Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Музей історії міста Києва презентує унікальний виставковий проєкт «Історія у склі»

19 квітня 2023 року, 17:33

Із 21 квітня до 7 липня в Музеї історії міста Києва триватиме унікальний виставковий проєкт «Історія у склі». У сюжетах київського побуту представлять історію застосування скляної тари у фармацевтичній галузі, парфумерній справі, розливі рідин різного призначення. Про це повідомляє Музейно-виставковий центр  Музею історії міста Києва.

«Скло – міцний та водночас крихкий матеріал, а вироби з нього можуть бути як простими та буденними, так і справжніми шедеврами, витворами мистецтва. Без сумніву, майстерна та копітка робота кураторів і команди Музею дозволить крізь скло побачити невідомі фрагменти нашої історії», – сказала генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Джерелом натхнення для створення виставки стала колекція скляного тарного посуду, фундатором якої є відомий київський археолог, кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного сектору археології Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Сергій Тараненко. Ця збірка була передана до фондів Музею історії міста Києва.

Тематичні розповіді збагачують унікальні зразки скляної тари та посуду, надані партнерами виставки (фармацевтичною компанією, найбільшим українським виробником напоїв і брендом крафтового пива), інтер’єри шинку, будуару, їдальні ХІХ ст. Колаборація з Аптекою-музеєм у Києві дозволила у просторі виставки розмістити реконструйовану в найменших деталях аптеку XVIII ст.

Одним із найдивовижніших експонатів організатори називають фрагмент скляного черевичка для розтягування шкіряного взуття.

«Різнобарв’я скляних виробів, різноманіття форм і сфер застосування скла вражає. У багатьох галузях матеріал, історія якого налічує не одну тисячу років, донині є безальтернативним. Уперше ми фокусуємось саме на матеріалі та через нього розкриваємо дотичні теми. Близько тисячі скляних речей, відібраних для виставки,  органічно доповнюють картину минулого та будуть зрозумілими усім, а призначення деяких із них заінтригує», – поділилась кураторка виставки Аліна Сушко.

Особливе місце на виставці займають косметичні засоби та парфуми. Найдивовижніші флакони з ароматами відомих французьких брендів становлять важливу та надзвичайно цікаву частину «Історії у склі». Завдяки партнеру проєкту, відомому парфумеру Богданові Зубченку відвідувачі зможуть ознайомитися з особливими запахами, зокрема авторським «ALEA 89 ANNE DE KIEV», натхненним постаттю київської княжни.

«На виставці буде представлена частина експонатів, які впродовж багатьох років я збирав для музею української парфумерії. Цей проєкт дав можливість розповісти про історію та роботу українських фабрик, які створювали аромати на рівні з європейськими – так само, як і зараз, або й на голову вище. Парфуми – це образ епохи, її чуттєве втілення», – прокоментував свою участь у проєкті Богдан Зубченко.

Кураторки виставки: Аліна Сушко та Ольга Друг.

Презентація проєкту відбудеться 20 квітня.

Місце проведення: вул. Б. Хмельницького, 7, Музейно-виставковий центр  Музею історії міста Києва.

Графік роботи: середа–неділя із 12:00 до 19:00; понеділок-вівторок – вихідні. Каса працює з 12:00 до 18:30.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]