Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Олексій Король: Українським містам потрібні нові стандарти догляду за деревами

29 квітня 2021 року, 14:00

КО «Київзеленбуд» розробило проєкт Правил догляду за кронами дерев та представило профільним експертам і науковцям: екологам, арбористам, природоохоронцям.

«Якщо ми хочемо бачити наші міста справді зеленими – потрібно затверджувати нові правила догляду за кронами дерев, зокрема, щодо  їхнього обрізування. Адже правильне своєчасне обрізування – найкращий догляд за деревом. Із 2006 року, коли Міністерство ЖКГ України приймало Правила утримання зелених насаджень, Київ та й інші наші міста змінилися: окрасою парків і скверів стають високодекоративні інтродуковані види дерев, наприклад, сакура, катальпа, тюльпанове дерево. За останнє десятиліття змінилися навіть погодні умови», – пояснив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Новий документ має стати деталізацією до Правил утримання зелених насаджень у розділі догляду та обрізки за дерев, прийнятих відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105. Порівняно з документом, що приймався 15 років тому, нові Правила деталізовані, структуровані, мають розбивку за видовим складом дерев та ступеням їх обрізки. Вони розроблені у формі інструкції, яка буде зручна для використання практикуючим працівникам зеленого господарства та передбачає прийняття відповідного нормативного акту Київською міською радою.

За словами Олексія Короля, роль сформованих, здорових дерев у забезпеченні сприятливого та комфортного мікроклімату міста важко переоцінити. Так, одне дерево за рік поглинає близько 1 тонни вуглекислого газу, а дає 113 кг кисню.

Під час обговорення з експертами головною тезою стало визначення, що дерево є живим організмом, яке може хворіти, і йому потрібна допомога, зокрема, й хірургічне втручання, і від правильності вжитих заходів залежить майбутнє дерева та його здатність робити наше майбутнє більш екологічним. Разом із тим, кожен фахівець висловив свої конкретні пропозиції для удосконалення проєкту.

Після доопрацювання проєкту документ буде представлено на розгляд Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]