Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Молодий театр підкорив Шекспірівський фестиваль у Британії постановкою «Сон літньої ночі»

09 травня 2023 року, 10:59

Після успіху на Шекспірівському фестивалі у Вероні Київський національний академічний Молодий театр став єдиним серед українських театрів, який запросили до Британії на відомий у всьому світі York International Shakespeare Festival (YISF). Привід – показати світові українське прочитання постановки «Сон літньої ночі». Про це повідомляє Департамент культури КМДА. 

«Запрошення на такий фестиваль – уже нагорода. Це наша п’ята поїздка за кордон з виставою «Сон літньої ночі», скрізь її приймають добре. За три дні ми провели два воркшопи, показали виставу. Поспілкувалися із представниками інших фестивалів, обговорили майбутні колаборації. Приймали добре, ставлення було дуже уважним. І це не лише тому, що ми з України», – прокоментував художній керівник Молодого театру і режисер вистави «Сон літньої ночі» Андрій Білоус.

На фестиваль поїхали актори Ілля Чопоров, Роман Новак, Віталій Бобух, Іван Потапов, Руслана Петрякова, Ніколетта Мочані та Дар’я Грачова. Для них це не перший досвід виступу на міжнародній сцені. Актори кажуть, що дуже добре відчувають глядача і вже знають, як розставити акценти у виставі, щоб її розуміли навіть глядачі без знання української мови.

Українське прочитання шекспірівської п’єси, у яку вплетено нашу обрядовість, співставляє міфологію античну і слов’янську, пов’язує минуле із сучасним і знаходить у глобальній сюжетній лінії ключ до національного коду.

На поклон актори вийшли з українським прапором і зазначили, що відчувають «шалену гордість за свій волелюбний народ і безмежну вдячність захисникам, завдяки яким мають шанс презентувати українську творчість світові».

Крім України, до Йорка приїхали театри з різних країн, серед яких Польща і Румунія.

Довідково.

York International Shakespeare Festival (YISF) заснований у 2014 році. Його мета – показати місцеві адаптації творів Шекспіра поряд із міжнародними, зробити Шекспіра доступним для різних країн.

Постановка Молодого театру «Сон літньої ночі» вже багато разів заявляла про себе на міжнародних фестивалях. Минулого року її помітили у Вероні. У 2021 році – на XV Міжнародному Шекспірівському фестивалі в Єревані. У 2020-му вистава привернула увагу театральних критиків на ІХ Шульц Фесті у Дрогобичі. А у 2019 «Сон…» переміг у Пекіні на World Theatre Education Alliance 2019 International Theatre Festival.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]