Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко звернувся до Прем’єр-міністра України з пропозицією спрощення процедури забезпечення автомобілями людей з інвалідністю, зокрема ветеранів війни

25 квітня 2024 року, 13:07

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням розглянути можливість внесення змін до нормативно-правових актів для максимальної спрощеності та оперативності забезпечення автомобілями людей з інвалідністю, зокрема ветеранів війни, які отримали ушкодження внаслідок захисту нашої держави від російської агресії. Так, йдеться про скасування необхідності отримувати окремий висновок відповідної регіональної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), в якому буде зазначено наявність медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним.

Він нагадав, що відповідно до Закону «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» держава надала право на отримання автомобіля людям з інвалідністю. Відповідна процедура затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999.

На сьогодні у столиці на обліку для забезпечення автотранспортом перебуває вже 3 956 осіб. Утім із 2013 року в державному бюджеті України асигнувань на фінансування цих потреб не передбачалося.

«Враховуючи важливість соціалізації учасників бойових дій після повернення з військової служби, в Києві за рахунок відповідної міської програми передбачена часткова компенсація за придбаний автомобіль киянам – особам з інвалідністю І та ІІ груп, які внаслідок поранення та/або каліцтва, одержаного під час оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, отримали ушкодження, що призвели до втрати верхніх та/або нижніх кінцівок (їхніх частин). У бюджеті Києва на 2024 рік на це передбачено 9 320 400 грн», – зазначив Віталій Кличко.

Віталій Кличко звернув увагу, що для подання заявки на забезпечення автомобілем  або ж отримання часткової компенсації за придбаний автомобіль киянам-Захисникам та киянкам-Захисницям необхідно отримувати окремий висновок відповідної регіональної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), у якому буде зазначено наявність медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним.

Оскільки це створює додаткові бар’єри в реалізації людьми з інвалідністю своїх прав на гідне та комфортне життя, мер Києва звернувся з пропозицією:

1) внести зміни до статті 7 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» щодо надання права МСЕК визначати у своїх висновках можливість забезпечення автомобілями людей з інвалідністю, зокрема внаслідок війни;

2) ініціювати зміни щодо визначення в індивідуальних програмах реабілітації потреб у забезпеченні автомобілями, зокрема в розділі «Засоби для пересування» додатків 3-6 до Державної типової програми реабілітації осіб з інвалідністю, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 № 1686;

3) переглянути умови забезпечення людей з інвалідністю автомобілями шляхом внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999;

4) ініціювати перегляд Міністерством охорони здоров’я кількох наказів, які стосуються затвердження Переліку медичних показань на право одержання автомобілів з ручним керуванням, а також затвердження форм індивідуальної програми реабілітації людей з інвалідністю.

Нагадаємо, що раніше мер Києва Віталій Кличко звертався до Уряду та Верховної Ради з пропозиціями врегулювати питання компенсації витрат на пільговий проїзд у міському транспорті в усіх населених пунктах України, а також законодавчих ініціатив для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]