Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Мер Вільнюса Реміґіюс Шимашюс відвідав Музей історії Михайлівського Золотоверхого монастиря

23 лютого 2022 року, 16:04

Вчора, 22 лютого 2022 року, в рамках візиту до Києва мер Вільнюса Реміґіюс Шимашюс відвідав  Музей історії Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Реміґіюс Шимашюс ознайомився з експозицією музею. Екскурсію меру Вільнюса провела завідувачка музею Ольга Корольова.

Міського очільника Вільнюса особливо вразили перлини колекції: срібні Царські врата та позолочений горельєф Архістратига Михаїла, що прикрашав фронтон собору до його зруйнування у 1930-х роках. На завершення відвідин він піднявся на оглядовий майданчик дзвіниці монастиря, на якій встановлено унікальний для України дзвонарний музичний інструмент карильйон. Саме він звучав у ніч на 11 грудня 2013-го, коли під час спроби розгону Євромайдану монастир забив у набат вперше за вісім століть.  

Після відвідин Реміґіюс Шимашюс залишив своє побажання у книзі відгуків музею: «Всього найкращого Києву та всій Україні».

«Відносини України і Литви доволі тісні й продовжуються багато років. Сучасна історія твориться так само спільно і по-родинному. Раді вітати пана Шимашюса, мера столиці Литви в столиці України і раді здивувати нашого гостя неймовірною експозицією нашого музею», – наголосив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]