Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада звернулась до керівних державних органів і представництва Європейського Союзу в Україні з проханням спрямувати кошти на відновлення зруйнованої інфраструктури столиці внаслідок ворожих атак

23 листопада 2023 року, 14:07

Київська міська рада звернулась до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Представництва Європейського Союзу в Україні щодо спрямування частини коштів, отриманих від Європейського Союзу для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України у 2024-2027 роках, до територіальної громади міста Києва на відновлення зруйнованої інфраструктури столиці внаслідок бойових дій, ракетних атак, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації.

Таке звернення було підтримано сьогодні, 23 листопада, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 69 депутатами.

Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Олександр Бродський, у вересні цього року було проведено зустріч із представниками Європейської Комісії у Німеччині, зокрема, з Головою політичної секції Монікою Гауптманн та обговорено можливості європейської підтримки та потенційного фінансування відбудови міст України та зокрема Києва.

«Київ в умовах війни зіткнувся з низкою нових проблем і викликів, які постали перед керівництвом міста під час обстрілів російськими агресорами столиці України. Саме тому ми наголосили перед єврокомісарами про необхідність розгляду можливості надання фінансової допомоги для відновлення та відбудови зруйнованих об’єктів. Представниками Європейської Комісії підтвердили, що на сьогодні вже передбачено 50 млрд євро фінансової підтримки для відновлення України протягом 2023-2027 років, яка буде надаватися централізовано на рівні Уряду нашої країни. Було зауважено, що кошти ще не розподілені. У зв’язку з цим було запропоновано розглянути можливість спрямувати частину коштів, отриманих від Європейського Союзу, на відновлення зруйнованої інфраструктури внаслідок бойових дій до органів місцевого самоврядування. Це дасть можливість самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення, зокрема, питання відновлення міської інфраструктури під час воєнного стану», – наголосив Олександр Бродський.

Депутат додав, що це рішення Уряду сприятиме вирішенню питань відновлення міської інфраструктури.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]