Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Проект розпорядження КМДА «Про затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності»

Повідомлення про оприлюднення

Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень та пропозицій від юридичних та фізичних осіб, їх об’єднань, Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомляє про оприлюднення проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності».

Головним розробником проекту регуляторного акта є Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності» 25.05.2018 розміщено в мережі Інтернет за адресою: www.kyivcity.gov.ua для отримання зауважень та пропозицій.

Зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом одного місяця з дня оприлюднення (з 25.05.2018 по 25.06.2018):

  • у письмовому вигляді за адресою: 01044, м. Київ-44, вул. Хрещатик, 36, Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), тел. 202-63-09 або на електронні адреси: [email protected], [email protected];
  • у письмовому вигляді за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11 Державна регуляторна служба України, тел. 285-05-55 або на електронну адресу: [email protected].

 

Проект

Відповідно до підпункту 101 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 1, частини дев’ятої статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», статті 1, частини четвертої статті 8 Закону України «Про міський електричний транспорт», враховуючи рішення Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1042/4049 «Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018–2020 роки», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 квітня 2018 року № 706 «Про створення автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності», з метою удосконалення системи обліку оплати проїзду та підвищення якості послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності:

  1. Впровадити автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності.
  2. Затвердити Порядок функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності, що додається.
  3. Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спільно з комунальним підприємством «Головний інформаційно-обчислювальний центр» забезпечити створення та впровадження програмного комплексу збору, зберігання, обробки та передачі даних автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності з використанням існуючих програмних та апаратних ресурсів перевізників комунальної форми власності.
  4. 4. Комунальному підприємству «Головний інформаційно-обчислювальний центр» в установленому порядку:

4.1. Забезпечити використання автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності при справлянні плати за транспортні послуги, що надаються перевізниками в місті Києві.

4.2. Забезпечити роботу системи продажу та оплати електронних квитків з урахуванням встановлених тарифів, носіїв і прав користувачів на пільги, можливістю вибору типу електронного квитка та отримання інформації про його статус.

4.3. Забезпечити інтеграцію автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності з Особистим кабінетом киянина.

  1. Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

5.1. Врахувати в умовах конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування додаткові умови перевезень пасажирів, які повинні виконувати автомобільні перевізники, визначені на відповідному об'єкті конкурсу, зокрема технічні вимоги щодо приєднання до автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва.

5.2. Зобов’язати приватних автомобільних перевізників міського пасажирського транспорту міста Києва приєднатися до автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва.

5.3. Оснастити рухомий склад наземного пасажирського транспорту комунальної форми власності та станції метрополітену, швидкісного трамваю, фунікулеру, міської електрички обладнанням необхідним для забезпечення роботи автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності.

5.4. Забезпечити здійснення перевезення пасажирів та багажу з оплатою проїзду з використанням електронних квитків.

5.5. В місячний термін з дня набрання чинності цим розпорядженням розробити та затвердити порядок обліку транспортної роботи, у тому числі перевезення пільгових категорій пасажирів.

  1. Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в місячний термін з дня набрання чинності цим розпорядженням розробити проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо порядку видачі на безоплатній основі електронних квитків окремим категоріям пасажирів, які мають право на безоплатний проїзд відповідно до законодавства.
  2. Установити, що після набрання чинності цим розпорядженням існуючі види проїзних документів та порядок їх придбання продовжують діяти на всіх маршрутах та лініях комунального міського пасажирського транспорту міста Києва до 31 грудня 2019 року.
  3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Давтяна Д. О.

Голова                                         В. Кличко

*****

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
_____________ № __________

Порядок
функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності

  1. Загальні положення

1.1. Порядок функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності (далі – Порядок) визначає мету, завдання, структуру порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності (далі – АСОП), суб’єктів відносин, їх права та обов’язки, процедуру організації оплати проїзду, способи оплати за проїзд в пасажирському транспорті, порядок реєстрації проїзду, організації оплати проїзду, правила придбання та поповнення транспортного ресурсу, правила користування транспортною карткою та інші питання функціонування АСОП.

1.2. Правовою основою функціонування АСОП є підпункт 101 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», стаття 1, частина дев’ята статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», стаття 1, частина четверта статті 8 Закону України «Про міський електричний транспорт», закони України «Про інформацію», «Про телекомунікації», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», «Про електронні документи та електронний документообіг», постанови Кабінету Міністрів України від
29 березня 2006 року № 373 «Про затвердження Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах», від 23 грудня 2004 року № 1735 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом» та інші нормативно-правові акти.

 

1.3. Дія цього Порядку поширюється на структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районні в місті Києві державні адміністрації, підприємства, установи та організації, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, а також інших учасників АСОП.

1.4. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

автоматизована система обліку оплати проїзду – програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг за допомогою електронного квитка, а також продажу електронного квитка;

агенти – суб’єкти господарювання, що мають необхідну інфраструктуру обслуговування пасажирів, обладнання та відповідні права для здійснення операцій з продажу електронних квитків, поповнення транспортних ресурсів тощо;

активація електронного носія (реєстрація в АСОП) – операція першого підключення електронного носія до АСОП;

електронний квиток – проїзний документ встановленої форми, який після реєстрації в АСОП дає право пасажиру на одержання транспортних послуг;

електронний носій – матеріальний або віртуальний засіб, що забезпечує доступ до транспортного ресурсу, який зберігається в АСОП. Може бути у вигляді транспортної картки, банківської картки, мобільного телефону, соціальної картки (пільгової картки), квитків з QR-кодом (на паперових носіях або електронному вигляді), службової картки тощо;

інформаційно-довідковий центр (далі – центр) – інформаційно-консультаційний центр оператора АСОП, призначений для збору інформації, консультування та надання допомоги користувачам з питань продажу та заміни транспортних карток, поповнення, блокування, активації електронних носіїв, приймання письмових заяв та скарг громадян, пов’язаних із обслуговуванням електронних носіїв;

номер (ідентифікатор) транспортної картки – унікальний номер, що нанесений на транспортну картку та дає можливість її візуально ідентифікувати та обліковувати;

оператор – комунальне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр», що визначене особою, уповноваженою здійснювати справляння плати за транспортні послуги, забезпечувати інформаційно-технологічну взаємодію та розрахунки її учасників між собою в установленому порядку, організацію мережі розповсюдження електронних квитків та поповнення транспортного ресурсу, емісію транспортних карток їх активацію, блокування та обслуговування, а також збір та аналіз даних щодо оплати проїзду перевезень пасажирів та багажу, обліку кількості здійснених поїздок, програмну та апаратну підтримку АСОП відповідно до укладених договорів;

пасажир (користувач) – фізична особа, що використовує електронний квиток для сплати транспортних послуг у пасажирському транспорті загального користування, користується транспортним засобом, перебуваючи в ньому, але не причетна до керування ним;

перевізник – суб’єкт господарювання, який виконує на комерційній основі перевезення пасажирів та/або багажу транспортними засобами та в установленому законодавством порядку надає транспортні послуги, здійснюючи експлуатацію та утримання об'єктів пасажирського транспорту, що є учасником АСОП на підставі відповідного договору про взаємодію в рамках перевезень пасажирів та/або багажу на основі проведення безготівкових розрахунків, обліку проданих квитків та здійснених поїздок;

перевірка ліміту – операція з перевірки залишку транспортного ресурсу в АСОП, що здійснюється користувачем на транспортному терміналі, в особистому кабінеті користувача тощо;

платіжний пристрій – технічний пристрій (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування тощо), який дає змогу користувачеві здійснити операції з ініціювання переказу коштів, а також виконати інші операції згідно з функціональними можливостями цього пристрою;

пункт поповнення транспортного ресурсу – стаціонарний чи мобільний пункт оснащений програмно-технологічним комплексом (електронним пристроєм) з функцією поповнення транспортного ресурсу або відповідний інформаційний ресурс в мережі Інтернет;

реєстр заблокованих електронних носіїв – перелік номерів електронних носіїв, заборонених до використання в АСОП;

реєстрація проїзду – операція, яка за допомогою транспортного терміналу фіксує та перевіряє в АСОП факт користування пасажиром транспортною послугою, що надається перевізником;

розрахунковий документ – спрощена розрахункова квитанція, фіскальний касовий чек за операціями приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС);

соціальна картка (пільгова картка) – іменна електронна картка, яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача картки та підтримує додатки, пов'язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг, в тому числі багатофункціональної електронної пластикової картки «Картка киянина»;

службова картка – персональна безконтактна картка, що використовується в АСОП для ідентифікації відповідної особи, порядок використання якої визначається оператором АСОП та/або перевізником;

справляння плати за транспортні послуги – продаж пасажирам (користувачам) електронних квитків;

тариф (тарифний план) –- умови, за якими перевізники надають пасажирам послуги з перевезення, включаючи тариф на 1 поїздку, вартість проїзного квитка, кількість поїздок, строк дії та інші суттєві параметри послуги з перевезення. Тарифи на послуги з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху, затверджуються виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) або перевізником самостійно - для послуг тарифи на які не підлягають державному регулюванню.

транспортна картка – безконтактна картка, що зареєстрована в АСОП (за відповідним унікальним номером/ідентифікатором) та призначена для оплати проїзду за рахунок транспортного ресурсу;

транспортний ресурс – інформація в електронному вигляді, що зберігається в АСОП про наявні електронні квитки, баланс грошових коштів тощо;

транспортний термінал – спеціалізований комплект обладнання (у т.ч. валідатори), що встановлений на борту транспортного засобу або інтегрований з турнікетом, призначений для реєстрації проїзду з використанням електронних засобів платежу, перевірки та списання транспортного ресурсу, та який взаємодіє з іншим бортовим електронним інформаційним обладнанням та центром обробки транспортних транзакцій.

