Версія для людей із вадами зору

Київ та Тирана підписали Меморандум про встановлення дружніх відносин (+фото)

26 жовтня 2021 року, 18:41

Мер Києва Віталій Кличко та мер столиці Албанії – Тирани – Еріон Веліай підписали Меморандум про встановлення дружніх відносин між містами. Підписання відбулося під час зустрічі у Києві, на якій сторони обговорили перспективи співпраці двох столиць.

«Київ та Тирана мають дуже багато спільного. Тому цей меморандум закладає основу для більш інтенсивної та ефективної співпраці. І Київ, і Тирана мають власний досвід позитивних перетворень, який є цікавим і корисним для запозичення. Наше завдання – через співпрацю зробити наші міста і країни ближчими», –  зазначив під час зустрічі Віталій Кличко.

Рік тому, на запрошення мера Тирани, делегація з Києва відвідала столицю Албанії, щоб вивчити досвід у сферах, пов’язаних зі стратегією розвитку міста, проектами державно-приватного партнерства у сферах медицини, оброблення та утилізації відходів. Сьогодні ж делегація мерії Тирани прибула до Києва, щоб ознайомитися з тим, як влада Києва реалізує реформи у сфері містобудування, транспорту, культури та спорту. Гості з Тирани відвідали оновлені столичною владою об'єкти, які стали знаковими для Києва, – парк «Наталка», Пейзажну алею, парк «Володимирська гірка», пішохідну зону біля метро «Арсенальна».

«Наш пріоритет – створити комфортне, безпечне і екологічно чисте, орієнтоване на потреби киян місто. Київ сьогодні – місто, де майже немає безробіття, де найвища в Україні заробітна плата, найвищі соціальні стандарти, найкращі школи та лікарні. Звісно, ми щоденно стикаємося з багатьма викликами, але ми працюємо, щоб якомога швидше і ефективніше втілити необхідні реформи. Ми будемо раді поділитися з нашими партнерами досвідом і перейняти найкращі рішення для розвитку міста, втілені ними», – наголосив мер Києва.

Еріон Веліай поділився враженнями від побаченого в Києві.

«Щоразу, коли я приїжджаю сюди, я бачу, наскільки швидкими темпами змінюється місто. Стає гарнішим, чистішим, комфортнішим. І це попри те, що і українська столиця, і вся країна живуть в умовах постійної загрози з боку північного сусіда. Наприклад, сьогодні я відвідав парк «Наталка» і був вражений. Попри холодну погоду, там було так багато людей! Це – найкраще свідчення того, що людям подобаються перетворення. Київ є для нас джерелом натхнення і прикладом позитивних демократичних перетворень для багатьох столиць», – зазначив мер Тірани.

Він також підкреслив, що мешканці Києва та Тирани мають дуже багато спільних рис, а самі міста стикаються з дуже схожими викликами і мають однакові пріоритети.

«Дивовижно, наскільки ми схожі! Як багато у нас спільного! Зокрема, у молоді Тирани й Києва так багато схожих історій успіху – в політиці, в демократичних перетвореннях, у мистецтві, культурі та спорті. Я запрошую київську молодь відвідати Тирану, яка в 2022 році стане європейською столицею молоді, і поділитися своїми досягненнями. А підписання Меморандуму про побратимство наших міст дає нам можливість нарешті розпочати втілювати заплановані спільні проекти», – наголосив Еріон Веліай.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua