Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Декоративні луки та ділянки без скошування: у Києві впроваджують європейські практики захисту біорізноманіття

03 травня 2023 року, 13:47

У кожному районі Києва були визначені експериментальні ділянки, на яких висаджуються декоративні луки та застосовується підхід відмови від косіння. Такі європейські практики захисту та покращення біорізноманіття активно впроваджуються у столиці комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

«Цього року ми традиційно приділяємо дуже багато уваги, аби всі зелені зони столиці були доглянутими – регулярно прибиралися, мали охайні газони та радували відвідувачів квітучими клумбами та квітниками. Крім того, цієї весни були визначені декілька ділянок у кожному районі міста, де наші комунальники висаджують декоративні луки та застосовується підхід натурального росту трав. В обох випадках йдеться про мінімальне скошування, а отже не тільки економію ресурсів, але і створення ідеальних умов для розвитку і захисту біорізноманіття», – зазначив Олександр Возний.

За його словами, у цьому році у столиці з’явиться 25 декоративних лук, зокрема на транспортних розв’язках, розподільних смугах і ділянках уздовж автомобільних доріг. Приблизно така ж кількість ділянок, які розташовані не в зоні активної рекреації, буде виділена для проведення експерименту із відмовою від косіння. Інформування киян про нові підходи в озелененні столиці буде здійснюватися за допомогою спеціальних оголошень на місцях.

Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні та інших. Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилок та нектар) комах-запилювачів, що сприяє розвитку біорізноманіття.

Нагадаємо, попри напружену безпекову ситуацію та непросту економічну ситуацію, у 2022 році у столиці було висаджено майже 6000 дерев, понад 61 000 кущів та близько 7 мільйонів квітів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]