Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Меморіальний музей Павла Тичини

Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини у Києві знаходиться за адресою вул. Терещенківська, 5, кв. 1, 3, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044) 234 43 27.

Музей працює щодня, по буднях з 9:00 до 17:00, по вихідних з 10:00 до 18:00. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею чи слідкуйте за анонсами на сторінці у Facebook.

Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Григоровича Тичини відкрив свої двері відвідувачам в Києві 26 січня 1980 року за рішенням Ради Міністрів УРСР. Новаторська ініціатива перетворити квартиру Павла Тичини на музей належала тодішньому секретареві Спілки письменників України Павлові Загребельному.

Відтак концепція музею-квартири Павла Тичини від самого початку і впродовж усіх років його діяльності є утвердженням права на існування самобутності й креативності у музейній галузі. Особливістю музею є його не відтворена, а збережена атмосфера життя, побуту, наукових та мистецьких зацікавлень і уподобань господаря квартири – видатного поета ХХ століття Павла Тичини.

Потрапляючи до музею, відвідувач занурюється у меморіальне середовище, бо усі 28 тисяч музейних експонатів – особисті речі, книги, твори мистецтва, унікальні нотні збірки, музичні інструменти – усе належало поетові. Після його смерті 16 вересня 1967 року дружина, Лідія Петрівна, майже 8 років ревно оберігала усе, чого торкалася рука Тичини. Завдяки їй, сьогодні можна побачити незмінними інтер’єри поетового помешкання, відчути духовну атмосферу родини Тичин, аскетизм по відношенню до себе самого господаря, мистецьку складову, яка була невід’ємною частиною щоденного життя цієї родини.

Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини покликаний не лише зберігати та пропагувати кращі взірці та надбання української літератури та національного літературознавства ІІ половини ХХ століття, концентруючи увагу на творчій спадщині Павла Тичини, а й дає можливість кожному відвідувачу тимчасово стати «учасником» тієї доби, того часу, коли цими ж кімнатами ходив сам Тичина.


 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]