Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Фахівці «Першої психологічної допомоги» надають підтримку жінкам, які працюють у критичній інфраструктурі

07 травня 2022 року, 12:43

Фахівці «Першої психологічної допомоги», які надавали допомогу вимушеним переселенцям в укриттях метрополітену, продовжують надавати підримку родинам внутрішньо переміщених осіб. Окрім того, розпочалася робота з надання підтримки жінкам, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури міста. Об’єднати фахівців-психологів вдалося завдяки Меморандуму про взаєморозуміння між КМДА та структурою ООН.  Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«У березні ‒ квітні за підтримки структури ООН Жінки була створена група психологів, які залишилися у місті Києві, щоб надавати підтримку родинам, жінкам, підліткам, дітям, які перебували на станціях метро під час ракетних обстрілів столиці. Саме тут знайшли прихисток біженці із містечок та сіл Київської області, Чернігова та Чернігівської області, Донецької та Луганської областей. Пряма загроза життю та здоров’ю, втрати рідних і близьких спричинили значне погіршення психологічного стану, тривогу, синдром фантомної сирени, страх виходити на вулицю. Більше місяця психологи проводили групові та особисті консультації безпосередньо на станціях метро, допомагаючи людям впоратися з емоційними наслідками кризи, повернути здатність управляти своїм життям. За цей період проведено близько 300 групових консультацій, з них ‒ 90% жінки, дівчата та їх родини», ‒ сказала Марина Хонда.

До групи увійшли практикуючі психологи Київського центру соціальних служб, Міського центру дитини, психологи-консультанти Української спілки психотерапевтів, Інституту соціальної і політичної психології, Інституту психології ім. Г.С.Костюка, військові психологи та інші. За цей час вони налагодили комунікацію з волонтерами, адміністраторами, медиками, психотерапевтами, соціальними службами, які допомагали людям «підземки» вижити й відновити власні життєві ресурси.

«Наразі група «Перша психологічна допомога жінкам і дівчатам Києва» розпочала консультації для фахівчинь критичної інфраструктури міста, які безпосередньо працюють з киянами та ВПО, а також їх дітьми і родинами, які постраждали внаслідок російської агресії. Це допоможе нашим фахівцям бути готовими «правильно» реагувати на стресові ситуації та поведінку відвідувачів, зокрема, безпечно для себе та інших, не завдаючи своїми діями шкоди», ‒ зазначила Марина Хонда.

Координацію проєкту «Перша психологічна допомога жінкам і дівчатам Києва» забезпечує управління з питань гендерної рівності Департаменту соціальної політики КМДА за підтримки міжнародної структури ООН Жінки.

Якщо вам потрібна психологічна підтримка, або ви маєте інші запитання ‒ усю інформацію можна знайти на сторінці проекту: https://www.facebook.com/psychological.assistance.kyiv 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]