Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада ухвалила бюджет столиці на 2022 рік

09 грудня 2021 року, 17:22

Київська міська рада ухвалила головний фінансовий документ столиці на 2022 рік. За відповідне рішення проголосували 108 депутатів Київради.

Показники дохідної частини бюджету міста Києва на 2022 рік розроблено на базі основних прогнозних макропоказників економічного та соціального розвитку міста Києва, підсумків виконання бюджету за 2020 рік та очікуваного виконання за 2021 рік із застосуванням норм Бюджетного та Податкового кодексів України, а також з урахуванням змін до бюджетного та податкового законодавства й інших законодавчих актів. Про це повідомив директор Департаменту фінансів Володимир Репік.

«До бюджету міста Києва планується отримати доходів у сумі 69 мільярдів гривень, у тому числі субвенції та дотація з державного бюджету 8,9 мільярда гривень. Доходи загального фонду бюджету міста (без врахування трансфертів із державного бюджету) заплановані в сумі 62,5 мільярда гривень, що на 2,3 мільярда гривень більше планових показників 2021 року. Доходи спеціального фонду – 6,5 мільярда гривень, що на 0,3 млн грн більше планових показників 2021 року», – розповів Володимир Репік.

За його словами, Державним бюджетом України на 2022 рік передбачено субвенцій з державного бюджету в сумі 8,8 мільярда гривень та 81 мільйон гривень додаткової дотації внаслідок наданих державою податкових пільг зі сплати земельного податку суб’єктам космічної діяльності та літакобудування.

«Основні джерела фінансування у 2022 році: податок на прибуток фізичних осіб  –  30,6 мільярда гривень; єдиний податок – 9 мільярдів гривень; податок на майно –  7,2 мільярда гривень; податок на прибуток підприємств –  5,8 мільярда гривень», – зазначив Володимир Репік.

Згідно з документом, видатки складають 67 мільярдів гривень. У тому числі видатки загального фонду становлять 49,038 мільярда гривень та видатки спеціального фонду – 18,04 мільярда гривень.

«Безпрецедентну цифру закладаємо на наступний рік на розвиток освіти в столиці – 26,4 мільярда гривень, це понад 39% видатків бюджету. На транспорт, дорожнє господарство та зв’язок плануємо спрямувати 12,9 мільярда гривень. Галузь ЖКГ, соціальний захист та охорона здоров’я  будуть фінансуватися у 2022 році приблизно на однаковому рівні – понад 8% видатків столичного бюджету. Зокрема у галузі ЖКГ заплановано видатки на Комплексну цільову програму з підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки та Комплексну цільову програму екологічного благополуччя міста Києва », – підкреслив Володимир Репік.

На галузь культури і мистецтва передбачено 1,5 мільярда гривень. На фізичну культуру та спорт – 1,4 мільярда гривень.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]