  1. Мета, завдання та структура АСОП

2.1. Метою запровадження АСОП є забезпечення зручності, уніфікації технологій та способів оплати проїзду пасажирів та багажу в пасажирському транспорті, вдосконалення практичної та економічної ефективності функціонування транспортного забезпечення в місті Києві, покращення якості транспортного обслуговування населення та гостей міста Києва, впровадження автоматизації збору та розподілення виручки, а також обліку кількості перевезень пасажирів (в тому числі пільгових категорії) та багажу.

2.2. Завданнями АСОП є:

функціонування електронного квитка на всіх видах пасажирського транспорту;

забезпечення економічної привабливості та зручної для пасажирів на основі сучасних технологій системи розрахунків за проїзд;

сприяння підвищенню культури та зручності обслуговування пасажирів;

здійснення автоматизованого моніторингу пасажиропотоку по маршрутах та лініях;

отримання даних для оптимізації маршрутної мережі міста на основі аналізу пасажиропотоку;

забезпечення умов для реалізації гнучкої тарифної політики;

здійснення автоматизованого обліку оплати проїзду на пасажирському транспорті;

забезпечення умов для збільшення обсягів збору виручки від сплати за проїзд;

організація безготівкової оплати проїзду на пасажирському транспорті;

здійснення автоматизованого обліку поїздок пасажирів;

забезпечення умов для підвищення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на удосконалення роботи пасажирського транспорту.

2.3. АСОП включає в себе сукупність компонентів, що забезпечують функціонування електронних носіїв, учасників АСОП, що об’єднані єдиним інформаційним простором та взаємодіють між собою згідно з цим Порядком, базу даних електронних носіїв, що використовуються в АСОП, нормативно-правові акти та інші документи, що спрямовані на регулювання процесу використання електронних квитків.

2.4. АСОП складається з таких елементів:

2.4.1. автоматизована інформаційна система, що здійснює управління АСОП в цілому та забезпечує взаємодію її складових;

2.4.2. центр обробки транспортних транзакцій – апаратне та програмне забезпечення збору і обробки даних;

2.4.3. транспортні термінали (обладнання валідації, контролю валідації, турнікети);

2.4.4. інфраструктура обслуговування користувачів – пункти продажу транспортних карток, пункти поповнення транспортних ресурсів, платіжні пристрої, інформаційно-довідковий центр тощо;

2.4.5. комплексна система захисту інформації (взаємопов'язана сукупність організаційних та інженерно-технічних заходів, засобів і методів захисту інформації в АСОП);

2.4.6. інформаційно-довідковий центр.

  1. Суб’єкти відносин в АСОП

3.1. Суб’єкти відносин в АСОП (далі – учасники АСОП) – юридичні та фізичні особи, що взаємодіють в процесі автоматизованого контролю оплати проїзду пасажирів у пасажирському транспорті.

3.2. Учасниками АСОП є:

власник;

розпорядник;

оператор;

перевізники;

агенти;

банки;

пасажири (користувачі).

3.3. Власником АСОП є територіальна громада міста Києва в особі Київської міської ради.

3.4. Розпорядником АСОП є Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

3.5. Оператором АСОП є комунальне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр», що визначене особою, уповноваженою здійснювати справляння плати за транспортні послуги, забезпечувати інформаційно-технологічну взаємодію та розрахунки її учасників між собою в установленому порядку, організацію мережі розповсюдження електронних квитків та поповнення транспортного ресурсу (в обсягах, погоджених з відповідними перевізниками), емісію транспортних карток, їх активацію, блокування та обслуговування, а також збір та аналіз даних щодо оплати проїзду перевезень пасажирів та багажу, обліку кількості здійснених поїздок, програмну та апаратну підтримку АСОП, зокрема оновлення, заміну програмного забезпечення тощо.

Оператор АСОП відповідає за технічний супровід та здійснення підтримки працездатності АСОП, здійснює контроль за дотриманням учасниками правил, процедур, технології обробки інформації в АСОП, забезпечує її впровадження, експлуатацію та супроводження (організаційне, технічне, інформаційне) тощо.

Оператор АСОП організовує процес справляння плати в АСОП за транспортні послуги відповідними учасниками АСОП з урахуванням відповідних тарифів.

 Плата за транспортні послуги справляється у національній валюті України – гривні та у встановленому порядку перераховується перевізникам.

3.6. Перевізниками є суб’єкти господарювання, що здійснюють на комерційній основі перевезення пасажирів та/або багажу транспортними засобами та в установленому законодавством порядку надають транспортні послуги, здійснюючи експлуатацію та утримання об'єктів пасажирського транспорту, є учасниками АСОП на підставі відповідного договору.

3.7. Агентами є суб’єкти господарювання, що залучені оператором для здійснення окремих операцій щодо справляння плати за транспортні послуги.

3.8. Банки – банки та фінансові установи, що є учасниками АСОП та в установленому порядку здійснюють надання фінансових послуг для учасників АСОП.

3.9. Пасажирами (користувачами) є фізичні особи, що використовують електронний квиток для сплати транспортних послуг у пасажирському транспорті загального користування, користується транспортним засобом, перебуваючи в ньому, але не причетні до керування ним.

3.10. Приєднання агентів, перевізників, банків до АСОП здійснюються на підставі відповідних договорів.

  1. Права та обов’язки розпорядника АСОП

4.1. Розпорядник АСОП має право:

надавати, обмежувати та припиняти доступ до інформації в АСОП користувачам згідно з цим Положенням;

відмовляти у наданні доступу до інформації в АСОП згідно з цим Положенням;

визначати рівень доступу до інформації в АСОП; вносити пропозиції щодо зміни складу АСОП;

приймати рішення щодо оновлення програмно-апаратного комплексу АСОП;

приймати рішення щодо впровадження нових програмних засобів обробки даних АСОП;

інші права, визначені законодавством.

4.2. Розпорядник АСОП зобов’язаний:

розробити та затвердити необхідні методичні документи для користування та функціонування АСОП;

забезпечувати захист інформації в АСОП.

  1. Права та обов’язки оператора АСОП

5.1. Оператор АСОП має право:

здійснювати організацію функціонування АСОП для підвищення якості та ефективності надання послуг перевізником з перевезення пасажирів та/або багажу в пасажирському транспорті;

надавати послуги з користування та обслуговування складових АСОП на підставі відповідних договорів з перевізниками, агентами, банківськими та фінансовими установами тощо;

здійснювати модернізацію АСОП відповідно до розвитку технологічних процесів;

здійснювати контроль за виконанням учасниками АСОП умов укладених договорів;

отримувати плату від перевізників за надані послуги із справляння плати за транспортні послуги.

5.2. Оператор АСОП зобов’язаний:

забезпечити інформаційно-технологічну взаємодію учасників АСОП;

забезпечити виконання робіт (надання послуг) з обслуговування, налаштування, технічної підтримки автоматизованої інформаційної системи та центру обробки транспортних транзакцій АСОП;

забезпечити роботу інформаційно-довідкового центру;

забезпечити первинне навчання навичкам роботи та експлуатації АСОП уповноважених представників перевізників;

формувати зведені звіти щодо фактично здійснених реєстрацій поїздок по кожному перевізнику;

формувати зведений звіт здійснених поїздок відповідно до переліку пільгових категорій громадян по кожному перевізнику;

забезпечувати інформаційну взаємодію з відповідними учасниками АСОП для здійснення розподілу грошових коштів між перевізниками, що забезпечують перевезення, в тому числі пільгових категорій громадян;

забезпечувати обслуговування електронних носіїв в АСОП;

забезпечувати електронну інформаційно-технологічну взаємодію між учасниками АСОП та обмін даними з метою організації обслуговування електронних носіїв;

організувати мережу розповсюдження електронних квитків та поповнення транспортного ресурсу (в обсягах, погоджених з відповідними перевізниками);

забезпечувати облік наданих послуг з перевезення пасажирів, які використовують електронні квитки для одержання транспортних послуг;

усувати виявлені інформаційні порушення в роботі АСОП, пов’язані з порушенням функціонування програмно-апаратного комплексу АСОП;

забезпечувати взаєморозрахунки з агентами та перевізниками за фактом використання дозволених в АСОП електронних носіїв;

розірвати договір приєднання до АСОП з перевізником у разі втрати ним права на здійснення перевезень;

надавати довідкову та роз'яснювальну інформацію стосовно придбання та користування транспортною карткою, поповнення транспортних ресурсів, а також з питань функціонування АСОП та її складових;

формувати звітність всіх видів згідно з відповідними вимогами, які попередньо погоджені з перевізниками;

організовувати емісію транспортних карток, їх розповсюдження та заміну у разі виходу з ладу не з вини користувача;

забезпечувати захист персональних даних та їх використання відповідно до вимог Закону України "Про захист персональних даних";

розглядати звернення та скарги пасажирів, пов’язані з функціонуванням АСОП;

забезпечувати функціонування офіційного сайту АСОП для надання відомостей щодо принципів роботи АСОП;

забезпечувати надання необхідної інформації користувачам з питань роботи АСОП, в тому числі використання електронних носіїв;

розробляти та забезпечувати учасників АСОП експлуатаційними інструкціями та програмним забезпеченням, необхідним для роботи в АСОП;

надавати відомості щодо принципів роботи АСОП, в тому числі через мережу Інтернет (на офіційному сайті АСОП);

вести реєстр дійсних та заблокованих електронних носіїв, заборонених до прийняття та обслуговування в АСОП.

нести інші обов’язки, передбачені законодавством.

  1. Права та обов’язків перевізників

6.1. Перевізники мають право:

брати участь в інформаційній та технологічній взаємодії з оператором АСОП;

отримувати від оператора АСОП звітність в рамках відповідних договором.

6.2. Перевізники зобов’язані:

укласти відповідні договори з оператором АСОП;

оплатити в порядку, визначеному чинним законодавством, послуги із справляння плати за транспортні послуги;

обладнати рухомий склад наземного пасажирського транспорту та/або станції метрополітену, швидкісного трамваю, фунікулеру, міської електрички обладнанням необхідним для забезпечення роботи АСОП, вимоги до якого погоджуються з оператором АСОП, та забезпечити їх належну роботу;

розмістити логотип АСОП на бортах та в салонах всіх транспортних засобів, що використовуються для перевезення пасажирів та багажу в місті Києві;

розповсюджувати відповідні інформаційні матеріали про АСОП та інформувати пасажирів (користувачів) про правила користування АСОП.

  1. Права та обов’язки агентів

7.1. Права агентів:

брати участь в інформаційній та технологічній взаємодії з оператором АСОП;

отримувати від оператора АСОП звітність в рамках відповідних договором;

отримувати винагороду за надані користувачам послуги;

розміщати в пунктах поповнення логотип АСОП та матеріали з інформацією про правила її використання.

7.2. Обов’язки агентів:

здійснювати операції з придбання та перевірки транспортного ресурсу, продажу транспортних карток, а також організації взаєморозрахунків;

забезпечувати приєднання до АСОП згідно із умовами відповідного договору, технічним умовам та провести навчання персоналу щодо її використання;

організовувати пункти поповнення транспортного ресурсу, а саме прийняття грошових коштів від користувачів;

забезпечувати здійснення операцій щодо активації електронних носіїв.

  1. Права та обов’язки користувачів

8.1. Користувач має право:

отримати електронний квиток та стати учасником АСОП;

здійснювати придбання транспортного ресурсу для оплати проїзду на пасажирському транспорті;

отримувати інформацію про кількість транспортного ресурсу;

отримувати інформацію про роботу АСОП та використання електронних носіїв;

звертатися в центри, організовані оператором АСОП, для вирішення відповідних питань чи надання роз’яснень про роботу АСОП;

у разі виникнення неполадок в роботі транспортної картки, що виникли не з вини користувача протягом гарантійного строку її використання, безоплатно отримати справний електронний носій у порядку, визначеному цим Порядком.

8.2. Обов’язки користувача:

невідкладно після входу до транспортного засобу, станції метрополітену, швидкісного трамваю, фунікулеру, міської електрички оплатити та/або зареєструвати проїзд, в тому числі з використанням соціальної картки (пільгової картки);

дбайливо поводитися з електронним носієм;

перевіряти час та дату здійснення операції, а також забезпечувати збереження розрахункового документа при поповненні транспортного ресурсу.

  1. Організація оплати проїзду

9.1. Документом, що підтверджує право особи на проїзд та/або перевезення багажу, є зареєстрований в АСОП електронний квиток.

9.2. Надання користувачу транспортних послуг в рамках АСОП, а також реєстрація (запис) проїзду здійснюється з використанням електронного носія. Обов’язок здійснювати реєстрацію електронного квитка в АСОП розповсюджується на всі категорії пасажирів, в тому числі пасажирів пільгових категорій.

9.3. Оплата проїзду пасажирів та багажу з використанням електронного носія у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху, здійснюється згідно з тарифами, затвердженими виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) у встановленому порядку.

9.4. Оплата послуг з перевезення пасажирів та/або багажу, тарифи на які не підлягають державному регулюванню, здійснюється згідно з тарифами, які самостійно встановлюються перевізниками.

9.5. Оплата проїзду електронним носієм здійснюється користувачем за наявності на транспортному ресурсі електронного квитка та/або суми грошових коштів, достатніх для оплати проїзду та/або перевезення багажу згідно із затвердженими тарифами.

9.6. Сплата поїздок пасажирів та/або перевезення багажу в пасажирському транспорті за регульованими та нерегульованими тарифами за допомогою банківських карток з безконтактною функцією сплати виконується відповідно до правил внутрішньодержавної платіжної системи або міжнародної платіжної системи.

Якщо правила платіжної системи обмежують використання банківської картки відповідним лімітом та/чи кількістю операцій без попередньої авторизації в процесингових центрах банків, то досягнення цього ліміту не звільняє користувача від обов’язку сплати за проїзд будь-яким іншим доступним способом платежу.

9.7. Інформація щодо обмежень з використання банківських карток з функціями безконтактної оплати повинна бути розміщена на транспортних засобах та/або станціях перевізника в загальнодоступному місці.

  1. Способи оплати за проїзду в пасажирському транспорті

10.1. В рамках АСОП пасажирам надається можливість оплати проїзду та/або перевезення багажу електронними носіями шляхом реєстрації поїздки транспортним терміналом з використанням наступних форм електронного білету:

транспортна картка;

банківська картка;

соціальна картка (пільгова картка);

QR-код (на паперових носіях або електронному вигляді);

службова картка;

учнівський квиток обладнаний чипом для валідації;

студентський квиток обладнаний чипом для валідації;

інших носіїв інформації, що забезпечують безконтактний обмін інформацією, що зберігається на транспортному додатку.

В рамках АСОП пасажирам надається можливість оплати проїзду та/або перевезення багажу електронними носіями шляхом реєстрації поїздки транспортним терміналом з використанням наступних видів електронного квитку:

разовий квиток;

багаторазовий квиток з відновлюваним ресурсом;

проїзний квиток на повний календарний місяць без обмеження кількості поїздок на один вид комунального транспорту;

проїзний квиток на повний календарний місяць без обмеження кількості поїздок на декілька видів комунального транспорту;

проїзний квиток на другу половину календарного місяця без обмеження кількості поїздок на один вид комунального транспорту;

проїзний квиток на другу половину календарного місяця без обмеження кількості поїздок на декілька видів комунального транспорту;

проїзний квиток на визначену кількість поїздок в одному виді комунального транспорту;

проїзний квиток на визначену кількість поїздок в декількох видах комунального транспорту;

проїзний квиток, що використовується в обмежений період часу з моменту першої реєстрації в АСОП на визначену кількість поїздок;

проїзний квиток на обмежений період часу з моменту продажу на визначену кількість поїздок в усіх видах комунального транспорту;

проїзний квиток для всіх видів комунального транспорту на визначений час з моменту першої реєстрації в АСОП;

пільговий іменний квиток багаторазового використання;

пільговий квиток разового використання;

квиток для перевозки багажу, використовується тільки разом з квитком на проїзд пасажира.

10.2. Пасажирам відмовляється у здійсненні операції з реєстрації поїздки за допомогою заблокованих в АСОП електронних носіїв або у разі припинення дії електронного носія (за наявності строку дії), відсутності суми грошових коштів на транспортному ресурсі згідно із затвердженими тарифами.

10.3. У разі несправності електронного носія, користувачі не звільняються від необхідності сплати за проїзд у транспортних засобах перевізників.

10.4. Вартість проїзду списується з транспортного ресурсу автоматично згідно із встановленими тарифами, що діють на день реєстрації поїздки.

10.5. У разі використання разового електронного квитка або електронного квитка із встановленим строком дії здійснюється реєстрація проїзду з використанням відповідного транспортного ресурсу.

10.6. Перевірка ліміту залишку транспортного ресурсу здійснюється користувачем на транспортному терміналі, в особистому кабінеті користувача тощо.

  1. Порядок реєстрації проїзду

11.1. Для реєстрації проїзду (електронного квитка) використовуються спеціалізовані пристрої – транспортні термінали.

11.2. При здійсненні реєстрації поїздки (електронного квитка) користувачу необхідно піднести електронний носій до транспортного терміналу.

11.3. Після реєстрації проїзду (електронного квитка) на екрані транспортного терміналу з’явиться інформація про правомірність проїзду у вигляді текстового, звукового, графічного повідомлення тощо та залишок транспортного ресурсу.

Якщо на транспортному терміналі з’явилося повідомлення про неможливість здійснення реєстрації проїзду (електронного квитка) конкретним електронним носієм, користувач не звільняється від необхідності оплати проїзду.

У разі успішного завершення реєстрації проїзду (електронного квитка) електронним носієм буде здійснено відповідну актуалізацію даних транспортного ресурсу.

11.4. За допомогою одного електронного квитка здійснюється реєстрація поїздки одного пасажира один раз на рейс по відповідному маршруту або одну поїздку в метрополітені.

В інших випадках реєструються всі факти користування пасажирами транспортними послугами.

  1. Правила придбання (поповнення) транспортного ресурсу

12.1. Для забезпечення оплати проїзду з використанням електронного носія необхідно завчасно придбати (поповнити) транспортний ресурс в обсязі, достатньому для оплати проїзду пасажирів та/або багажу в пунктах, організованих агентами та/або іншими учасниками АСОП.

12.2. Придбання (поповнення) транспортного ресурсу можливо здійснити:

у пунктах продажу (розповсюдження) транспортних карток;

через платіжні пристрої;

через пункти продажу (поповнення) транспортних ресурсів;

через веб-сайт оператора АСОП тощо.

12.3. Перелік пунктів придбання (поповнення) транспортних ресурсів розміщується на офіційному веб-сайті АСОП.

12.4. При придбанні транспортного ресурсу видається розрахунковий документ (в паперовому вигляді чи формується в електронному вигляді), який підтверджує прийняття від користувача грошових коштів чи здійснення безготівкового перерахунку грошових коштів.

Розрахунковий документ про придбання транспортного ресурсу зберігається впродовж строку, встановленого законодавством.

12.5. У разі, якщо користувач не здійснював використання транспортного ресурсу протягом одного року з дати останнього використання електронного носія, електронний носій може бути заблокований в АСОП та включений до реєстру заблокованих електронних носіїв.

В таких випадках оператор АСОП після блокування електронного носія в АСОП вправі стягувати грошові кошти за послугу щодо відновлення працездатності електронного носія в АСОП.

Електронний носій може бути розблокований в АСОП за письмовою заявою користувача, що звернувся в центр оператора АСОП.

12.6. Користувач, що зареєстрований (ідентифікований) в системі АСОП, може повернути грошові кошти, які знаходяться на транспортному ресурсі.

Для повернення грошових коштів користувач звертається з документом, що посвідчує його особу та розрахунковим документом, що підтверджує поповнення транспортного ресурсу, до оператора АСОП із заявою про повернення невикористаного транспортного ресурсу.

У разі, якщо сума грошових коштів, вказаних користувачем у заяві, перевищує фактичний залишок, що знаходиться на транспортному ресурсі, оператор АСОП здійснює повернення на суму фактичного залишку транспортного ресурсу.

 

12.7. Розгляд звернення користувача щодо повернення грошових коштів здійснюється у строки, встановлені законодавством.

Повернення грошових коштів здійснюється за результатами розгляду звернення впродовж 10 робочих днів шляхом перерахування за реквізитами рахунку, вказаному користувачем у заяві або іншим способом, вказаним у заяві.

  1. Правила користування транспортною карткою

13.1. До моменту придбання транспортної картки та початком її використання користувач повинен ознайомитись з Правилами користування транспортною карткою, передбаченими цим Порядком.

13.2. Оплата проїзду з використанням транспортної картки можлива після її активації.

13.3. Транспортна картка виконує такі функції:

ініціювання запису інформації в АСОП щодо реєстрації проїзду (електронного квитка);

підтвердження достовірності електронного носія, зареєстрованого в АСОП.

13.4. Транспортна картка використовується, якщо вона не пошкоджена та не знаходиться в реєстрі заблокованих електронних носіїв, а залишок транспортного ресурсу достатній для сплати вартості разової послуги з перевезення згідно із затвердженими тарифами.

13.5. Користувачам забороняється використовувати транспортну картку не за призначенням, включаючи несанкціоноване зчитування, копіювання та модифікацію інформації, розміщеної на ній.

У разі порушення вказаних умов здійснюється блокування електронного носія в АСОП.

13.6. Уповноважена особа перевізника може вилучати службову картку у користувача у разі передання її особам, які не мають права на користування цією карткою.

13.7. У разі виявлення передавання соціальної картки (пільгової картки) користувачу, який не має права на користування цієї картки, уповноважена особа перевізника комісійно складає акт в трьох примірниках про неправомірне використання соціальної картки (пільгової картки).

Один примірник акту надається пасажиру, на підставі другого проводиться блокування електронного носія в АСОП строком на 3 місяці, про що повідомляється письмово Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

  1. Порядок заміни транспортних карт

14.1. Гарантійний строк служби транспортних карт з моменту активації становить один рік.

14.2. У випадку втрати чи пошкодження транспортної карти її блокування здійснюється в центрах, організованих оператором АСОП на підставі письмової заяви користувача про блокування електронного носія в АСОП та включення в реєстр заблокованих електронних носіїв з пред’явленням документа, що посвідчує особу користувача або в інший визначений оператором АСОП спосіб.

14.3. Відновлення транспортної картки здійснюється в центрах, організованих оператором АСОП за умови пред’явлення розрахункового документа про її придбання, де вказаний номер транспортної картки.

14.4. У разі виявлення користувачем несправностей в роботі транспортної карти, що виникли не з вини користувача, протягом гарантійного строку, користувач має право звернутися до центру, що організовується оператором АСОП, із заявою в письмовому вигляді щодо заміни транспортної картки із пред’явленням документу, що посвідчує особу, а також несправної транспортної картки.

14.5. У разі встановлення оператором АСОП несправності транспортної картки, яка виникла не з вини користувача протягом її гарантійного строку, видається транспортна картка з аналогічним тарифним планом та залишком транспортного ресурсу.

14.6. У разі передання до центру несправної транспортної картки після закінчення гарантійного строку або якщо буде виявлено пошкодження з вини користувача, відновлення здійснюється за рахунок коштів користувача.

  1. Порядок розгляду звернень користувачів

15.1. Розгляд звернень користувачів оператором АСОП та відповідним учасником АСОП здійснюється відповідно до Закону України «Про звернення громадян» у інформаційно-довідковому центрі.

15.2. Оператор розглядає пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги користувачів в письмовій або усній формі, пов’язані з обслуговуванням, використанням електронних носіїв.

15.3. У разі потреби, оператор АСОП надсилає звернення за належністю відповідному учаснику АСОП, який протягом встановленого строку має надати відповідь.

15.4. Оператор або інший учасник АСОП після отримання відповідного звернення від користувача зобов’язаний у встановлений законодавством строк надати обґрунтовану відповідь заявнику.

15.5. Оператор або інший учасник АСОП зобов’язані об'єктивно та вчасно розглядати звернення користувачів, перевіряти викладені факти, приймати рішення відповідно до законодавства, забезпечувати виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду на адресу, вказану у зверненні.

15.6. До звернень у визначених цим Порядком випадках повинен додаватися відповідний платіжний документ, що посвідчує, зокрема, факт придбання електронного носія.

15.7. Оператор може за результатами розгляду звернення здійснити корегування транспортного ресурсу у випадках виявлення фактів збою при придбанні транспортного ресурсу.

У разі якщо збій запису транспортного ресурсу виник у зв’язку з непрацездатністю транспортної картки оператор АСОП може видати користувачу нову транспортну картку з таким же обсягом транспортного ресурсу.

  1. Функціонування та технічний захист АСОП

16.1. Заходи щодо накопичення, обробки та зберігання інформації в АСОП здійснює оператор АСОП.

16.2. Модернізація, налагодження та внесення змін до програмного забезпечення на всіх стадіях життєвого циклу АСОП здійснюється оператором АСОП за погодженням з розпорядником АСОП.

16.3. Оснащення АСОП технічними, програмно-технічними та програмними засобами базується на сучасному досвіді використання інформаційних технологій, засобів комп'ютерної техніки, комунікаційного обладнання, загальносистемного та прикладного програмного забезпечення відповідно до вимог законодавства.

16.4. Оператор АСОП забезпечує конфіденційність, цілісність, доступність, спостережність інформаційних ресурсів АСОП та захист інформації у встановленому порядку.

  1. Відповідальність

17.1. За порушення вимог законодавства про інформацію, про захист персональних даних, цього Порядку учасники АСОП несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

17.2. Учасники АСОП, які нанесли матеріальну шкоду, відшкодовують збитки, завдані власнику АСОП (розпоряднику АСОП, оператору АСОП) у зв'язку з такими діями, відповідно до законодавства.

Виконувач обов’язків керівника апарату                            Л. Верес

 

Аналіз регуляторного впливу

 

І. Визначення проблеми

Ефективне функціонування міського пасажирського транспорту є однією з найважливіших умов розвитку соціальної та виробничо-економічної сфери міста. У зв'язку з розвитком міста збільшується навантаження на громадський транспорт, неминуче виникають проблеми, пов'язані з наданням транспортних послуг населенню.

Ураховуючи особливості міста громадський транспорт великої місткості, а особливо електротранспорт, відіграє важливу роль у процесі перевезень пасажирів. Однак сьогоднішній стан міської транспортної системи не завжди відповідає сучасним вимогам.

Не забезпечується не тільки мінімальний рівень комфортності поїздок пасажирів, а й нівелюються необхідні умови дотримання безпеки при їх перевезеннях.

Відсутність кондуктора в салоні покладає на водія додаткові обов'язки, виконання яких відволікає його увагу. У деяких випадках можуть порушуватися існуючі норми праці водіїв, що в результаті призводить до їх стомлюваності і, як наслідок, підвищення ймовірності виникнення ДТП.

Порушення правил дорожнього руху і правил перевезення пасажирів, неякісне і небезпечне обслуговування мешканців міста стає серйозною проблемою транспортної мережі міста.

Міський пасажирський транспорт традиційно є дотаційною галуззю і компенсація надається транспортним підприємствам за перевезення пасажирів пільгових категорій і за регульований тариф вартості проїзду.

Обрахунок величини компенсацій з бюджету здійснюється на основі розрахункових методик, які не в повній мірі відповідають реальній кількості наданих пільгових послуг, що приводить до неврахування фінансових можливостей відповідних бюджетів. Чіткого механізму обрахунку кількості та структури перевезених пасажирів пільгових категорій не існує і відповідно органи влади не мають можливості адекватно компенсувати підприємствам пов'язані з цим витрати.

 Крім того, зростає невдоволеність серед громадян через необхідність місцевими органами влади вдаватися до небажаного для населення збільшення вартості проїзду у міському транспорті (тобто фінансування пільговиків за рахунок інших громадян). Все це зумовлено несвоєчасною та неповною компенсацією грошового еквіваленту за фактично надані послуги транспортним підприємствам.

Також однією з принципових проблем організації роботи громадського транспорту в місті є те, що фінансово-економічні результати діяльності перевізників, перш за все обсяг виручки, залежать від кількісних показників їх роботи - кількості перевезених пасажирів.

