Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Мешканці Києва можуть скоротити до 50% витрати на електроенергію

27 липня 2021 року, 14:35

Мешканці Києва мають змогу зменшувати витрати на комунальні послуги. Так, користувачі енергоефективних наборів із двозонним лічильником можуть заощаджувати до 50% на рахунках за електроенергію за «нічним» тарифом. Для мешканців міста, які теж бажають дізнатись про економію за спеціальним тарифом, постачальник зібрав відповіді на поширені питання. Про це повідомляє постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності YASNO.

Що таке «нічний» тариф на електроенергію? Це спеціальний тариф, який діє в Україні в години мінімального навантаження енергосистеми з 23:00 до 7:00. За спожиту в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати 50% від звичайного тарифу для населення. Для користування «нічним» тарифом необхідно встановити двозонний лічильник.

Яка різниця між двозонним, двотарифним та лічильником «день/ніч»? Її немає. Це різні назви одного приладу обліку, який окремо фіксує спожиті кіловат∙години в зоні «день» з 7:00 до 23:00 і в зоні «ніч» з 23:00 до 7:00.

Чи може двозонний лічильник зменшити рахунки? Двозонний лічильник фіксує обсяги спожитої електроенергії з 23:00 до 7:00, за які можна сплачувати половину вартості тарифу. А економія з’являється, коли саме в ці години увімкнені електроприлади. Тобто за роботу холодильника чи бойлера з одинадцятої вечора до сьомої ранку двозонний лічильник з налаштованим тарифом «ніч» дозволяє сплачувати вдвічі менше.

Можна збільшити економію, якщо перенести основні енерговитрати оселі на вечірні, нічні та вранішні години: заряджати мобільні пристрої і вмикати електропіч або пральну машину після 23:00. Тоді рахунок за спожиту цими приладами електроенергію становить лише 50% від суми, яку б довелось сплатити при такому ж споживанні вдень.

Як можна перенести енерговитрати на ніч, коли мусиш лягати спати до 23:00? Вмикати техніку у потрібний час допомагають вбудовані таймери. Коли прилади не мають таймерів, можна під’єднати їх до програмованої розетки і так само автоматично вмикати в години економії. При замовленні енергоефективного набору від YASNO можна обрати один з трьох видів програмованих розеток: з механічним добовим таймером, з цифровим тижневим таймером або з можливістю дистанційного керування через мобільний додаток.

Як енергоефективний набір від YASNO допомагає економити? Енергоефективний набір від YASNO – це комплексне рішення для скорочення витрат на електроенергію. До його складу входять:

  • електронний двозонний лічильник – він вже налаштований на ощадливий «нічний» тариф і з високою точністю фіксує спожиті кіловат∙години;
  • програмована розумна розетка – дозволяє автоматично вмикати під’єднані енергоємні прилади в години економії і не перейматись через нічне увімкнення вручну;
  • комплект ощадливих LED-ламп – кожна з них споживає до 10 разів менше електроенергії у порівнянні із старими лампами розжарювання і дає змогу сплачувати менше за освітлення;
  • інструкція з економії – збірка рекомендацій та порад для зниження витрат на електроенергію, за дотримання яких родина почне більш ефективно споживати енергоресурс і заощаджувати кошти.

«Комплексний підхід до енергоефективності дозволяє заощаджувати більше. Ми пропонуємо клієнтам саме такі готові рішення для квартир і приватних будинків. А щоб економія стала ще відчутнішою, можна скористатись порадами в проєкті «YASNO_як_заощаджувати» або звернутись по консультацію до нашого спеціаліста», – додав директор YASNO в Києві Віктор Мельников.

Отримати консультацію з енергозбереження та замовити енергоефективний набір від YASNO можна в інтернет-магазині постачальника shop.yasno.com.ua, за телефонами контакт-центру (044/067/066) 277 18 18 або в найближчому енергоофісі.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]