Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Більшість підземних переходів в центрі Києва можуть мати наземну альтернативу – Костянтин Усов

31 травня 2021 року, 20:06

Київ готовий розробити системну програму доповнення підземних переходів в історичній частині міста наземними відповідниками. Про це заявив заступник голови КМДА Костянтин Усов на робочій зустрічі з приводу облаштування наземного переходу через вулицю Грушевського біля Арсенальної площі, що відбулася сьогодні, 31 травня з ініціативи команди-переможця Громадського бюджету Києва.

«Такий системний підхід є більш правильним, інклюзивним, цивілізованим та зручним. Підземні переходи, якщо у цьому буде потреба, – доповнюватимуть наземні», – підкреслив Костянтин Усов. 

Заступник голови КМДА додав, що доступність міської інфраструктури – один із пріоритетів міського голови Віталія Кличка.

У нараді взяли участь переможці проекту Громадського бюджету Києва, народна депутатка Анна Пуртова, керівництво Патрульної поліції Києва, Управління державної охорони, КП «Центр організації дорожнього руху» та представники Печерської РДА, а також представники бізнесу.

Керівник Управління патрульної поліції у м. Києві Юрій Зозуля підтвердив важливість комплексного підходу до облаштування наземних переходів у центрі міста на противагу поодиноким точковим рішенням.

«Якщо ми як місто прагнемо стати більш інклюзивними і прибрати підземні пішохідні переходи, то давайте затвердимо концепцію з конкретним чітким адресним переліком», – підкреслив Юрій Зозуля.

Керівник штабу Управління державної охорони Олесь Шаран, коментуючи інформацію, що вулиця Грушевського є об’єктом, на якому здійснюється державна охорона перших осіб, у тому числі, представників іноземних держав, повідомив, що УДО не матиме заперечень проти облаштування наземного пішохідного переходу зі світлофором без кнопки виклику сигналу.

Нагадаємо, проект «Перехід на Арсенальній» переміг у конкурсі Громадського бюджету Києва 2020 року, отримавши 1508 голосів киян. Очікуване фінансування складає 498 тисяч гривень.

За останні 3 роки у Києві вже було облаштовано низку наземних регульованих переходів над підземними. Серед них – через вулицю Пушкінську біля станції метро «Театральна», через Верхній і Нижній Вали біля метро «Контрактова площа» та через вулицю Хрещатик біля ЦУМу.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]