Версія для людей із вадами зору

Про реалізацію ПрАТ «АК «Київводоканал» екологічних проєктів: програми «Стоп хлор» та проєкту реконструкції Бортницької станції аерації

ПрАТ «АК «Київводоканал» займає соціально активну позицію щодо захисту та збереження довкілля. У рамках програми «Стоп хлор» вже всі артезіанські водопровідні станції міста переведені на більш безпечний та сучасний реагент - гіпохлорит натрію, а на Дніпровській водопровідній станції Товариства, що забезпечує водою третину міста, наразі проводяться пусконалагоджувальні роботи і найближчим часом повноцінно запуститься технологія знезараження питної води діоксидом хлору, що забезпечить питною водою третину населення столиці. До 2022 року планується модернізувати і Деснянську водопровідну станцію Товариства, залишивши застарілу технологію хлорування в минулому.

Реконструкція Бортницької станції аерації Товариства - наймасштабніший проєкт ПрАТ «АК «Київводоканал», у результаті реалізації якого буде суттєво вдосконалено очищення стічних вод, знижено концентрацію шкідливих сполук у водах, що повертаються в р. Дніпро, та повністю вирішено проблему з неприємними запахами у лівобережних районах м. Києва. Активна фаза реконструкції Бортницької станції аерації Товариства розпочнеться вже наступного 2021 року та триватиме 6 років.

ПрАТ «АК «Київводоканал» (далі - Товариство) приділяє велику увагу екологічним питанням, і в останні роки Товариство в плановому порядку впроваджує цілий ряд проєктів, покликаних зменшити вплив підприємства на навколишнє середовище. Ці проєкти реалізуються в рамках довгострокової екостратегії, за якою працює підприємство.

Головні з екологічних проєктів ПрАТ «АК «Київводоканал» - це реконструкція Бортницької станції аерації Товариства (далі - БСА) та програма «Стоп хлор».

БСА - це очисні споруди, що приймають не тільки стоки Києва, але й міст-сателітів - а це понад 5 мільйонів жителів. Від надійної роботи БСА залежить безпека та екологія Київської агломерації та усіх міст нижче за течією р. Дніпро.

Загальний відсоток зносу споруд становить 70-90 %, а забруднення стоків, що надходять з міста, дедалі зростає. У рамках екологічної стратегії розвитку підприємства Товариство готує масштабну реконструкцію БСА.

Проєкт фінансується за рахунок кредитних коштів Японського агентства міжнародного співробітництва (ЛСА) і обійдеться у 108 мільярдів японських єн.

Станом на сьогодні вже завершені всі підготовчі роботи - облаштовано будівельний майданчик площею 35 га, вивезено 125 тис м3 мулу з полів.

Наразі повторно оголошено тендерну процедуру закупівлі на визначення генерального підрядника серед японських компаній, який буде виконувати роботи з реконструкції БСА. Конкурс буде завершено в другому кварталі 2021 року підписанням контракту з переможцем.

Активна фаза реконструкції БСА розпочнеться вже наступного 2021 року та триватиме 6 років.

За цей час на БСА буде суттєво вдосконалено технологію очищення стічних вод, знижено концентрацію шкідливих сполук у водах, що повертаються в р. Дніпро, та повністю вирішено проблему з неприємними запахами у лівобережних районах м. Києва.

Програма «Стоп хлор» є важливою частиною довгострокової стратегії розвитку Товариства, де екологічна складова є однією з основних.

Товариство вже давно почало шукати інші, більш сучасні рішення для знезараження води, ніж перевірений роками, але збитковий та небезпечний у транспортуванні та зберіганні рідкий хлор.

Незважаючи на те, що хлор - достатньо якісний реагент для знезараження води, Товариство вирішило відмовитись від нього на вимогу суспільства, що чекає від ПрАТ «АК «Київводоканал» води без присмаку і запаху хлору, а також тому, що водопровідні станції Товариства, що раніше розташовувалися майже на околиці міста, наразі, у зв'язку з утворенням нових районів, опинилися серед житлових, офісних та громадських будівель, а отже, і склади з потенційно небезпечним газом - хлором тепер перебувають у межах житлової забудови. Крім того, утримання хлорного господарства досить складний і дороговартісний процес.

Товариство ретельно вивчило закордонний досвід і серед різних варіантів знезараження обрало ті, що будуть найбільш ефективними для його водопровідних станцій.

Сьогодні вже 40 відсотків води, що подається у домівки киян, знезаражується без хлору за допомогою більш безпечних та екологічних реагентів.

Всі артезіанські водопровідні станції ПрАТ «АК «Київводоканал» були модернізовані і наразі вода на них знезаражується гіпохлоритом натрію, а на Дніпровській водопровідній станції Товариства побудовано цех з виробництва діоксиду хлору. У результаті кияни отримали більш смачну воду без зайвих запахів та присмаків.

Повна відмова від хлору запланована на 2022 рік, коли буде модернізована й Деснянська водопровідна станція, де зараз проходять дослідження з підбору оптимального реагенту.

За успішну реалізацію зазначених екологічних проєктів Товариство відзначили екооскаром на цьогорічному форумі «Екотрансформація-2020».

Серед інших екологічних проєктів ПрАТ «АК «Київводоканал» - впровадження технології очищення промивних вод на Деснянській водопровідній станції Товариства, зменшення енергоспоживання, а також щорічна акція «Стоп Фосфати».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua