Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як допомогти при алергічній реакції?

Алергічні реакції – це надлишкова відповідь імунної системи організму на зазвичай нешкідливі для інших людей речовини. Вони можуть бути як легкі, так і важкі (анафілактичний шок).

Симптоми легкої алергічної реакції: сверблячка, легке почервоніння шкіри, легка припухлість, закладеність і слизисто-водянисті виділення з носа, чхання, свербіж у ділянці очей і сльозотеча, пухирі на окремих частинах тіла.

Симптоми ж важкої алергічної реакції (анафілактичного шоку) – набряк губ, язика і повік, важко ковтати і говорити, свистяче або утруднене дихання, біль у животі, нудота, блювання або рідкий стілець, запаморочення або непритомність.

Анафілактичний шок – одне з найбільш грізних проявів алергічної реакції, приблизно в 10-20% випадків закінчується смертю. Швидкість розвитку цього стану – від кількох секунд або хвилин до 2-х годин від початку контакту з алергеном. Це дуже серйозно і дорога кожна хвилина!

 

Телефон швидкої медичної допомоги – 103
безкоштовно зі стаціонарних та мобільних. Як викликати швидку?

Графік чергових лікарень Києва

 

Що робити:

  1. Викликати швидку медичну допомогу.

  2. Закапати судинозвужувальні краплі в ніс (ксилометазолін тощо), якщо відзначається утруднення носового дихання.
  3. Прикласти холод до місця укусу (якщо алергія у потерпілого на укус комахи).
  4. Якщо потерпілий у свідомості – дати йому протиалергічні (антигістамінні) препарати в дозі, що відповідає віку.

  5. У разі втрати свідомості перевернути постраждалого на живіт, повернути голову набік, покласти холод до голови і грілки до ніг. Якщо у потерпілого в роті є зубні протези – вийняти їх.

Якщо дихання немає, розпочати серцево-легеневу реанімацію:

  • виконати 30 натискань на грудну клітку глибиною не менше 5 см (не більше 6 см), з частотою 100 натискань (не більше 120) за хвилину;
  • виконати 2 вдихи з використанням маски-клапану, дихальної маски, тощо. При відсутності захисних засобів можна не виконувати штучне дихання, а проводити тільки натискання на грудну клітку. Виконання двох вдихів повинно тривати не більше 5 секунд;
  • поперемінно повторювати попередні два пункти до приїзду швидкої. Важливо змінювати особу, що проводить натиснення на грудну клітку, кожні 2 хвилини.

При легкій алергічній реакції, якщо вона викликає занепокоєння, – викликати дільничного лікаря або зв'язатися з ним по телефону для отримання необхідних рекомендацій. 

Телефони гарячих ліній та довідкову інформацію шукайте на Медичному порталі Києва.

 

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]