Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Одяг для людей з інвалідністю та макети цінних спогадів: у столиці відбувся національний фінал проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво»

26 червня 2024 року, 12:25

У столиці відбувся національний фінал проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво» – регіональної ініціативи за підтримки Європейського Союзу для розширення можливостей молоді та сприяння соціальному підприємництву. Про це інформує КНДУ «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста», під наставництвом якого дві команди перемогли в національному відборі. 

Загалом у конкурсі взяли участь тридцять команд із 24 навчальних закладів із 10 областей Україна та Києва, які представили оригінальні ідеї вирішення нагальних соціальних, культурних та екологічних проблем. 

Перемогу здобули 15 проєктів, які увійшли від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine) до річної програми прискореного розвитку Startup Pre-Accelerator, що надає грант у розмірі 2 000 євро на розробку пілотного проєкту та передбачає пітчинг бізнес-проєктів перед інвесторами. Розпочати повноцінну роботу своїх компаній команди повинні впродовж двох місяців.

Так, команда «Heart of Change» розробила та представила колекцію адаптивного одягу для людей з інвалідністю. Одяг сконструйовано максимально зручним та з урахуванням можливих потреб людей з інвалідністю. Разом із тим, розробники врахували бажання цільової аудиторії виглядати стильно та сучасно. 

Команда «4SE» підготувала проєкт, що сприяє покращенню ментального здоров’я. Автори презентували виготовлення макетів цінних спогадів, а також дитячих нічників із відтворенням заспокійливої музики. Соціальна місія проєкту в тому, щоб допомогти людині зберегти матеріалізовані в мініатюрі спогади про рідне місто, дім тощо. Особливої актуальності проєкт набуває в часи війни, коли українці вимушені покидати рідні краї чи коли їхнє житло зруйноване війною. Політика команди полягає в передачі 10% від вартості продукту на протезування.

В Україні проєкт EU4Youth «Відновлення через Соціальне Підприємництво» реалізується за підтримки Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Литви та НГО Junior Achievement. Міжнародна ініціатива покликана створити спільноту молодих соціальних підприємців, які стануть рушійною силою для подальшого розвитку соціальних ініціатив у регіоні.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]