Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

24 листопада у Київській національній опереті України відбудеться прем’єра музично-пластичної вистави «The Ball/Бал» італійського режисера Маттео Сп’яцці

22 листопада 2022 року, 15:30

У цей четвер, 24 листопада о 18:00 у Національній опереті України відбудеться прем’єра музично-пластичної вистави «The Ball/Бал» італійського режисера Маттео Сп’яцці за участі італійської балетмейстерки Каті Тубіні. Спектакль створений за мотивами однойменного кінофільму відомого італійського кінорежисера Етторе Сколе «Бал». Про це інформує Департамент культури.

Головна тема постановки – Італія та час, який охоплює період до 80-х років ХХ століття. У центрі вистави – балетна зала та спостереження за тим, як відбувається комунікація-взаємодія між людьми.

«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У виставі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної  італійської музики, як класичної, так і сучасної», – зазначає режисер Маттео Сп’яцці.

У виставі немає тексту та розмов – усе транслюється через взаємозв’язок між персонажами, а діалог ведеться через пластику. Головними акцентами у виставі також є акторська гра та психологічно-емоційний стан кожного персонажа.

Художник-постановник Олександр Білозуб переконаний, що в кожного народу є своя історія, яка поділена на цикли та періоди – легкі й важкі, розвитку, занепаду, руїни:

«Зараз в Україні війна, і ми захищаємо свій суверенітет та українську ідентифікацію, незалежність у цьому світі. Звісно, що про цей період будуть писати п’єси, знімати фільми, і це вже відбувається. Вистава «The Ball/Бал» – це історія XX століття Італії, спрямована на те, щоб відчути та зрозуміти цей відрізок часу. А наша історія пишеться нині – це новий етап,  який буде далі в кіно, театрі, літературі, в усьому. І ми впевнені, що після війни у нас буде щасливе життя, тому що ми переможемо!».

Показ здійснюється за підтримки Посольства Італії в Україні та Італійського Інституту Культури  в Україні. Побачити виставу можна 24, 25, 26 і 27 листопада.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]