Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Мистецький центр «Шоколадний будинок»

Мистецький центр «Шоколадний будинок» знаходиться за адресою вул. Шовковична, 17; переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044) 253 05 21.

Музей працює щодня крім понеділка та четверга з 10:00 до 18:00, каса – до 15:00. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею.

Філія Київського національного музею «Київська картинна галерея» Мистецький центр «Шоколадний будинок» розміщується у колишньому особняку промисловця, мільйонера і мецената С.С. Могилєвцева, побудованому у одному із найпрестижніших районів Києва – на Печерських Липках.

Могилєвцев був гласним (депутатом) міської Думи, головою ради старшин Купецького зібрання, очолював Київський біржовий комітет, був директором Київського кредитного товариства. В історії нашого міста П. Могилєвцев залишився відомим своїми щедрими меценатськими діяннями – виділяв кошти на розвиток медицини і освіти. У 1911 році пожертвував півмільйона рублів на зведення корпусу Педагогічного музею по вул. Володимирській (тепер – Будинок вчителя).

Не був байдужим Могилєвцев і до мистецтва. Він був попечителем Київського художнього училища, скарбничим Товариства старожитностей та мистецтв. Особняк на Шовковичній був зведений на межі ХІХ-ХХ століть вірогідно київським архітектором В. Ніколаєвим у стилі італійського палаццо доби Відродження.

Декор залів другого поверху виконано у популярних на той час, так званих «історичних» стилях – неогрек, русько-візантійському, необароко, неоренесанс, мавританському та ін., одну з кімнат оформлено у стилі модерн. У 1917 році особняк було націоналізовано і до 1930-х років у ньому проживали відомі державні діячі та науковці.

З 1960-го до 1982 року у будинку розташовувався Центральний палац одружень. У 1983-1986 і у 1991-1993 роках зали другого поверху особняка були частково відреставровані і віддані для розміщення у них Дитячої картинної галереї. З 2009 року особняк набув статусу філії музею під назвою «Мистецький центр «Шоколадний будинок».


 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]