Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ впевнено рухається до впровадження гендерної рівності в усіх сферах життя – Ганна Старостенко

03 грудня 2021 року, 13:02

Майже три роки тому Київ долучився до підписантів Європейської хартії рівності жінок та чоловіків в житті громад, і за цей час місто здійснило низку кроків у рамках взятих на себе зобов’язань. На цьому наголосила заступниця голови КМДА, депутатка Київради та співголова МФО «Київ – за рівні можливості» Ганна Старостенко під час мережевої зустрічі регіональних депутатських груп із гендерних питань у рамках проєкту «Академія жіночого лідерства».

«У рамках взятих на себе зобов’язань у березні цього року було затверджено План дій з досягнення рівності та імплементації Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті територіальної громади міста Києва на 2021-2023 роки. І цей документ містить низку конкретних заходів, які спрямовані на забезпечення гендерної рівності в усіх сферах життя міста», – Ганна Старостенко.

Зокрема, за її словами, на сьогодні у столиці розроблено гендерний паспорт, який надає інформацію про соціально-демографічну ситуацію у гендерному вимірі, проявляє гендерні розриви та аналізує відмінність між жінками та чоловіками у соціально-економічному становищі.

«Крім того, у виконавчому органі Київради – КМДА – під час бюджетного процесу застосовується гендерно орієнтований підхід, а під час формування міських цільових програм – гендерна експертиза, яка аналізує вплив заходів відповідних програм на соціально-економічний стан жінок і чоловіків, а також на забезпечення гендерної рівності», – додала депутатка.

При цьому вона виокремила роботу міжфракційного об’єднання «Київ – за рівні можливості», що було створене майже рік тому:

«До його складу увійшло 28 депутаток і 28 депутатів. І це символічно, оскільки наша ключова мета – сприяти гендерній рівності та забезпечити гендерний баланс на всіх рівнях міської влади. До слова, наше МФО розробило Кодекс депутатської етики, а також домоглося ухвалення Київрадою гендерно чутливого Регламенту. І в цих документах, зокрема, передбачено використання фемінітивів».

Ганна Старостенко зазначила, що в нинішньому скликанні Київради представленість жінок зросла майже вдвічі – з 20 до 40%.

«Схожа тенденція прослідковується і в інших регіонах. І це лише початок, адже ми прагнемо збільшення представництва жінок і у керівному складі органів місцевого самоврядування – постійних комісіях, а також структурних підрозділах органів виконавчої влади на місцях», – зауважила заступниця голови КМДА.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]