Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Вимоги до зовнішнього вигляду МАФів

Згідно Рішення КМР від 25 грудня 2008 року N 1051/1051  існує порядок розміщення та зовнішнього вигляду МАФів та тимчасових споруд. Розміщення та утримання МАФів та тимчасових споруд під час загальноміських заходів та ярмарків регулюється розпорядженнями КМДА.

Вимоги до розміщення та зовнішнього вигляду МАФів та тимчасових споруд

 • Біля кожної малої архітектурної форми та тимчасової споруди повинно бути зовнішнє штучне освітлення, а також впритул до них покриття вдосконаленого типу завширшки:

  • по всій довжині фасаду незалежно від конструкції споруди – 2 м;
  • з боку вітрини і службового входу – 1 м;
  • з боку входу для покупців – 1,5 м.
 • У разі розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд на відстані більше 2 метрів від тротуару до них з тротуару повинна бути побудована пішохідна    доріжка завширшки 1,5 метра.
 • Біля стаціонарних МАФів та тимчасових споруд повинні бути встановлені не менше двох урн для збирання твердих побутових відходів, а також забезпечуватися прибирання прилеглої території не менше 10 м. Власник повинен проводити заходи з озеленення закріпленої для обслуговування території.

 • Власники (балансоутримувачі) зобов'язані проводити при необхідності, але не менше одного разу на рік відновлення зовнішнього вигляду МАФу згідно з паспортом, затвердженим Головним управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища.

 • МАФи та тимчасові споруди, які розміщені, встановлені або збудовані без відповідної, оформленої в установленому порядку дозвільної документації, з відхиленням від проекту, вважаються самочинно розміщеними і підлягають демонтажу за кошти особи, що здійснила встановлення, у терміни, визначені в приписі Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва.

 • Забороняється розміщення МАФів та тимчасових споруд у червоних лініях забудови, охоронних зонах інженерних мереж та за рахунок зелених насаджень, у тому числі за рахунок газонів, квітників тощо, крім випадків, прямо передбачених рішеннями Київської міської ради.


 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]