Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ вимагає від держави забезпечити належне фінансування сфери охорони здоров’я

07 жовтня 2021 року, 19:03

Депутати Київради ухвалили звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я, закладів охорони здоров’я та заробітних плат медичних працівників. Відповідне рішення підтримали 76 депутатів.

Зокрема, депутати Київради вимагають від ВРУ та КМУ вжити невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати медичним працівникам і не допустити скорочення посад медичних працівників, а також передбачити фінансування охорони здоров’я у повному обсязі на 2022 рік.

Як зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, під час обговорення цього проекту рішення, нинішні тарифи на медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій не відповідають вартості послуг, не забезпечують покриття реальних витрат закладів охорони здоров’я.

Крім того, за словами Ганни Старостенко, схвалення запропонованого Урядом проекту Держбюджету в частині фінансування охорони здоров’я призведе до вкрай негативних наслідків в сфері охорони здоров'я.

«Мова йде про недофінансування медичних закладів, відтоку кваліфікованих кадрів з державної і комунальної сфери охорони здоров’я, поглиблення кадрової кризи та погіршення рівня життя і соціальної захищеності медичних працівників та неможливості надання якісної медичної допомоги. Саме тому обсяг коштів на галузь охорони здоров’я має становити не менше 5% ВВП України. Як це до речі зазначено у Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», – підкреслила вона.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua