Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Музей «Київська фортеця»

Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» знаходиться за адресою вул. Госпітальна, 24А, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044)2350146.

Музей працює щодня з 10:00 до 18:00, п’ятниця – скорочений день. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею.

«Київська фортеця» – це унікальний музейний комплекс на базі Госпітального укріплення Київської фортеці, який включає в себе «Музей Історії вітчизняної фортифікації», «Музей історії використання споруд Київської фортеці» та експозицію під відкритим небом з оборонними валами, фортечною стіною і капонірами, а також найбільший в Європі Лисогірський форт площею близько 120 га в Голосіївському районі м. Києва.

Музейні експозиції розповідають про історію фортифікації з часів Трипільської культури до початку ХХ ст. та про історію національних визвольних рухів в Україні. До уваги відвідувачів представлена цікава колекція військово-історичної мініатюри, найбільша в Європі колекція дореволюційної поштівки «Наполеоніана», унікальні печатки дивізії ім. Батька Махна і УНР та багато інших артефактів.

Музей відіграє значну роль в культурно-освітньому житті столиці. В 2011 році отримав диплом фіналіста акції «7 чудес України». В 2014 році музей став співзасновником «Міжнародного фестивалю історичного документального кіно» та фестивалю «Енергія таланту». На теренах Київської фортеці проходять також концерти, благодійні заходи, проводяться чисельні виставки, театральні вистави, конференції, тощо. 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]