Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Берлін та Київ обговорили подальшу співпрацю в модернізації водопостачання української столиці

31 травня 2024 року, 11:48

Досвід Берліна в питанні модернізації систем водопостачання та водовідведення надзвичайно цінний для Києва. Стратегічне партнерство української та німецької столиць у цьому напрямі днями обговорювали під час зустрічі представників муніципалітету Києва та менеджменту компанії Berliner Wasser – найбільшого водопостачального підприємства Німеччини. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Берлін має успішний досвід повернення водопровідного та каналізаційного господарства в управління муніципальної компанії, а також проведення подальшої модернізації інфраструктури. Київ розпочинає цей шлях: 16 травня Київрада прийняла рішення про дострокове припинення угоди з приватною компанією «Київводоканал» та створення спеціалізованого комунального підприємства. Йдеться про передачу на баланс муніципального підприємства комунальних активів, які з 2003 року й до цього часу використовувало акціонерне товариство ПрАТ «АК «Київводоканал». Ці кроки продиктовані необхідністю подолати кризу та реалізувати стратегію модернізації», – заявив представник КМДА. 

За словами посадовця, основні об’єкти водопостачання та каналізування Берліна, як і Києва, будувались за радянських часів за схожими проєктами. 

 «Тож практика їх модернізації, впровадження інноваційних рішень і технологічне оновлення матимуть прикладну цінність для київських фахівців. Ми домовились із німецькими колегами налагодити системну взаємодію та комунікацію», – сказав Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, у вересні 2023 року мер Києва Віталій Кличко та мер Берліна Кай Вегнер підписали Угоду про партнерство двох міст. Спільна робота у сфері модернізації систем водопостачання та водовідведення української столиці може стати одним із ключових заходів цієї угоди. Це у процесі діалогу зазначили представники німецької сторони.

Berliner Wasser – найбільше підприємство Німеччини, яке надає послуги постачання питної води та очищення стічних вод у Берліні, що сьогодні налічує понад 3,6 млн жителів. Компанія застосовує сучасні та інноваційні технології і підходи.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]