Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Про реалізацію ПрАТ «АК «Київводоканал» екологічних проєктів: програми «Стоп хлор» та проєкту реконструкції Бортницької станції аерації

ПрАТ «АК «Київводоканал» приділяє велику увагу екологічним питанням, і в останні роки впроваджує цілий ряд проєктів, покликаних зменшити вплив підприємства на навколишнє середовище. Ці проєкти реалізовуються в рамках довгострокової екостратегії, за якою працює підприємство.

Головні з екологічних проєктів ПрАТ «АК «Київводоканал» - це реконструкція Бортницької станції аерації (далі - БСА) та програма «Стоп хлор».

Найголовнішою причиною рішення про відмову від газ-хлору стало те, що його транспортування та зберігання становить потенційну екологічну загрозу для мешканців Києва з огляду на те, що водопровідні станції знаходяться переважно в межах житлової забудови або безпосередній близькості до неї. 

Ще одна причина – це вимога суспільства про перехід на такі технології очистки і знезараження води, що дадуть у результаті питну воду з покращеними смаковими якостями та без запаху хлору. 

На сьогодні у Києві вже всі артезіанські насосні водопровідні станції переведені на використання гіпохлориту натрію – сучасного безпечного у використанні реагенту, який виробляється прямо на місці застосування зі звичайної кухонної солі.

Крім того, на Дніпровській водопровідній станції вже завершились важливі роботи з будівництва цеху діоксиду хлору і з вересня минулого року в технології водопідготовки та знезараження води тут вже використовується новий реагент.

Попереду робота по відмові від використання рідкого хлору на Деснянській водопровідній станції, яка постачає у місто 60% питної води. Наразі ведуться роботи з підбору оптимального реагенту та розробляються відповідні проєкти модернізації станції. Нові технології на Деснянській водопровідній станції планується впроваджувати у наступному році, після чого можна буде говорити про те, що Київ повністю відмовився від використання рідкого хлору.

А щоб до того часу Деснянська станція працювала безпечно, у 2019 році ПрАТ «АК «Київводоканал» здійснило  реконструкцію хлорного господарства, мінімізувавши всі можливі ризики у разі виникнення надзвичайних ситуацій. 

Реконструкція Бортницької станції аерації  (БСА)- наймасштабніший проєкт ПрАТ «АК «Київводоканал».  В результаті впровадження якого буде суттєво вдосконалено очищення стічних вод, знижено концентрацію шкідливих сполук у водах, що повертаються в р. Дніпро, та повністю вирішено проблему з неприємними запахами у лівобережних районах м. Києва.

Активна фаза реконструкції Бортницької станції аерації Товариства розпочнеться вже цього року та триватиме 6 років.

БСА - це очисні споруди, що приймають не тільки стоки Києва, але й міст-сателітів - а це понад 5 мільйонів жителів. Від надійної роботи БСА залежить безпека та екологія Київської агломерації та усіх міст нижче за течією р. Дніпро. Загальний відсоток зносу споруд становить 70-90 %, а забруднення стоків, що надходять з міста, дедалі зростає.

Проєкт реконструкції БСА фінансується за рахунок кредитних коштів Японського агентства міжнародного співробітництва (JIСА) і обійдеться у 108 мільярдів японських єн.

На сьогодні вже завершені всі підготовчі роботи - облаштовано будівельний майданчик площею 35 га, вивезено 125 тис м3 мулу з полів.

За успішну реалізацію зазначених екологічних проєктів Товариство відзначили екооскаром на форумі «Екотрансформація-2020».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]