Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Із 14 до 18 листопада медики закликають киян відвідати сімейного лікаря, виміряти цукор крові та дізнатися про власні ризики щодо захворювання на діабет

11 листопада 2022 року, 15:44

Із 14 до 18 листопада медики закликають киян відвідати сімейного лікаря, виміряти цукор крові та дізнатися про власні ризики щодо захворювання на діабет. Із такою пропозицією фахівці звертаються до столичних мешканців із нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург зазначила, що піклуватися про себе і стан варто щодня, проте зазвичай до лікарів середньостатистична людина потрапляє, коли погіршення самопочуття починає заважати вести звичний спосіб життя.

«Як правило, в теорії всі ми розуміємо, що будь-яку хворобу простіше та дешевше для здоров’я і гаманця профілактувати, або лікувати на ранній стадії. Але все одно відкладаємо візит у медзаклад на потім. У цьому сенсі спеціальні дати,  своєрідні Дні здоров’я, добре спонукають перевіритися та вчасно вжити необхідних заходів», – зазначила Валентина Гінзбург.

До Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом Департамент звернувся до керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрів із пропозицією зробити особливий акцент на питаннях профілактики, раннього виявлення діабету та роботі з диспансерними групами пацієнтів.

Крім того, 14 та 15 листопада з 08:00 до 16:00 в Київському міському ендокринологічному центрі відбудеться профілактично-діагностична акція, під час якої містяни зможуть пройти діагностичні обстеження (забір аналізів відбуватиметься до 13:00) та проконсультуватися з лікарями-ендокринологами.

«Цукровий діабет – дуже підступна хвороба, адже людина може роками не здогадуватися, що вже має цей недуг. А діабет тим часом наближає ускладнення, пов’язані з дрібними судинами, станом очей, нирок, нервів нижніх кінцівок, із розвитком синдрому діабетичної стопи – і так до ураження судин серця, нижніх кінцівок, мозку, з появою інсультів, інфарктів тощо. Натомість для людини, яка отримує адекватне лікування, діабет не є протипоказом для звичного активного життя. Хоча одних пігулок замало. Треба дотримуватися й інших рекомендацій: відмова від шкідливих звичок, обов’язкове помірне регулярне фізичне навантаження», – розповіла Валентина Гінзбург

Вона закликала киян знайти час наступного тижня або в будь-який інший день відвідати лікаря, щоб запитати про діабет і зробити для початку хоча б елементарний тест на визначення рівня цукру.

«Батьки з тим же питанням мають звернутися до педіатра своєї дитини. Будьте здорові та уважні до себе і близьких!» – побажала Валентина Гінзбург.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]