Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Депутати Київради затвердили Концепцію розвитку охорони здоров’я в місті Києві

14 грудня 2017 року, 17:15

Депутати Київради затвердили Концепцію розвитку охорони здоров’я в місті Києві. За відповідне рішення проголосували 85 депутатів. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, основною метою модернізації системи охорони здоров’я столиці є забезпечення права кожного мешканця міста на доступність якісних медичних послуг, впровадження механізмів раціонального використання бюджетних коштів і наявних ресурсів та створення сприятливих умов праці для медичного персоналу.

«Концепція розвитку охорони здоров’я в місті Києві уособлює собою алгоритм дій, «дорожню карту», яка має задати столичній медицині напрямок руху на шляху вдосконалення. Фактично, це чітко визначений перелік завдань, що ставить перед собою влада, розвиваючи столичну медицину з урахуванням вимог часу та оновленого законодавства», – пояснює Микола Поворозник.

За його словами, такими завданнями є вдосконалення системи управління, механізмів фінансування закладів охорони здоров’я всіх рівнів надання медичної допомоги, подальший розвиток первинної ланки та впровадження нової моделі фінансування, приведення у відповідність до потреб заклади другого рівня надання медичної допомоги, впровадження системи електронної охорони здоров’я, створення системи контролю за захворюваністю – CDC Kiev.

Реалізувати Концепцію передбачається протягом 2017-2020 років у три етапи. Перший – підготовчий етап (2017 рік) – передбачає структуризацію закладів охорони здоров’я та реорганізацію їх у повноцінні суб’єкти господарювання – комунальні неприбуткові підприємства. Під час другого етапу – впровадження (2018-2019 роки) – планується створення мережі закладів охорони здоров’я інтенсивного, планового, реабілітаційного та паліативного лікування та запровадження нової моделі фінансування закладів охорони здоров’я першого рівня надання медичної допомоги. А у третій етап – етап інтеграції (2020 рік) – відбуватиметься налагодження повноцінного функціонування нової системи охорони здоров’я.

«Усі заходи Концепції реалізовуватимуться за основним принципом – орієнтованість на людей – пацієнтів та медичних працівників. Спираючись на це, ми маємо врешті-решт побудувати сучасну модель охорони здоров’я. Працюючу модель, яка гарантуватиме киянам отримання визначеного обсягу медичної допомоги, фінансовий захист у випадку хвороби, ефективний розподіл ресурсів міста», – наголосив Микола Поворозник.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua