Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Мосту Патона сьогодні виповнюється 67 років

05 листопада 2020 року, 17:13

5 листопада 1953 року відкрито рух мостом, який увійшов в історію світового мостобудування – мосту ім. Є. О. Патона.

«Міст ім. Є. О. Патона став першим у світі найдовшим суцільнозварним мостом. У 1994 році він визнаний пам’яткою архітектури. Також унікальна споруда отримала визнання Американської асоціації зварювання як унікальна зварна конструкція ХХ століття. Довжина мосту 1 543 м (при ширині 21 м і висоті склепіння над водою 18 м). До речі, це на 300 метрів довше від головної вулиці столиці – Хрещатика. А з 1 листопада 1954 року і до 9 червня 2004 року на мосту проходила трамвайна лінія», – розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Густєлєв.

За його словами, наразі запланована реставрація мосту. Оскільки об’єкт є пам’яткою архітектури, будуть проводитись реставраційні роботи із пристосуванням. Планується розширити міст і додати ще одну смугу з відбійником між напрямками руху. Завдяки запланованим масштабним роботам міст отримає нове життя.

Довідково.

Будівництво мосту було розпочато 1939 року і припинене у вересні 1941 року через відступ радянських військ із Києва. Утім, вже на початку 1942 року на побудованих опорах нацистами було продовжено будівництво. Будівельні роботи проводилися угорськими саперними частинами. Восени 1943 року, при відступі нацистів, цей міст було знищено.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]