Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Інформація про підсумки роботи із зверненнями громадян за І півріччя 2020 року

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та відповідно до графіку звітування з питань організації роботи зі зверненнями громадян директора Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) перед Київським міським головою надаємо інформацію про підсумки роботи із зверненнями громадян за І півріччя 2020 року.

Робота із зверненнями громадян у Департаменті суспільних комунікацій організована відповідно до Конституції України, Законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Закону України від 02 липня 2015 року № 577-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», Порядку розгляду звернень громадян у виконавчому органі Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженому розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.10.2013 №1930, «Інструкції з діловодства зі зверненнями громадян в органах державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 №348, Положення про Департамент суспільних комунікацій та інших нормативно-правових актів, якими регламентована робота зі зверненнями громадян.

За вказаний період у Департаменті суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – Департамент) зареєстровано 866 звернень від громадян, в тому числі 83 колективних звернень, з яких надійшло поштою – 858 (електронною поштою - 525), отримані на особистому прийомі – 8. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість звернень збільшилась на 151 одиниці (рис. 1).

Рис. 1. Кількість звернень громадян, що надійшли на адресу Департаменту суспільних комунікацій за І півріччя 2020 року порівнянні з аналогічним періодом минулого року

Найчастіше у своїх зверненнях до Департаменту громадяни порушують наступні питання:

  • діяльності Громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації);
  • проведення міського конкурсу з визначення проєктів «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада», розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2020 році;
  • проведення інформаційно-просвітницької кампанії Громадського бюджету у поточному році;
  • проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проєктів містобудівної документації на місцевому рівні з питань містобудівної діяльності у м. Києві;
  • функціонування рубрики «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів» офіційного порталу Києва (forum.kyivcity.gov.ua);
  • друк відкритих листів та статей заявників у пресі, залучення телеканалу «Київ» та радіостанції «Голос Києва» до висвітлення лекцій з патріотичної тематики та фінансування пресконференцій.

Протягом звітного періоду керівництвом та працівниками структурних підрозділів Департаменту суспільних комунікацій згідно з графіком проводився особистий прийом громадян та прямі «гарячі» телефонні лінії, під час яких надавались кваліфіковані роз’яснення та консультації з порушених питань.

Керівництвом Департаменту було заплановано та фактично проведено 8 особистих прийоми (прийнято 9 громадян) та 7 прямих «гарячих» телефонних ліній, на яких було прийнято 7 осіб.

У зв’язку із карантином, пов’язаним із короновірусним захворюванням COVID-19, особистий та виїзний прийоми директором Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за ІІ квартал 2020 року не проводились.

Також інформуємо про те, що за звітний період не проводились прямі «гарячі» телефонні лінії у зв’язку із відсутністю дзвінків громадян.

Звіти про проведення особистого прийому керівництвом Департаменту щомісячно надаються до управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.10.2014 № 1930 всі звернення реєструються в день надходження, на документі ставиться штамп Департаменту та штрих-код, реєстраційний номер складається з першої літери прізвища заявника або літер «КО», у разі якщо звернення колективне, а також порядкового номера листа. Реєстрація звернень громадян в Департаменті ведеться в системі електронного документообігу «АСКОД».

Крім того, у доступному для відвідувачів місці розміщено інформаційний стенд з роз’ясненнями конституційних прав громадян на звернення, витягами із законодавства про звернення громадян, зразками оформлення звернень, графіком проведення особистого прийому громадян директором та заступниками директора, роз’ясненнями порядку особистого прийому та порядку запису на прийом та іншою необхідною та корисною інформацією.

В Департаменті під особливим контролем розглядаються питання роботи із зверненнями громадян щодо дотримання термінів та якості підготовки відповідей. Зокрема, у Департаменті 13.03.2020 пройшла робоча нарада з питань виконавської дисципліни щодо розгляду звернень громадян за участю провідного інспектора управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). У нараді взяли участь співробітники структурних підрозділів Департаменту, які відповідають за розгляд та опрацювання звернень громадян. За результатами наради надано відповідні рекомендації для удосконалення роботи із зверненнями громадян.

Звернення громадян, що надійшли до Департаменту в межах компетенції, вчасно опрацьовуються з наданням вичерпної відповіді та роз`яснень заявникам.

У підтвердження викладеного, наводимо приклади позитивного розгляду звернень громадян. Так, зокрема, гр. А.Бондаренко надано роз’яснення щодо проведення міського конкурсу з визначення проєктів «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада», розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка.

На звернення гр. Л.Казачанської підготовлено відповідь щодо фінансової підримки проєктів молодіжних громадських організацій та благодійних фондів.

Гр. Гуріну М.В. надано актуальну інформацію щодо проведення інформаційно-просвітницької кампанії Громадського бюджету у поточному році, а також інформацію щодо діяльності Школи Громадського бюджету у 2019- 2020 рр.

Відповідно до звернення Поровая Г.В. було надано роз’яснення щодо подачі проєктів Громадського бюджету, а також Департаментом було взято до відома рекомендації лідера проєкту ГБ 1462 для його опрацювання.

Також на ім’я Київського міського голови надійшли пропозиції
Т.Мартиненко-Кушлянського стосовно перейменування вулиці Миколи Кузнецова у Святошинському районі на вулицю Олеся Бабія. 23.03.2018 року питання перейменування вулиці Миколи Кузнецова на вулицю Олеся Бабія розглянуто на засіданні Комісії з питань найменувань. За результатами розгляду члени Комісії підтримали зазначене перейменування та рекомендували для винесення на громадське обговорення. Зазначене громадське обговорення тривало на офіційному вебсайті територіальної громади міста Києва з 15 травня до 15 липня 2018 року. Враховуючи результати перевірки, 19.02.2019 питання повторно розглянуто на засіданні Комісії. Члени Комісії підтримали зазначене перейменування та рекомендували Київському міському голові внести відповідне подання до Київської міської ради. Станом на сьогодні проєкт рішення Київської міської ради «Про перейменування вулиці у Святошинському районі міста Києва» розглянуто та підтримано на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики, а також постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.

Відповідно до звернення Мартиненко-Кушлянського Т.О. 06.07.2018 на засіданні Комісії з питань найменувань розглянуто питання перейменування вулиці Малоземельної у Дарницькому районі на вулицю Алімпія Галика. Станом на сьогодні проєкт рішення Київської міської ради «Про перейменування вулиці у Дарницькому районі міста Києва», яким передбачено перейменування вулиці Малоземельної на вулицю Алімпія Галика, розглянуто та підтримано на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики, а також постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.

Відповідно до звернення Литвинської С.В. 10.07.2018 на засіданні Комісії з питань найменувань було розглянуто питання перейменування вулиці Російської у Дарницькому районі на вулицю Юрія Литвинського. За результатами розгляду члени Комісії вирішили підтримати зазначене перейменування та винести на громадське обговорення. Громадське обговорення тривало на офіційному вебсайті територіальної громади міста Києва з 10 серпня до 10 жовтня 2018 року. Враховуючи результати перевірки, 19.02.2019 питання повторно розглянуто на засіданні Комісії. За результатами розгляду члени Комісії підтримали зазначене перейменування та рекомендували Київському міському голові внести відповідне подання до Київської міської ради. Станом на сьогодні проєкт рішення Київської міської ради «Про перейменування вулиці у Дарницькому районі міста Києва», яким передбачено перейменування вулиці Російської на вулицю Юрія Литвинського, розглянуто та підтримано на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики, а також постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.

На ім’я Київського міського голови надійшло звернення Я.Ремпінського та мешканців вулиці стосовно перейменування вулиці Олександра Бойченка у Дніпровському районі на вулицю Анатолія Солов’яненка. Відповідно до рішення Київської міської ради від 27.02.2020 № 142/8312 «Про перейменування вулиці у Дніпровському районі міста Києва» вулицю Олександра Бойченка перейменовано на вулицю Анатолія Солов’яненка.

Також, 26.09.2019 на засіданні Комісії з питань найменувань розглянуто звернення Лебідь Л.С. стосовно присвоєння вулиці Проектна 13123 у Деснянському районі назви «вулиця Лідії Пономаренко». За результатами розгляду члени Комісії підтримали зазначене найменування та рекомендували для винесення на громадське обговорення. Громадське обговорення тривало на офіційному вебсайті територіальної громади міста Києва з 23 жовтня до 23 грудня 2019 року. Результати громадського обговорення будуть розглянуті на черговому засіданні Комісії х питань найменувань.

Надійшли звернення гр. Мартинеко-Кушлянського Т.О. стосовно перейменування вулиці Радгосп «Совки» у Солом’янському районі на вулицю Пронівську, а також щодо найменування проєктних станцій метрополітену у місті Києві. Зазначені питання включено до порядку денного чергового засідання Комісії з питань найменувань.

Відповідно до звернення Томенко М.І. 19.09.2019 на засіданні Комісії з питань встановлення пам’ятних знаків у місті Києві повторно розглянуто та підтримано питання встановлення меморіальної дошки Томенку М.Д. на фасаді будинку на вул. Олеся Гончара, 52 (за кошти бюджету міста Києва, за умови наявності відповідних бюджетних призначень). На сьогодні підготовлено проєкт розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про встановлення меморіальної дошки Миколі Томенку», яке погоджується в установленому порядку.

Також, 18.12.2019 на засіданні комісії з питань встановлення пам’ятних знаків у місті Києві розглянуто звернення громадянина Гнатюка А.Д. щодо встановлення меморіальної дошки на честь видатного українського співака, народного артиста України, режисера, педагога, Героя України, почесного громадянина м. Києва Гнатюка Дмитра Михайловича на фасаді будинку, де він проживав, на вулиці Станіславського, 3 (за позабюджетні кошти). За результатами розгляду члени комісії підтримали встановлення зазначеної меморіальної дошки. Видано розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11.02.2020 № 248 «Про встановлення меморіальної дошки на честь Дмитра Гнатюка».

Надійшло колективне звернення гр. Мелешко М. І. та інших стосовно встановлення меморіальної дошки на честь Владислава Воробйова на фасаді будівлі школи І-ІІІ ступенів № 168 Оболонського району міста Києва на вул. Озерній, 2. Зазначене питання включено до порядку денного чергового засідання комісії з питань встановлення пам’ятних знаків в місті Києві.

Взято до відома інформацію викладену у зверненні громадянина Кравчука А.Л. щодо проведення мітингу (мета заходу: проти незаконної забудови по вул. Радистів, 24), а також поінформовано громадянина про дотримання порядку організації та проведення у місті Києві недержавних масових заходів, а саме щодо необхідності зазначення у письмовому повідомленні повної інформації (дата, місце проведення, передбачувану кількість учасників заходу тощо).

За зверненнями громадян Дагаєва В.І. та Кота Г.М. надано письмові роз’яснення громадянам про відсутність надходження до виконавчого органу (Київської міської ради) Київської міської державної адміністрації письмових повідомлень від організаторів щодо проведення 15.03.2020 масових заходів за адресою: пр. Героїв Сталінграда, 8.

За зверненням громадянки Канівець О.М. з проханням заборонити проведення акцій протесту на території її приватної земельної ділянки, заявницю поінформовано про відсутність письмових повідомлень організаторів щодо проведення у місті Києві масових заходів в районі вулиць Каменярів та Різдвяної.

Згідно письмового звернення громадянина Солоділова О.В. надано роз’яснення щодо питань, пов’язаних з дотриманням вимог чинного законодавства України під час організації та проведення заходів у місті Києва.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008
№ 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів, місцевого самоврядування» проводилась роз'яснювальна робота з питань реалізації громадськістю права на звернення та особистий прийом.

На звернення громадян по суті порушених питань надано вичерпні відповіді та ґрунтовні роз'яснення.

 Зокрема, надано відповіді на звернення щодо ініціювання створення, створення та діяльності органів самоорганізації населення, зокрема, щодо організації та проведення зборів (конференції) жителів за місцем проживання:

  • гр. Радіонова С.І. щодо реєстрації ОСН «Будинковий комітет «Безручка Марка, 29» у Шевченківському районі міста Києва;
  • гр. Рябчинського А.М. щодо проведення конференції в ОСН «Комітет мікрорайону «Олімпійський»;
  • гр. Усатюк Л.В. та Срібницької В.А. щодо надання консультативної допомоги у ліквідації ОСН «БК «Провулок Бастіонний, 7»;
  • гр. Сушка В.В. про надання роз’яснення щодо принципів діяльності ОСН міста Києва;
  • гр. Кропивки С.Ю. щодо легітимності передвиборчої конференції керівника ОСН «Комітет мікрорайону «Новопечерський»;
  • гр. Беженара М.Я. про проведення конференції жителів за місцем проживання ОСН «Будинковий комітет «Вулиця Козицького, 3»;
  • гр. Поровай Г. В. щодо діяльності органів самоорганізації населення м. Києва;
  • гр. Шаповал П. Є. неодноразове звернення щодо виконання власних повноважень ОСН "Комітет мікрорайону "Щастя";
  • гр. Осінчук О. М. щодо створення та діяльності ОСН міста Києва;
  • ініціативної групи мешканців мікрорайону щодо не виконання власних повноважень керівником ОСН "Комітет мікрорайону "Новопечерський" та призупинення його фінансування.

Протягом звітного періоду працівниками Департаменту надавалися громадянам кваліфіковані роз'яснення та консультації.

Також протягом звітного періоду працівниками Департаменту надавались кваліфіковані роз’яснення та консультації у телефонному режимі щодо відновлення програми з підтримки книговидання на рівні міста та висвітлення корисної інформації на Єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва та на сайті Департаменту суспільних комунікацій запитуваної громадянами інформації.

3 метою упередження повторних звернень, працівниками постійно вживаються відповідні заходи реагування, із заявниками проводиться роз'яснювальна робота та надаються консультації особисто та у телефонному режимі з питань, що належать до компетенції Департаменту.

Департамент суспільних комунікацій і надалі буде продовжувати роботу по забезпеченню всебічного розгляду звернень громадян в межах компетенції, посиленню персональної відповідальності фахівців всіх рівнів за вирішення питань, що порушуються у зверненнях громадян, об’єктивну, неупереджену та вчасну перевірку фактів, викладених у зверненнях, фактичне поновлення порушених прав та інтересів громадян.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]