В існуючих умовах майже відсутній реальний контроль фактичної кількості перевезених пасажирів як платних, так і пільгових.

Крім того, ігноруються якісні показники роботи перевізників - кількість виїздів у розрізі маршрутів, вимоги до класу, пасажиромісткості рухомого складу, дотримання графіків і розкладів руху, а також порушень швидкісного режиму, правил дорожнього руху.

Потреба в поліпшенні якості послуг, що надаються всіма видами громадського транспорту міста, необхідність розвантаження пасажиропотоків у місцях з інтенсивним рухом транспорту вимагає зміни концепції подальшого розвитку міського транспорту з орієнтацією на європейські принципи і стандарти.

Ефективна організація управління міським пасажирським транспортом повинна бути орієнтована на врахування інтересів пасажирів, підприємств перевізників і підвищення рівня якості транспортних послуг.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» (далі – Закон) запроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду та передбачено повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо:

прийняття рішення про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності та визначення особи, уповноваженої здійснювати справляння плати за транспортні послуги;

встановлення порядку функціонування та вимог до автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності, а також видів, форм носіїв, порядку обігу та реєстрації проїзних документів.

Для реалізації норм зазначеного Закону існує необхідність створити нову систему на базі існуючих з метою впровадження технічних засобів автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті (далі - АСОП) у наземному транспорті, модернізації та дооснащення всіх існуючих елементів АСОП та підключення КП «Київпастранс» і КП «Київський метрополітен» до єдиного центру управління розрахунками для об'єднання в єдину загальноміську систему оплати проїзду.

Крім того, існує необхідність створення загального процессінгового центру з обробки даних, управління, розрахунків, формування фінансової звітності, електронного квитка та системи його продажу і поповнення.

Вирішення зазначених проблем потребує комплексного системного підходу.

Відповідно, для реалізації стратегічної цілі, яка полягає у створені сучасної моделі функціонування міського пасажирського транспорту, орієнтованої на європейські принципи і стандарти, її необхідно розглядати як сукупність наступних взаємопов'язаних локальних цілей:

- вдосконалення системи організації дорожнього руху;

- оптимізація маршрутної системи міста;

- удосконалення тарифної та компенсаційної політики;

- створення автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському пасажирському транспорті загального користування;

- створення інформаційно-аналітичної бази даних транспортної системи.

При цьому, слід зауважити, що проектом розпорядження передбачається запровадити безготівкову оплату проїзду, оскільки на сьогодні держава послідовно проводить політику щодо збільшення безготівкових розрахунків. Розвиток інфраструктури обслуговування електронних платіжних засобів, як одного з напрямів Комплексної програми розвитку фінансового сектору в Україні, наближатиме країну до європейських стандартів торговельного та банківського обслуговування.

Пунктом 14.19 статті 14 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” визначено, що суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

Отже пасажир має право на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України.

До дослідження та розробки методів вирішення цих проблем були залучені суб’єкти підприємництва, які здійснюють діяльність у цій сфері. Ними надано інформацію про показники господарської діяльності та пропозиції щодо удосконалення методів регулювання.

На підставі всебічного аналізу обставин, які склались у галузі пасажирських перевезень у місті, та пропозицій учасників ринку було запропоновано зазначений регуляторний акт.

Основні групи (підгрупи), на які проблема має вплив:

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

Так

-

Держава

Так

-

Суб’єкти господарювання

Так

-

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

Так

-

Врегулювання зазначених проблемних питань не може бути здійснено за допомогою:

ринкових механізмів, оскільки такі питання регулюються виключно нормативно-правовими актами;

діючих регуляторних актів, оскільки чинним законодавством порушені питання не врегульовані.

ІІ. Цілі державного регулювання

Проект регуляторного акту спрямований на розв’язання проблем, визначених у першому розділі аналізу регуляторного впливу.

Метою проекту регуляторного акту є забезпечення зручності, уніфікації технологій та способів оплати проїзду пасажирів та багажу в міському пасажирському транспорті, зокрема відмова від готівкових коштів у транспортних засобах перевізників та відсутність витрат на їх інкасацію, забезпечення переходу населення на розрахунки з використанням транспортних та платіжних карток, а також створення додаткових зручностей при розрахунках за отримані послуги.

Крім того, аналіз даних щодо пасажиропотоку дасть можливість оптимізувати використання рухомого складу, а також маршрути його руху, тощо.

Таким чином, завданнями впровадження системи АСОП та прийняття цього регуляторного акту є:

впровадження електронного квитка на всі види пасажирського транспорту;

створення економічної привабливості та зручної для пасажирів на основі сучасних технологій;

підвищення культури та зручності обслуговування пасажирів;

здійснення моніторингу пасажиропотоку по маршрутах;

оптимізація маршрутної мережі міста на основі аналізу пасажиропотоку;

реалізація гнучкої тарифної політики;

здійснення контролю оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

підвищення обсягів збору виручки;

організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

здійснення автоматизованого обліку поїздок пасажирів;

підвищення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на удосконалення роботи міського пасажирського транспорту.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

  1. Визначення альтернативних способів

 

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

Залишення чинного регулювання без змін

Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання суперечитиме актам вищої юридичної сили, зокрема діючій редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті.

Також Концепцією "КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020", затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 листопада 2017 року № 500/3507, в рамках створення комфортного, безпечного, здорового та розумного середовища для киян та гостей міста планується реалізувати єдиний проїзний квиток для всіх видів громадського транспорту. Впровадження системи єдиного електронного квитка уможливить автоматизацію збирання коштів, збільшення обсягу надходжень на 20 – 30 %, а також значне зменшення витрат комунальними підприємствами.

При цьому, відповідно до пункту 4.2 Умови 4 «Реалізація концепції Kyiv Smart City» розділу III «Умови та ресурсне забезпечення розвитку міста» Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 - 2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року
№ 1042/4049, Департамент інформаційно-комунікаційних технологій є виконавцем заходу із створення сучасної ефективної платформи управління міською інфраструктурою та даними у різних сферах життєдіяльності міста, зокрема створення автоматизованої системи "Електронний квиток", створення платформи тощо.

Крім того, не буде вирішена проблема щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті.

 

Альтернатива 2

Внесення змін до рішення Київради від 21 грудня 2006 р.

№ 516/573

Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання є недоцільним способом, оскільки приведення у відповідність до законодавства положень Програми побудови автоматизованої системи оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва з урахуванням громадян пільгових категорій "Соціально-транспортна картка киянина" на 2007 - 2009 роки, затвердженої до рішення Київради від 21 грудня 2006 р. № 516/573 (далі – рішення) потребуватиме внесення великої кількості змін, а саме:

положення рішення необхідно привести у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті»;

затвердити вимоги до автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності, а також видів, форм носіїв, порядку обігу та реєстрації проїзних документів;

передбачити права та обов’язки учасників зазначеної системи, а також їх відповідальність;

затвердити вимоги до центрів обслуговування пасажирів;

передбачити контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів, тощо.

Внесення таких змін істотно вплине на зміст рішення.

 

Альтернатива 3

затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності

Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання є найбільш прийнятним та ефективним способом, оскільки цей проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) базується на нормах законодавства, зокрема на положеннях Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті», визначатиме порядок функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності; вимоги щодо учасників цієї системи, їх права, обов’язки та відповідальність.

Крім того, проект розпорядження спрямований на створення умов для запровадження електронного квитка на всі види пасажирського транспорту, зокрема електронних платіжних засобів при розрахунках за оплату проїзду, а також:

створення економічної привабливості та зручної для пасажирів на основі сучасних технологій;

підвищення культури та зручності обслуговування пасажирів;

здійснення моніторингу пасажиропотоку по маршрутах та оптимізація маршрутної мережі міста на його основі;

реалізацію гнучкої тарифної політики;

здійснення контролю оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

підвищення обсягів збору виручки;

організацію безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

здійснення автоматизованого обліку поїздок пасажирів;

підвищення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на удосконалення роботи міського пасажирського транспорту.

 

 

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Оцінка впливу на сферу інтересів держави:

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Залишення чинного регулювання без змін

Ситуація залишиться на існуючому рівні.

 

Витрати залишаться на існуючому рівні.

 

Альтернатива 2

Внесення змін до рішення Київради від 21 грудня 2006 р. № 516/573

здійснення моніторингу пасажиропотоку по маршрутах;

оптимізація маршрутної мережі міста на основі аналізу пасажиропотоку;

реалізація гнучкої тарифної політики;

здійснення контролю оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

підвищення обсягів збору виручки;

організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

здійснення автоматизованого обліку поїздок пасажирів;

підвищення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на удосконалення роботи міського пасажирського транспорту.

 

Не передбачаються

 

Альтернатива 3

затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності

здійснення моніторингу пасажиропотоку по маршрутах;

оптимізація маршрутної мережі міста на основі аналізу пасажиропотоку;

реалізація гнучкої тарифної політики;

здійснення контролю оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

підвищення обсягів збору виручки;

організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

здійснення автоматизованого обліку поїздок пасажирів;

підвищення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на удосконалення роботи міського пасажирського транспорту.

 

Не передбачаються

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян:

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Залишення чинного регулювання без змін (постанова
№ 878)

Ситуація залишається на існуючому рівні.

 

Реалізація не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з боку громадян.

Альтернатива 2

Внесення змін до рішення Київради від 21 грудня 2006 р. № 516/573

Створення економічної привабливості та зручної для пасажирів на основі сучасних технологій;

підвищення культури та зручності обслуговування пасажирів;

забезпечення права пасажирів щодо вільного використання електронних платіжних засобів, а також створення додаткових зручностей для населення при розрахунках за отримані послуги.

Реалізація не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з боку громадян.

Альтернатива 3

затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності

Створення економічної привабливості та зручної для пасажирів на основі сучасних технологій;

підвищення культури та зручності обслуговування пасажирів;

забезпечення права пасажирів щодо вільного використання електронних платіжних засобів, а також створення додаткових зручностей для населення при розрахунках за отримані послуги.

Реалізація не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з боку громадян.

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання*:

 

Показник

Великі

Середні*

Малі

Мікро

Разом*

Кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

 

3

 10

10

1

24

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

12, 5 %

41,66 %

41,66 %

4,1 %

100%

*За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Середні – з них 9 перевізників, а 1 суб’єкт господарювання КП «Гіоц».

Інформація надана листом Комунальної служби перевезень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.03.2018 № 053/03-1174.

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Залишення чинного регулювання без змін

 

Ситуація залишиться на існуючому рівні.

 

Витрати залишаться на існуючому рівні.

Альтернатива 2

Внесення змін до рішення Київради від 21 грудня 2006 р.

№ 516/573

Залучення більшої кількості пасажирів завдяки зручності, швидкості та надійності обслуговування, що дозволить збільшити суб’єкту господарювання обсяг виручки, зменшення витрат на обслуговування готівкових коштів.

 

Витрати суб’єкта господарювання включатимуть витрати на придбання транспортних терміналів для приймання електронних платіжних засобів, тощо.

Прогнозні витрати для одного суб’єкта господарювання в перший стартовий рік впровадження регулювання,

складатимуть:

для суб’єктів господарювання великого підприємництва:

КП «Київпастранс» -

355 872 800, 05 грн.

КП «Київський метрополітен» -

165 000 112,05 грн.

ТОВ «Кийтранс-2005» -

29 719 912,05 грн.

витрати на одного суб’єкта господарювання середнього підприємництва –

126 072,3* грн.

КП «Гіоц» - 46 500 000 грн

витрати на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва –

126 072,3* грн

 

Альтернатива 3

затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності

Залучення більшої кількості пасажирів завдяки зручності, швидкості та надійності обслуговування, що дозволить збільшити суб’єкту господарювання обсяг виручки, зменшення витрат на обслуговування готівкових коштів.

Витрати суб’єкта господарювання включатимуть витрати на придбання транспортних терміналів для приймання електронних платіжних засобів, технічне обслуговування тощо.

Прогнозні витрати для одного суб’єкта господарювання в перший стартовий рік впровадження регулювання,

складатимуть:

для суб’єктів господарювання великого підприємництва:

КП «Київпастранс» -

355 872 800, 05 грн.

КП «Київський метрополітен» -

165 000 112,05 грн.

ТОВ «Кийтранс-2005» -

29 719 912,05 грн.

витрати на одного суб’єкта господарювання середнього підприємництва – 126 072,3 грн.*

КП «Гіоц» - 46 500 000 грн.

витрати на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва –

126 072,3* грн

 

*для облаштування одного транспортного засобу комплектом обладнання

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва

 

Сумарні витрати за альтернативами

Сума витрат, грн.

Альтернатива 1. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці “Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта”)

Витрати залишаються на існуючому рівні

Альтернатива 2. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці “Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта”)

598 227 474,85

Альтернатива 3. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці “Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта”)

598 227 474,85

     

 

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності

(за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

Залишення чинного регулювання без змін

1

Збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути мети державного регулювання, визначеної у пункті 2 цього аналізу регуляторного впливу.

Альтернатива 2

Внесення змін до рішення Київради від 21 грудня 2006 р. № 516/573

3

Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання є недоцільним способом, оскільки не відповідає регламентним вимогам та нормопроектувальній техніці.

Альтернатива 3

затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності

4

Затвердження регуляторного акту є найбільш прийнятним та ефективним способом, який і дозволить досягти мети державного регулювання, визначеної у пункті 2 цього аналізу регуляторного впливу.

Проект розпорядження спрямований на створення умов для застосування електронних платіжних засобів при розрахунках за проїзд, забезпечення зручності, уніфікації технологій та способів оплати проїзду пасажирів та багажу в міському пасажирському транспорті.

Також проект розпорядження надасть можливість скоротити операційні затрати суб’єктів господарювання (зокрема на послуги з інкасації, утримання кондукторів).

 

 

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1

Залишення чинного регулювання без змін

Для держави:

Ситуація залишиться на існуючому рівні.

Для громадян:

Ситуація залишається на існуючому рівні.

Для суб’єктів господарювання:

Ситуація залишиться на існуючому рівні.

 

Для держави:

Витрати залишаться на існуючому рівні.

Для громадян:

Реалізація не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з боку громадян.

Для суб’єктів господарювання:

Витрати залишаться на існуючому рівні.

Є найгіршою з альтернатив, оскільки не дає змоги досягнути поставлених цілей державного регулювання та не відповідатиме вимогам діючого законодавства.

 

Альтернатива 2

Внесення змін до рішення Київради від 21 грудня 2006 р. № 516/573

Для держави:

здійснення моніторингу пасажиропотоку по маршрутах;

оптимізація маршрутної мережі міста на основі аналізу пасажиропотоку;

реалізація гнучкої тарифної політики;

здійснення контролю оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

підвищення обсягів збору виручки;

організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

здійснення автоматизованого обліку поїздок пасажирів;

підвищення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на удосконалення роботи міського пасажирського транспорту.

 

Для громадян:

створення економічної привабливості та зручної для пасажирів на основі сучасних технологій;

підвищення культури та зручності обслуговування пасажирів;

забезпечення права пасажирів щодо вільного використання електронних платіжних засобів, а також створення додаткових зручностей для населення при розрахунках за отримані послуги

Для суб’єктів господарювання:

Залучення більшої кількості пасажирів завдяки зручності, швидкості та надійності обслуговування, що дозволить збільшити суб’єкту господарювання обсяг виручки, зменшення витрат на обслуговування готівкових коштів.

 

Для держави:

Не передбачаються

Для громадян:

Реалізація не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з боку громадян.

Витрати суб’єкта господарювання включатимуть витрати на придбання транспортних терміналів для приймання електронних платіжних засобів, технічне обслуговування тощо.

Прогнозні витрати для одного суб’єкта господарювання в перший стартовий рік впровадження регулювання,

складатимуть:

для суб’єктів господарювання великого підприємництва:

КП «Київпастранс» -

355 872 800, 05 грн.

КП «Київський метрополітен» -

165 000 112,05 грн.

ТОВ «Кийтранс-2005» -

29 719 912,05 грн.

витрати на одного суб’єкта господарювання середнього підприємництва –

126 072,3 грн

грн.

КП «Гіоц» - 46 500 000 грн.

витрати на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва –

126 072,3 грн

 

 

Є недоцільною альтернативо, оскільки дає змогу досягнути поставлених цілей державного регулювання, але суперечить регламентним вимогам.

 

Альтернатива 3

затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності

Для держави:

здійснення моніторингу пасажиропотоку по маршрутах;

оптимізація маршрутної мережі міста на основі аналізу пасажиропотоку;

реалізація гнучкої тарифної політики;

здійснення контролю оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

підвищення обсягів збору виручки;

організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

здійснення автоматизованого обліку поїздок пасажирів;

підвищення ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на удосконалення роботи міського пасажирського транспорту.

Для громадян:

створення економічної привабливості та зручної для пасажирів на основі сучасних технологій;

підвищення культури та зручності обслуговування пасажирів;

забезпечення права пасажирів щодо вільного використання електронних платіжних засобів, а також створення додаткових зручностей для населення при розрахунках за отримані послуги.

Для суб’єктів господарювання:

 Залучення більшої кількості пасажирів завдяки зручності, швидкості та надійності обслуговування, що дозволить збільшити суб’єкту господарювання обсяг виручки, зменшення витрат на обслуговування готівкових коштів.

Для держави:

Не передбачаються

Для громадян:

Реалізація не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з боку громадян.

Витрати суб’єкта господарювання включатимуть витрати на придбання транспортних терміналів для приймання електронних платіжних засобів, технічне обслуговування тощо.

Прогнозні витрати для одного суб’єкта господарювання в перший стартовий рік впровадження регулювання,

складатимуть:

для суб’єктів господарювання великого підприємництв:

КП «Київпастранс» -

355 872 800, 05 грн.

КП «Київський метрополітен» -

165 000 112,05 грн.

ТОВ «Кийтранс-2005» -

29 719 912,05 грн.

витрати на одного суб’єкта господарювання середнього підприємництва –126 072,3 грн.

КП «Гіоц» - 46 500 000 грн

витрати на одного суб’єкта господарювання малого підприємництва –

126 072,3 грн

 

Є найбільш оптимальною серед запропонованих альтернатив, оскільки дає змогу повністю досягнути поставлених цілей державного регулювання та відповідатиме вимогам діючого законодавства.

 

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1

Залишення чинного регулювання без змін

Х

Х

Альтернатива 2

Внесення змін до рішення Київради від 21 грудня 2006 р. № 516/573

Відмова, обрана альтернатива не відповідає нормопроектувальній техніці, визначеною актами законодавства.

 

Відсутні.

Альтернатива 3

затвердження порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності

Причини для відмови відсутні, обрана альтернатива забезпечить виконання вимог законодавства, зокрема вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті», а також пункту 14.19 статті 14 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” та забезпечить права споживачів щодо вільного використання електронних платіжних засобів.

