Київ долучається до Національного тижня безбар’єрності: у столиці стартують тематичні заходи
Із 25 до 31 травня у столиці триватиме Національний тиждень безбар’єрності. Упродовж тижня в Києві проведуть низку просвітницьких, інформаційних, культурних і освітніх заходів, присвячених формуванню доступного та людиноцентричного міського середовища.
У межах тематичного тижня у столиці заплановані заходи для представників установ у системі міської влади, громадськості та мешканців міста. Зокрема, у КМДА проведуть «Годину безбар’єрності» для фахівців структурних підрозділів і районів, стартує інформаційний марафон «Пояснюємо просто», відбудеться засідання Ради безбар’єрності Києва, онлайн-лекція про Державний стандарт безбар’єрної мови для комунікаційників, тематичні культурні події, вистави з перекладом жестовою мовою та заходи для людей із порушеннями зору.
Однією з ключових ініціатив стало формування мережі амбасадорів безбар’єрності Києва. Ініціатива реалізується відповідно до рекомендацій Кабінету Міністрів України щодо залучення амбасадорів безбар’єрності до комунікаційного супроводу та підтримки реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
«Безбар’єрність часто сприймають виключно як питання фізичного простору – пандусів, ліфтів чи понижених бордюрів. Утім насправді це значно ширше поняття. Йдеться про можливість для кожної людини, незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин, повноцінно брати участь у житті міста. Це і фізична, і інформаційна, і освітня, і економічна доступність, а також доступність послуг, роботи та міських можливостей загалом. Саме тому в Києві безбар’єрність розглядають комплексно, а не як окремий інфраструктурний проєкт. І Національний тиждень безбар’єрності – це не разова кампанія, а можливість вкотре привернути увагу до системної роботи, яка триває у місті щодня», – зазначила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень і відповідальна з питань безбар’єрності в Києві Марина Хонда.
Вона наголосила, що цього року районні в місті Києві державні адміністрації передбачили фінансування для облаштування вхідних груп у понад 150 житлових будинках відповідно до запитів мешканців. Також у столиці планують облаштувати 27 безбар’єрних підходів до понад 30 соціально важливих об’єктів і громадських просторів.
Окремий напрям роботи – громадський транспорт. Весь рухомий склад автобусів і тролейбусів, які працюють на маршрутах міста, є низькопідлоговим та обладнаний системою внутрішнього озвучення. За неповні п’ять місяців 2026 року працівники Київського метрополітену здійснили майже 13 600 супроводів маломобільних пасажирів, із яких близько 3 700 – для людей, які користуються кріслами колісними.
Також у столиці поступово розширюють можливості інформаційної доступності і суспільно-громадянської безбар'єрності – впроваджують переклад жестовою мовою, аудіосупровід, адаптують сервіси та формати отримання інформації для людей із порушеннями слуху та зору.
Зокрема, один із таких заходів уже відбувся – в Молодому театрі показали виставу «Жити, не очікуючи смерті» з перекладом жестовою мовою.
Нагадаємо, що Київ долучився до Національного тижня безбар’єрності вже вдруге. У цей тиждень у закладах столиці проходять тематичні заходи, структурні підрозділи підбивають підсумки роботи над реалізацією Плану заходів із створення безбар’єрного простору в місті Києві, затвердженого мером Віталієм Кличком. Ознайомитися із Планом можна за посиланням: https://e.surl.li/spdgeh.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]
