Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Для боротьби з ожеледицею у столичних парках і скверах замість технічної солі використовуватимуть більш екологічні методи – гранітну крихту та бішофіт

05 грудня 2023 року, 10:43

У цьому році для боротьби з ожеледицею у 130 парках і скверах столиці замість технічної солі використовуватимуть гранітну крихту та бішофіт. Про це повідомляє директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

«За результатами минулорічного успішного експерименту з використання гранітної крихти в 50 парках та скверах столиці ми вирішили продовжити та масштабувати цей підхід. Окрім гранітної крихти, ми також використовуватимемо бішофіт – природний мінерал із високим вмістом магнію і калію. Обидва варіанти є чудовими антиожеледними засобами, а головне – дружніми до навколишнього середовища» , – зазначив Олександр Возний.

За його словами, гранітну крихту та бішофіт використовуватимуть цієї зими в 130 парках та скверах у всіх районах столиці замість технічної солі. Зокрема екологічними методами з ожеледицею боротимуться в Голосіївському парку ім. Максима Рильського, на «Стежці здоров’я» Парку Партизанської слави, у парку Кіото, парку імені Тараса Шевченка та інших.

Як зазначають у Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, гранітна крихта вже давно використовується замість технічної солі у Скандинавських країнах, а також в Австрії, Німеччині та США.

Серед переваг цього підходу:

  • екологічність: на відміну від технічної солі, гранітна крихта абсолютно не впливає на ґрунт, а отже не порушує водопоглинання;
  • піклування про тварин: гранітна крихта не становить загрози для домашніх улюбленців. Використання солі, своєю чергою, може викликати хімічні опіки на лапках;
  • стійкий підхід: після завершення сезону частина гранітної крихти збирається і може бути використана в наступному році.

Переваги використання бішофіту порівняно з технічною сіллю:

  • природність: бішофіт є безпечним для навколишнього середовища;
  • ефективність: бішофіт швидко розщеплює лід (протягом 15 хвилин при температурі -15 °C);
  • економність: для досягнення ефекту потрібно значно менше бішофіту, ніж технічної солі;
  • біологічна сумісність: бішофіт збагачує ґрунт мінералами, що позитивно впливає на рослини та екосистему.

Нагадаємо, що взимку 2022-2023 років комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень столиці було проведено експеримент із використання гранітної крихти для боротьби з ожеледицею. Тоді гранітна крихта застосовувалася в 50-ти парках і скверах Києва.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]