 

Відсутні.

 

 

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання великого підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

КП «Київпастранс»

 

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн

355 872 688,00

355 872 688,00

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

 

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

 

0

0

8

Інше (уточнити), грн

Процедури організації виконання вимог регулювання –

Укладання договору приєднання до АСОП із
КП «ГІОЦ»

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта великого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта великого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

 

5 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур в місяць (за результатами консультацій)) Х 22,41 грн. Х 1 процедура ( підготовка документів та укладання договору) = 112,05 грн.

 

0

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

355 872 800,05

 

355 872 800,05

 

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

1

1

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн

355 872 800,05

 

355 872 800,05

 

 

*За інформацією КП «Київпастранс» лист від 13.04.2018 № 053/01/1226

 

Найменування

Етап

Кількість

Сума, грн.

1

Оплата по договору № 52.17-333 від 10.11.2017 за електронне обладнання (техзасоби АСОП)

ІІ етап

1000

218 647 688,00

2

Ремонт та модернізація обладнання АСОП на міській електричці

 

 

3 000 000,00

3

Модернізація всіх турнікетів на ЛШТ та міській електричці для роботи з загальноміською транспортною карткою

 

 

10 000 000,00

4

Встановлення нового обладнання АСОП на станціях ЛШТ, що реконструюються (ділянка від Гната Юри до Кисневого заводу)

 

 

8 865 000,00

5

Оснащення станцій ЛШТ та міськійої електрички джерелами безперебійного живлення

 

 

10 000 000,00

6

Оснащення станцій ЛШТ та міськійої електрички системами гучномовного опопвіщення

 

 

3 860 000,00

7

Оснащення станцій ЛШТ та міськійої електрички автоматами з продажу та поповнення загальноміської транспортної картки, продажу разових квитків

І етап (зарежимлені станції, 54 вестибулі)

108

30 000 000,00

8

Оснащення зупинок громадського транспорту автоматами з продажу та поповнення загальноміської транспортної картки, продажу разових квитків

ІІ етап (вузлові зупинки, 350 шт.)

350

66 500 000,00

9

Модернізація телекомунікаційної мережі для підключення АСОП

 

 

5 000 000,00

     

Всього, грн.:

355 872 688,00

 

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання великого підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

КП «Київський метрополітен»

 

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн

165 000 000

165 000 000

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

0

0

8

Інше (уточнити), грн

Процедури організації виконання вимог регулювання –

Укладання договору приєднання до АСОП із
КП «ГІОЦ»

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта великого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта великого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

 

5 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур в місяць (за результатами консультацій)) Х 22,41 грн. Х 1 процедура ( підготовка документів та укладання договору) = 112,05 грн.

 

0

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

165 000 112,05

 

165 000 112,05

 

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

1

1

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн

165 000 112,05

 

165 000 112,05*

 

* Примітка: за інформацією заступника начальника КП "Київський метрополітен" Пеклуна Дмитра Юрійовича на електронну пошту від 8.05.2018.

Водночас, у зв’язку з відсутністю на даний час деяких даних щодо АСОП, порахувати вартість доопрацювання існуючого програмного забезпечення, адаптації та модернізації турнікетів для роботи з картками Ridango, експлуатаційні витрати, витрати на утримання персоналу, а також розрахунок його кількості не вбачається можливим.

 

Найменування

Кількість

Сума, грн.

1

Автомати самообслуговування

525

105 000 000,00

2

Комплект касового обладнання

150

30 000 000,00

3

Комплект рахункового обладнання

60

 5 000 000,00

4

Модернізація мережі вестибюля

75

25 000 000,00

5

Бортовий компьютер Ridango

80

за попередньою домовленістю КП «Київпастранс» здійснить передачу у необхідній кількості КП «Київський метрополітен»

 

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання великого підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

ТОВ «Кийтранс-2005»

 

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн

Придбання необхідного обладнання (транспортних терміналів, пристроїв, механізмів)

Контролер, термінал водія (2 в 1) – 1 шт. Валідатор DV15SE – 2 шт.

Формула:

кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці

 

1 комплект (для одного транспортного засобу)

125 400, 00 грн Х кількість рухомого складу 237 од. =

29 719 800

29 719 800

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

0

0

8

Інше (уточнити), грн

Процедури організації виконання вимог регулювання –

Укладання договору приєднання до АСОП із
КП «ГІОЦ»

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта великого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта великого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

 

5 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур в місяць (за результатами консультацій)) Х 22,41 грн. Х 1 процедура ( підготовка документів та укладання договору) = 112,05 грн.

 

0

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

 

29 719 912,05

 

29 719 912,05

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

1

1

 

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн

29 719 912,05

29 719 912,05

  • Кількість задіяного рухомого складу 237

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

 

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн

 

 

 

1.1.

Придбання необхідного обладнання (транспортних терміналів, пристроїв, механізмів)

Контролер, термінал водія (2 в 1) – 1 шт. Валідатор DV15SE – 2 шт.

Формула:

кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці

 

1 комплект (необхідна кількість для одного транспортного засобу);

125 400, 00 грн

 

125 400, 00 грн

 

1.2.

Еквівалент витраченого часу на придбання необхідного обладнання –

Підготовка необхідних документів, узгодження ціни, укладання договору

Формула:

витрати часу на пошук та купівлю транспортних терміналів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (мінімальна заробітна плата)

 

3 робочі дні (24 години) - час, необхідний для пошуку суб’єкта з яким буде укладено договір Х 22,41 грн. (вартість робочого часу на 2018 рiк)4 = 537,84 грн.

(Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік установлено, що у 2018 році мінімальна заробітна плата:

у місячному розмірі: з 1 січня - 3723 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня – 22,41 гривні.)

537,84 грн.+ 0.00 грн.(витрати часу на пошук субєкта, з яким буде укладено договір по придбанню транспортних терміналів та необхідного обладнання)

Х 4 роки = 537,84 грн.

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

Розрахункові дані видачі на 1 суюб’єкта господарювання:

 

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

0

0

8

Інше (уточнити), грн

 

 

 

8.1

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

Формула:

витрати часу на отримання інформації про регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм

1 год (час, який витрачається с/г на пошук рішення в мережі Інтернет та ознайомлення з ним; за результатами консультацій)3 Х 22,41 грн. =

22,41 грн.

 

22,41

8.2

Процедури організації виконання вимог регулювання –

Укладання договору приєднання до АСОП із
КП «ГІОЦ»

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта великого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта великого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

 

5 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур в місяць (за результатами консультацій)) Х 22,41 грн. Х 1 процедура ( підготовка документів та укладання договору) = 112,05 грн.

 

112,05 грн.

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

126 072,3

 

126 072,3

 

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

9

9

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн

1 134 650, 7

1 134 650, 7

  • Кількість задіяного рухомого складу 961 од.
  • Орієнтовні розрахунки здійснені з урахуванням обладнання 1 комплектом обладнання одиниці рухомого складу.

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

КП «ГіОЦ»

 

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, грн

46 500 000,00

 

46 500 000,00

 

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

Розрахункові дані видачі на 1 суюб’єкта господарювання:

 

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

0

0

8

Інше (уточнити), грн

0

0

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

46 500 000,00

 

46 500 000,00

 

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

9

9

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн (співвідношення суб’єктів, що отримують ліцензії та висновки – 3:1)

46 500 000,00

 

46 500 000,00

 

 

* Примітка: за інформацією КП «Гіоц» на електронну пошту 18.05.2018.

Водночас, у зв’язку з відсутністю на даний час деяких даних щодо АСОП експлуатаційні витрати, витрати на утримання персоналу, а також розрахунок його кількості не вбачається можливим.

 

       

№ з/п

Найменування

Кількість

Сума, млн. грн.

1

Придбання серверного, мережевого обладнання і систем зберігання даних

-

37 000 000,00

2

Модернізація енергосистеми ГіОЦ (Придбання більш потужного дизель-генератора)

1

2 000 000,00

3

Придбання компютерної техніки, периферійного, комутаційного обладнання

-

4 000 000,00

4

Придбання системного, та спеціалізованого програмного забезпечення

-

1 500 000,00

5

Придбання спеціалізованого ПЗ для організації системи віртуалізації, та спеціалізованого
ПЗ для організаціїї резервного копіювання (бекап)

-

500 000,00

6

Придбання спеціалізованогомережевого обладнання для організації захищених каналів
 зв'язку

-

1 500 000,00

 

Разом:

 

46 500 000,00

 

  1. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

 

Для розв’язання проблеми, визначеної у пункті 1 цього аналізу регуляторного впливу, передбачається прийняття рішення щодо встановлення порядку функціонування та вимог до автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності, а також видів, форм носіїв, порядку обігу та реєстрації проїзних документів.

Так проектом акта, зокрема передбачається:

впровадження електронного квитка на всі види пасажирського транспорту;

організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

здійснення контролю оплати проїзду на міському пасажирському транспорті;

здійснення моніторингу пасажиропотоку по маршрутах;

забезпечення обліку наданих послуг з перевезення пасажирів, які використовують електронні носії для оплати проїзду;

  1. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Реалізація регуляторного акта не потребуватиме додаткових бюджетних витрат і ресурсів на адміністрування регулювання органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

Державне регулювання не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу).

Відповідно, розрахунок витрат на виконання вимог регуляторного акта для органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування згідно з додатком 3 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта не проводився.

Витрати великих та середніх суб’єктів господарювання передбачаються, а тому розрахунок витрат згідно Додатку 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта проводився та додається.

Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб'єктів малого підприємництва здійснювався згідно з додатком 4 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (Тест малого підприємництва), додається.

Можлива шкода у разі очікуваних наслідків дії акта не прогнозується.

Державний контроль за додержанням вимог цього регуляторного акта буде здійснюватися органами виконавчої влади у межах їх компетенції відповідно до законодавства.

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії цього регуляторного акта встановлюється на необмежений строк з моменту набрання чинності, оскільки необхідність виконання положень регуляторного акта є постійною.

Для визначення результативності регуляторного акта пропонується встановити такі статистичні показники:

обсяги безготівкових операцій із використанням платіжних карток, транспортних карток, тощо – не менше 40 %;

збільшення виручки, зокрема:

збільшення обсягу збору виручки від перевезень для приватних автомобільних перевізників не менше 5%;

збільшення обсягу збору виручки від перевезень в КП «Київський метрополітен» (не менше 1%);

збільшення обсягу збору виручки від перевезень в КП «Київпастранс» (не менше 15%);

При впроваджені АСОП плануються такі технологічні показники:

- автоматичний збір інформації. Рівень втрати транзакцій від обладнання АСОП – не вище 0,00001%;

- автоматична обробка інформації. Рівень некоректних транзакцій від обладнання АСОП – не вище 0,001%;

- час формування оперативної звітності. Час від здійснення транзакції до її відображення в оперативній звітності – не більше 30 хв.

 

Експлуатаційними показниками пропонується визначити:

- прийом, як в рухомому складі, так і на стаціонарних станціях КП «Київпастранс» усіх видів засобів оплати проїзду, як разових так і багаторазових, та їх повноцінну обробку, незалежно від наявності чи відсутності зв’язку між будь якими елементами системи (серверами, валідаторами тощо) з будь яких причин не менш 24 години на добу;

- коефіцієнт готовності обладнання в КП «Київський метрополітен» не гірше 99,0%;

- коефіцієнт готовності обладнання в КП «Київпастранс» (за виключенням випадків його зловмисного руйнування або пошкодження) не гірше 95,0 %;

- коефіцієнт готовності обладнання приватних автомобільних перевізників до інтеграції з АСОП - не гірше 50,0%;

- частка пільгових пасажирів, які здійснюють проїзд з використанням електронних квитків, що дозволить удосконалити тарифну та компенсаційну політику - не менше 99%.

  1. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься шляхом проведення базового періодичного та повторного відстежень показника результативності акта, визначеного під час проведення аналізу впливу регуляторного акта відповідно до статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» статистичним методом. Так, базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до дня набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень. Якщо для визначення значень показників результативності регуляторного акта використовуються виключно статистичні дані, базове відстеження результативності може бути здійснене після набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта. Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюється через рік з дня набрання ним чинності або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом або більшістю його положень, якщо рішенням регуляторного органу, який прийняв цей регуляторний акт, не встановлено більш ранній строк. Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюються раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта, у тому числі і в разі, коли дію регуляторного акта, прийнятого на визначений строк, було продовжено після закінчення цього визначеного строку.

*****

Додаток

ТЕСТ

малого підприємництва (М-Тест)

  1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого та мікропідприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 10 квітня 2018 року по 13 квітня 2018 року.

 

№ з/п

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1.      

Телефонна розмова із заступником директора

Гангановим Євгеном

ТОВ «Автосервіс»

0684438422

1

Запропоноване регулювання сприймається.

Було наголошено на тому, що у разі запровадження системи АСОП доходи перевізників не зміняться.

 

2.      

Телефонна розмова із директором

ТОВ «Політехавто-Б»

Бацаном Миколою Івановичем

0672993196

 

1

Запропоноване регулювання сприймається.

Наголошено на прозорості розрахунків сплати за проїзд та своєчасності отримання перевізником коштів.

3.      

Телефонна розмова із заступником директора

ПП «Авен Єзер»

Пономаренком Володимиром Вікторовичем

0674636207

 

1

Запропоноване регулювання сприймається дуже позитивно.

Вважає, що впровадження системи покращить якісний рівень надання послуг пасажирських перевезень, вирішить питання обліку перевезень пільгових категорій громадян.

Разом з тим, зроблено застереження стосовно врахування пропозицій перевізників під час впровадження цієї системи.

 

  1. Вимірювання впливу регулювання на суб'єктів малого підприємництва (мікро- та малі):

кількість суб’єктів малого(мікро) підприємництва, на яких поширюється регулювання: 11 одиниць (10 малого і 1 мікро);

питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 43,47 %, при цьому, питома вага мікро підприємництва 4,34 %.

  1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

 

№ з/п

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за

п’ять років

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1.

Придбання необхідного обладнання (транспортних терміналів, пристроїв, механізмів)

Контролер, термінал водія (2 в 1) – 1 шт. Валідатор DV15SE – 2 шт.

Формула:

кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці

 

1 комплект (необхідна кількість платіжних терміналів для одного с/г;

125 400, 00 грн

 

125 400, 00 грн

 

125 400, 00 грн

 

1.1

Еквівалент витраченого часу на придбання необхідного обладнання –

Підготовка необхідних документів, узгодження ціни, укладання договору

Формула:

витрати часу на пошук та купівлю транспортних терміналів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (мінімальна заробітна плата)

 

3 робочі дні (24 години) - час, необхідний для пошуку суб’єкта з яким буде укладено договір Х 22,41 грн. (вартість робочого часу на 2018 рiк)4 = 537,84 грн.

(Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік установлено, що у 2018 році мінімальна заробітна плата:

у місячному розмірі: з 1 січня - 3723 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня – 22,41 гривні.)

0,00

(суб’єкт повинен виконувати вимоги регулювання лише в перший рік)

537,84 грн.+ 0.00 грн.(витрати часу на пошук суб’єкта, з яким буде укладено договір по придбанню транспортних терміналів та необхідного обладнання)

Х 4 роки = 537,84 грн.

2.

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

Формула:
прямі витрати на процедури повірки (проведення первинного обстеження) в органі державної влади + витрати часу на процедуру обліку (на одиницю обладнання) Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість процедур обліку за рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб'єкту малого підприємництва

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

3.

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати - витратні матеріали)

 

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

4.

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

Формула:
оцінка вартості процедури обслуговування обладнання (на одиницю обладнання) Х кількість процедур технічного обслуговування на рік на одиницю обладнання Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб'єкту малого підприємництва

0,00 грн

0,00 грн.

0,00 грн.

5.

 

Інші процедури:

 

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

6.

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)

125 937,84 грн.

Х

125 937,84 грн.

7.

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць.

 

11

 

11

8.

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

1 385 316,24 грн.

Х

1 385 316,24 грн.

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва

щодо виконання регулювання та звітування

9.

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

Формула:

витрати часу на отримання інформації про регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм

1 год (час, який витрачається с/г на пошук рішення в мережі Інтернет та ознайомлення з ним; за результатами консультацій)3 Х 22,41 грн. =

22,41 грн.

 

0,00

(припущено, що суб’єкт повинен виконувати вимоги регулювання лише в перший рік; за результатами консультацій)

22,41 грн. (витрати на пошук рішення в мережі Інтернет у перший рік) + 0,00 грн. (витрати на пошук рішення в мережі Інтернет у наступний рік) Х 4 роки = 22,41 грн.

10.

Процедури організації виконання вимог регулювання –

Укладання договору приєднання до АСОП із
КП «ГІОЦ»

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

5 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур в місяць (за результатами консультацій)) Х 22,41 грн. Х 1 процедура ( підготовка документів та укладання договору) = 112,05 грн.

 

0.00

112,05 грн. (витрати на розроблення та впровадження внутрішніх процедур у перший рік)

11.

Процедури офіційного звітування

 

0,00

(витрати відсутні)

 

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

12.

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

13.

Інші процедури:

 

 

 

14.

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)

134,46 грн.

Х

134,46 грн.

15.

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць.

 

11

 

11

16.

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

 1 479, 06 грн.

Х

 

1 479, 06 грн.

           

 

Примітки:

  1. У розрахунку вартості 1 часу роботи використано вартість 1 часу роботи, яка відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 1 січня 2018 року становить – 22,41 гривні. Джерело отримання інформації: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1801-193.
  2. Джерело отримання інформації: Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/extractedr).
  3. Інформація про розмір часу, який витрачається суб’єктами на отримання зазначеної інформації є оціночною, та отримана за результатами проведених консультацій.
  4. Орієнтовні розрахунки здійснені з урахуванням обладнання 1 одиниці рухомого складу.

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб'єктів малого підприємництва

 

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень

1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання.

 

 

 

 

 

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

 

 

 

 

 

камеральні

 

 

 

 

 

виїзні

 

 

 

 

 

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

 

 

 

 

 

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

 

 

 

 

 

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

 

 

 

 

 

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

 

 

 

 

 

7. Інші адміністративні процедури (уточнити): копії, переоформлення, дублікат

 

 

 

 

 

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

відсутні

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

відсутні

 

* Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням процесу регулювання державними органами, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації та на кількість суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання, та на кількість процедур за рік.

Державне регулювання не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу).

  1. Розрахунок сумарних витрат суб'єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

№ з/п

Показник

Перший рік регулювання (стартовий)

За п’ять років

1.

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1 385 316, 24 грн.

1 385 316, 24 грн.

2.

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

1 479, 06 грн.

1 479, 06 грн.

3.

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання

1 386 795, 3

1 386 795, 3

4.

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

0,00 грн.

0,00 грн.

5.

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

1 386 795, 3

1 386 795, 3

 

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]