Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада пропонуватиме парламенту та НБУ створити сприятливі умови для розвитку стартапів

13 вересня 2017 року

Київрада пропонуватиме парламенту та НБУ створити сприятливі умови для розвитку стартапів

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили проект рішення, який передбачає звернення до Президента України, Верховної Ради України та Національного Банку України щодо розвитку фінансових технологій та краудфандингу.

В Україні поступово починає розвиватися краудфандинг — колективна співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші та інші ресурси, щоби підтримати зусилля інших осіб чи організацій. Саме за краудфандингом, а не за банківським кредитуванням, провідні спеціалісти світу вбачають основне джерело запозичень у майбутньому. Щоправда, на державному рівні цьому приділяється мало уваги. І це змушує вітчизняні стартапи розвиватися не в Україні, а за кордоном — наголошують депутати Київради.

“Функціонування краудфандингу жодним чином не закріплене на законодавчому рівні в Україні. Підтримка таких фінансових технологій наблизить нашу країну до світового багатомільярдного ринку і може забезпечити хорошими інвестиціями. Це в свою чергу дозволить створити нові робочі місця та прискорити розвиток науки та освіти”, - зазначив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Ігор Опадчий.

За його словами, одним з сигналів для світової спільноти, що Україна є відкритою та інноваційною державою, було б запровадження нормативної бази для запуску національної криптовалюти.

“Сьогодні держава має можливості, запустити національну криптовалюту. Ми можемо скористатись прогресивними вітчизняними і зарубіжними технологіями. Наприклад використати всі переваги сучасних блокчейн технологій — це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод і контрактів. В Україні достатньо концепцій для запуску криптовалюти, а також достатньо ідей шодо децентралізації економічної системи, які б держава могла використати на свою користь”, - зазначив Ігор Опадчий.

Загалом відповідне звернення має на меті створення сприятливих умов для розвитку українських стартапів та залучення до України іноземних, розвиток IT-технологій та створення вітчизняної криптовалюти.

Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради. 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]