Головна  →  Новини  →  10 липня 2016, 20:28

Віталій Кличко: «Столична влада підтримуватиме всі smart-проекти, які працюватимуть на благо киян»

Віталій Кличко: «Столична влада підтримуватиме всі smart-проекти, які працюватимуть на благо киян»

Столична влада підтримуватиме всі smart-проекти, які працюватимуть на благо киян та допомагатимуть змінювати Київ. Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час відкриття конкурсу-хакатону міських проектів, що використовують відкриті дані, який організували ініціативна група Kyiv Smart City та Open Data Incubator.

«Ми максимально підтримуватимемо всі ті «розумні» проекти, які розвиватимуть місто. Ми вивчаємо іноземний досвід, але і дуже важливо втілювати в життя ті проекти, які розробляються тут і адаптовані до наших місцевих умов. Ми будемо надавати всі можливості для їх швидкого впровадження», – сказав Віталій Кличко.

Він нагадав, що ініціатива Kyiv Smart City стартувала більше року тому і поєднала зусилля влади міста, бізнесу та громадськості, щоб запустити процес інновацій в столиці.

«Для нас smart city – це, насамперед, комфорт громадян. Можливість взаємодії бізнесу, талантів з владою. Нові ідеї для  оптимізація і вдосконалення всіх процесів у КМДА», – додав Київський міський голова.

Віталій Кличко підкреслив, що за цей час була впроваджена велика кількість цифрових smart-проектів, які щодня працюють на забезпечення життєдіяльності міста та його мешканців. Зокрема, це і відкритий бюджет столиці, й електронні державні закупівлі, система інформування киян, тощо. Мер  додав, що завдяки відкритості та прозорості бюджетних процесів, вдалося збільшити на 30 відсотків надходження до столичного бюджету.

«Я радий вітати команди і проекти, які вже за кілька місяців теж працюватимуть в столиці. А згодом їх можна буде реалізовувати і в інших містах», – зазначив Віталій Кличко.

Віталій Кличко підкреслив, що «розумне» місто створюється розумними людьми, які власною ініціативою і власними зусиллями поліпшують життя столиці.

«Це добре, що молодь не чекає, що хтось за неї щось зробить. Ви пропонуєте ідеї і боретеся за їх реалізацію. А наше завдання, як влади, підтримувати вас та давати можливість не тільки створювати міські проекти, а й швидко втілювати  їх. І я особисто готовий вам в цьому допомагати», – наголосив мер.

Стартапи, які пройшли відбір, стануть частиною інкубаційної програми у Kyiv Smart City Hub та будуть підтримані Київської міською державною адміністрацією. А вже восени 2016-го вони стануть частиною «розумної» цифрової інфраструктури міста.

Інкубаційна підтримка відібраних проектів у Kyiv Smart City Hub відбуватиметься протягом 12 тижнів, з 18 липня до 2 жовтня. Проекти спрямовані на розвиток соціальної сфери, підвищення безпеки пересування містом, підвищення якості медичного обслуговування тощо.

Перейти до спискуВерсiя для друку