Версія для людей із вадами зору

Із 24 до 30 листопада шанувальники театру можуть побачити найсильніші театральні постановки 2017 року за версією Фестивалю-премії «ГРА»

29 жовтня 2018 року, 16:10

Наприкінці листопада стануть відомі кращі вистави України 2017 року за версією Всеукраїнського театрального Фестивалю-премії «ГРА» («GRA» («Great Real Art»). Про це повідомили у Національній спілці театральних діячів України.

Суть проекту «ГРА», заснованого НСТДУ, полягає у тому, що театри-учасники презентують свої постановки спочатку експертній раді, а потім – міжнародному журі, яке і вибере найкращих у шести номінаціях. Подібний проект проходить в Україні вперше та реалізується за підтримки Міністерства культури України та Департаменту культури КМДА.

Шанувальники театру можуть побачити найсильніші театральні постановки 2017 року під час фіналу фестивалю-премії у Києві із 24 до 30 листопада.

Більше 70-ти театрів України різних форм власності і форматів роботи взяли участь у «ГРА». Експерти фестивалю-премії сформували лонг-лист із 27 постановок. Потім вони дивилися вистави наживо і вибрали 12 театральних колективів, гідних участі у фіналі.

Щоб ні в кого не виникало питань і сумнівів із приводу вибору, Національна спілка театральних діячів України на чолі з головою Б. Струтинським довірилась думці відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців: Анни Липківської, Анни Веселовської, Майї Гарбузюк, Сергія Васильєва, Олега Вергеліса, Любові Морозової, Людмили Олтаржевської, Яни Партоли, Анни Ставиченко, Алли Підлужної. У фіналі на зміну українським театральним гуру в непростій справі вибору прийде міжнародне журі: директор Асоціації Opera Europa Ніколас Пейн (Великобританія), виконавчий директор Comic Opera Helsinki Лаура Акерлунд (Гельсінкі), режисер Йонас Вайткус (Литва), редактор «Дедаскалія. Театральний журнал» Моніка Кваснєвська (Польща), художник керівник Тбіліського театру Сандро Ахметелі Іраклі Гогія (Грузія).

30 листопада на сцені Національної оперети відбудеться Церемонія нагородження. Стануть відомі імена лауреатів фестивалю-премії «ГРА», які отримають суспільне визнання і грошові премії на постановки нових театральних шедеврів.

Лауреати отримають нагороди в шести номінаціях: «За найкращу драматичну виставу», «За найкращу виставу для дітей», «За найкращу музичну виставу в жанрі опери/оперети/мюзиклу», «За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу», «За найкращу виставу камерної сцени», «За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині жанрів)».

Окрім того, 30 листопада о 18:00, перед церемонією нагородження лауреатів, відбудеться прес-конференція за участю засновників «ГРА», голови НСТДУ, українських театральних критиків, членів міжнародного експертного журі.

Місце проведення: вул. Велика Васильківська 53/3, Київський національний театр оперети.

Акредитація представників ЗМІ за тел.: 096-629-25-18 (Катерина Мащенко).

Більше інформації про подію – на офіційній сторінці «ГРА» в Facebook.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua