Версія для людей із вадами зору

Київрада затвердила програми «Київ без бар’єрів» та «Турбота. Назустріч киянам» на 2019–2021 роки

18 грудня 2018 року, 17:08

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили міські цільові програми «Київ без бар’єрів» та «Турбота. Назустріч киянам» на 2019–2021 роки. За обидві програми проголосували 63 депутати.

«Київ – європейська столиця. Як будь-яке розвинене місто ми маємо приділяти значну увагу громадянам, які потребують особливої допомоги. Ключові засади програми «Київ без бар’єрів» – впровадження у нашому місті принципів універсального дизайну у формуванні міського простору, підвищення рівня доступності усіх елементів міської інфраструктури для маломобільних груп населення, розробка та впровадження міських стандартів адаптації об’єктів до потреб осіб із інвалідністю, поліпшення їх інформаційного, комунікативного і освітнього супроводу та права на працю», – наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

У свою чергу, директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов додав, що програма передбачатиме, серед іншого, обладнання (дообладнання) житлових будівель пандусами, обладнання існуючих об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, вулично-дорожньої мережі спеціальними та допоміжними засобами, обладнання пішохідних переходів пониженими бордюрами, облаштування спеціальних місць для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю, облаштування регульованих переходів напрямними огородженнями та спеціальними звуковими світлофорами для створення безпечних умов руху людей із вадами зору, збільшення на автобусних маршрутах загального користування кількості транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп тощо. Фінансування програми на 2019–2021 роки визначено на рівні 446,8 млн грн.

Також була прийнята програма «Турбота. Назустріч киянам».

«Опіка над киянами-учасниками АТО, їхніми родинами, пенсіонерами, дітками з інвалідністю і особливостями розвитку, чорнобильцями та всіма іншими нашими громадянами, які потребують допомоги і окремої уваги, – все це є засадами роботи Департаменту соціальної політики. Міський голова дав завдання посилювати підтримку незахищених верств населення. Саме тому щороку ми намагаємося збільшувати фінансування програми «Турбота. Назустріч киянам», – прокоментував прийняття програми Валентин Мондриївський.

Фінансування програми на 2019-2021 роки визначено на рівні 9,4 млрд грн.

896,6 млн грн піде на одноразову адресну соціальну матеріальну допомогу окремим категоріям соціально-незахищених верств населення, ветеранам війни міста Києва до свят та визначних дат протягом трьох років. Також передбачена часткова компенсація витрат найбільш вразливим категоріям киян на придбання продуктів першої необхідності та забезпечення безкоштовним харчуванням і продуктовими наборами малозабезпечених одиноких громадян. Передбачено на три роки 94,9 млн грн на оздоровлення дітей киян-учасників АТО.

«Опікуватиметься місто і малозабезпеченими верствами населення та киянами, які опинилися у складних життєвих обставинах. Відповідні видатки на три роки становитимуть загалом понад 401,6 млн грн. Наступного року ми маємо намір надати більше 40 тисячам осіб таку одноразову допомогу. Щомісячну матеріальну допомогу ми також виділятимемо сиротам і окремим категорія осіб з інвалідністю. У програмі на три роки для цього закладено 826,7 млн грн», – додав директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.

Враховуючи геополітичну ситуацію в Україні, у Програмі велику увагу приділено киянам-учасникам АТО, учасникам відсічі збройної агресії; бійцям-добровольцям; постраждалим учасникам Революції Гідності, які отримали легкі, середні, тяжкі тілесні ушкодження; членам сімей загиблих (померлих) киян під час проведення АТО; членам сімей киян-учасників АТО, учасників відсічі збройної агресії, які перебувають у полоні або зникли безвісті, у частині:

  • надання одноразової щорічної матеріальної допомоги учасникам АТО;
  • надання членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО матеріальної допомоги;
  • надання одноразової щорічної матеріальної допомоги постраждалим учасникам Революції Гідності, які отримали тяжкі, середні, легкі тілесні ушкодження;
  • надання щомісячної матеріальної допомоги неповнолітнім дітям, пасинкам, падчеркам із сімей загиблих (померлих) киян, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, учасникам відсічі збройної агресії РФ;
  • надання матеріальної допомоги на покриття витрат на оплату ЖКП для 1725 сімей;
  • надання матеріальної допомоги на поховання членам сімей загиблих (померлих) киян-учасників АТО;
  • надання допомоги на часткову компенсацію членам сімей загиблих (померлих) киянам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, бійців-добровольців на виготовлення та встановлення надгробків.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua