Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Із публічного простору столиці усунуто понад 60 пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та срср

08 листопада 2023 року, 10:41

У столиці демонтували переважну більшість об’єктів, що були визначені рішенням Київради «Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню з публічного простору міста Києва», ухваленим у липні цього року. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко за результатами засідання міжвідомчої робочої групи про організаційно-правові заходи щодо усунення пам’ятних об’єктів, повʼязаних з історією і культурою росії та срср, із публічного простору Києва.

Як зазначила Ганна Старостенко, на черзі ще залишились об’єкти, що досі мають статус пам’ятки національного значення.

«Пам’ятникам і меморіальним дошкам, що уособлюють радянське та імперське минуле, немає місця на території столиці. Спільно з експертами і представниками профільних інституцій проводимо масштабну роботу, щоб остаточно усунути з публічного простору всі ті об’єкти, що возвеличують країну-агресора. Наразі, відповідно до затвердженого Київрадою переліку, на черзі вилучення ще шести об’єктів, серед яких – пам’ятки, що мають охоронний статус національного значення, зокрема це пам’ятники Пушкіну, Щорсу, екіпажу бронепоїзда «Таращанець» тощо. Ці назви зараз на слуху в усіх, однак без зняття Урядом із них охоронного статусу ми не можемо їх демонтувати. Укотре звернулись до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням пришвидшити ухвалення постанови про виключення цих об’єктів із Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення. Щойно документ затвердять, місто одразу зможе законно демонтувати ці об’єкти», – наголосила Ганна Старостенко.

Заступниця голови КМДА додала, що на засіданні міжвідомчої робочої групи додатково погодили перелік із 56 об’єктів, які також заплановано усунути з публічного простору міста.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]