продажу продуктів (послуг), платіжних терміналів.

2. Обговорено механізм, інструментарій, який надасть можливість врегулювати порушене питання.

3. Напрацьовані норми, які включені до проекту регуляторного акту та спрямовані на врегулювання питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу продуктів (послуг), платіжних терміналів

 

 

Усний запит, консультації, робочі зустрічі з представниками

ГО «Час пробудження» стосовно виконання вимог Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

1

Проект в цілому підтримується.

1.Обговорено правову позицію вимог Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

2. Вирішено врахувати рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в проекті регуляторного акту.

 

Проведено низку робочих зустрічей, консультацій з громадськими об’єднаннями підприємців

40

Проект в цілому підтримується.

1. Обговорено питання впорядкування розміщення додаткового обладнання біля ТС.

2. Обговорення питання виконання вимог Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

3. Обговорено питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу продуктів (послуг), платіжних терміналів та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

4. Обговорено питання проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на території Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів м. Києва.

 

 1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі).

2.1 Кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 22768 одиниць, мікро-підприємництва 22768 одиниць.

2.2. питома вага суб'єктів малого підприємництва у загальній кількості суб'єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив: 100 %.

 1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

 

Таблиця 3.1. Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за 5 років

1

Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

Формула:

Кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

2

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

Формула:

Прямі витрати на процедури повірки (проведення первинного обстеження) в органі державної влади + витрати часу на процедуру обліку (на одиницю обладнання) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість процедури обліку за рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

3

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали)

Формула:

Оцінка витрат на експлуатацію обладнання (витратні матеріали та ресурси на одиницю обладнання на рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

4


Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

Формула:

оцінка вартості процедури обслуговування обладнання (на одиницю обладнання) Х кількість процедур технічного обслуговування на рік на одиницю обладнання Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб'єкту малого підприємництва

 

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

5

Інші процедури (уточнити):

(розміщення холодильного та іншого обладнання, що розміщується поряд з тимчасовими спорудами торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, в одну лінію з їх фасадами, або за ними)

50

0,00

(Витрати відсутні)

50

6

Разом, грн.

Формула:

( Сума рядків 1+2+3+4+5)

50

0,00

(Витрати відсутні)

50

 

7

Кількість суб’єктів господарювання, що мають виконати вимоги регулювання, одиниць

22 768

0,00

(Витрати відсутні)

22 768

8

Сумарно, грн.

Формула:

відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

 

1138 400

0,00

(Витрати відсутні)

1138 400

 

 

Таблиця 3.2. Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

 

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні

(за наступний рік)

Витрати за 5 років

9

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

Формула:

витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм

 

1 год. (час, який витрачається суб’єктами на пошук акту в мережі Інтернет; за результатами консультацій) Х 22,41 грн. (вартість 1 часу роботи виходячи з середньомісячної заробітної плати)Х 1 акт (кількість нормативно-правових актів, з якими необхідно

ознайомитись) = 22,41 грн.

 

0,00 грн.

(витрати відсутні)

(припущено, що суб’єкт отримує первинну інформацію про вимоги регулювання у перший рік; за результатами консультацій)

 

22,41 грн. (витрати на пошук акту в мережі Інтернет у перший рік) + 0,00 грн. (витрати на пошук акту в мережі Інтернет у наступний рік) Х 4 роки = 22,41 грн.

10

Процедури організації виконання вимог регулювання, а саме, оформлення договору та підготовка необхідних документів.

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб'єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

(2 год.× 22,41 грн./год.) × 2= 89,64 грн.

 

2 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур (за результатами консультацій))1 Х 22,41 грн. (вартість 1 часу роботи виходячи з середньомісячної заробітної плати)2 Х 2 процедури =

89,64 грн

0,00

(витрати відсутні)

 

22,41 грн. + 0,00 (витрати на розроблення та впровадження внутрішніх процедур) Х 2 процедури
 4 роки =
89,64 грн.

