Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Музей Максима Рильського

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського знаходиться за адресою вул. Максима Рильського, 7, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044) 525 24 71.

Експозиція працює щодня, крім понеділка, з 10:00 до 17:00. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею чи слідкуйте за анонсами на сторінці у Facebook.

Музей Максима Рильського – один із найбільших за своєю колекцією літературно-меморіальних музеїв України. Музей був створений за підтримки та ініціативи відомих письменників, митців та вчених, Спілки письменників України і був заснований за рішенням Ради Міністрів УРСР 1966 року.

Музей розташований в одній із найдавніших історичних місцевостей Києва – Голосієві, на мальовничому пагорбі Горіховатського озера. Колекція музею нараховує рукописний фонд не тільки М.Т. Рильського, але й видатних постатей культури і науки ХІХ-ХХ століття, твори образотворчого, прикладного та ужиткового мистецтва, кіно-фото матеріали, унікальну бібліотеку та предмети інтер’єру.

Площа музею охоплює близько 0,45 га і включає будівлю власне музею та меморіальний сад із рідкісними сортами фруктових дерев, посаджених поетом та видатними вченими-селекціонерами Й. Магометом та М. Гришком. Меморіальний сад прикрашає робота видатного українського скульптора Ю. Білостоцького – фонтан із скульптурою «Жінка з дитям» (1952).

У Голосіївській садибі Максим Тадейович прожив зі своєю великою сім’єю останні тринадцять років з 1951 до 1964. Тут збирались не тільки відомі письменники, художники, вчені, артисти, але й київські студенти, що співали заборонені колядки, тут отримували підтримку молоді поети-шістедисятники, художники та музиканти.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]