Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Дорослі люди також мають вакцинуватися за календарем щеплень – Валентина Гінзбург

20 грудня 2021 року, 15:05

Дорослі також мають вакцинуватися за календарем щеплень. Про це нагадала киянам директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

За її словами, практично усі дорослі обізнані щодо обов’язкової вакцинації дітей, більшість – ігнорує власний імунний захист.

«Проте планові щеплення проти дифтерії та правця необхідно робити кожні 10 років, адже саме стільки зберігається імунітет від цих хвороб, тож необхідна періодична ревакцинація», – зазначила Валентина Гінзбург.

За інформацією МОЗ України, першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять у віці 26 років із подальшою плановою ревакцинацією з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення. Якщо у дитинстві не вакцинувалися або невідомо, вакциновані чи ні, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Валентина Гінзбург наголосила, що обидві хвороби вкрай небезпечні. Перш за все – через свої ускладнення.

«Дифтерія може призвести до блокування дихальних шляхів, викликати інфекційно-токсичний шок, уразити серцеву та нервову системи, викликати тяжку пневмонію і навіть закінчитися смертю людини. При правці за відсутності вчасно розпочатої медичної допомоги ймовірність смерті майже стовідсоткова. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі – від 10% до 70%. Єдиний спосіб надійно захиститися від цих захворювань – вакцинація», – зазначила директорка Департаменту.

Вона повідомила, що щеплення проти дифтерії та правця, як і всі щеплення за календарем дорослим та дітям у комунальних закладах, можна зробити на безоплатній основі. Для цього необхідно звернутися до лікаря, із яким підписано декларацію та проконсультуватися щодо необхідності такої вакцинації.

Валентина Гінзбург зазначила, що існує ще низка інфекційних вакцинокерованих захворювань, щеплення проти яких можуть бути показані дорослим людям.

У разі, якщо в дитинстві ви не були повністю вакциновані від кору, краснухи та паротиту, або наприклад, гепатиту В, ви можете «наздогнати» це. Але рішення приймається виключно вашим лікарем, після збору інформації і, можливо, проходження специфічних лабораторних досліджень крові.

«У будь-якому випадку – щодо питань вакцинації зверніться до сімейного лікаря. Проконсультуйтеся, щепіться та почувайтеся захищеними», – підсумувала Валентина Гінзбург.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]