11

Процедури офіційного звітування

Формула:

витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб'єктів, що користуються формами засобів - окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв'язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік

 

0,00

(витрати відсутні)

 

0,00 (витрати відсутні)

 

0,00

(витрати відсутні)

 

12

Процедури по забезпеченню процесу перевірок

Формула:

витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік

 

0,00

(витрати відсутні)

 

0,00 грн.

(витрати відсутні)

 

0,00

(витрати відсутні)

 

13

Інші процедури (уточнити):

Витрати на виготовлення документів, необхідних для оформлення паспорту прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, сезонного майданчика для харчування для провадження підприємницької діяльності, автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва (зокрема металевих збірно-розбірних гаражів, автомийки модульного типу, газових заправних пунктів модульного типу), тимчасової споруди на території ринків, за якою закінчились або відсутні документи на оренду земельних ділянок; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі: вартість виготовлення топографо-геодезичної основи місцевості (2500,0 грн.) + вартість виготовлення схеми прив’язки об’єктів до місцевості (500,0 грн.) + вартість виготовлення схеми благоустрою прилеглої до об’єкту території (1000,0 грн.) + вартість виготовлення ескізів фасадів об’єктів (1000,0 грн.)

*- паспорт прив’язки тимчасової споруди видається на п’ять років та може бути подовжений на той саме період

5000,0

0,00

(витрати відсутні)

 

5000,0*

14

Разом, грн.

Формула:

(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)

 

5 112,05 грн

0,00

(витрати відсутні)

5 112,05 грн.

15

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що мають виконати вимоги регулювання, одиниць

22768 (кількість суб'єктів малого підприємництва, які повинні виконати вимоги регулювання у 2018 році)

Х

22768

16

Сумарно, грн.

Формула:

відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

 

116 391 154

 

Х

116 391 154

 

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів середнього і малого підприємництва

Державний орган, для якого здійснюється розрахунок вартості адміністрування регулювання:

Спеціально-уповноважений орган

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень

1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання

-

-

-

-

-

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

-

-

-

-

-

камеральні

-

-

-

-

-

виїзні

-

-

-

-

-

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

-

-

-

-

-

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

-

-

-

-

-

7. Інші адміністративні процедури:

- здійснює геопросторове визначення місця розташування об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

- перевіряє місце розміщення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

 

8 год./день

36,31

252

-

73 200, 96

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

73 200, 96

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

366 004,8

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень

1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання

-

-

-

-

-

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

-

-

-

-

-

камеральні

-

-

-

-

-

виїзні

-

-

-

-

-

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

-

-

-

-

-

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

-

-

-

-

-

7. Інші адміністративні процедури:

- перевіряє наявність та функціонування закладу ресторанного господарства;

- перевіряє наявність скарг від громадян обґрунтованих скарг від громадян із відповідними підтверджуючими матеріалами (фотофіксація тощо) щодо розміщення або функціонування майданчика для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.

 

8 год./день

36,31

252

-

73 200, 96

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

73 200, 96

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

366 004,8

Районні в місті Києві державні адміністрації

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень

1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання

-

-

-

-

-

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

-

-

-

-

-

камеральні

-

-

-

-

-

виїзні

-

-

-

-

-

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

-

-

-

-

-

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

-

-

-

-

-

7. Інші адміністративні процедури:

перевіряє наявність обґрунтованих скарг від громадян із відповідними підтверджуючими матеріалами (фотофіксація тощо) щодо розміщення або функціонування об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

погоджує укладення договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва стосовно розміщення металевих збірно-розбірних гаражів.

 

8 год./день

36,31

252

-

73 200, 96

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

73 200, 96

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

366 004,8

 

 1. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

Показник

 

Перший рік регулювання (стартовий)

За 5 років

1

Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1138 400

1138 400

2

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

116 391 154

 

116 391 154

 

3

СУМАРНІ ВИТРАТИ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА ВИКОНАННЯ ЗАПЛАНОВАНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

117 529 554

117 529 554

4


Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

7466497,92

 

37332489,6

5

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

242525606

608384097

 

 1. Розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання відсутнє.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua