Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Олена Говорова: Трьом видатним спортсменам присвоєно звання «Почесний громадянин міста Києва» 

27 травня 2021 року, 16:09

За значний особистий внесок у розвиток спорту, зміцнення міжнародного авторитету столиці України – міста Києва Юрію Стеценку, Олександру Петюшенку та Валерію Борзову присвоєно звання «Почесний громадянин міста Києва». Таке рішення сьогодні, 27 травня, підтримали депутати Київської міської ради з метою відзначення особливих заслуг спортсменів перед територіальною громадою міста.

«Сьогодні Київська міська рада підтримала рішення присвоїти звання «Почесний громадянин міста Києва» трьом видатним спортсменам. Це громадяни, які досягли успіхів у спорті та зробили значний внесок у його розвиток. Завдяки їхнім перемогам, здобуткам, самовідданій наполегливості та цілеспрямованості Київ завойовує авторитет на світовій арені. Як професійна спортсменка і призерка Олімпійських ігор я з власного досвіду знаю, скільки виснажливих днів, місяців і років тренувань необхідно подолати для хвилинного виступу на змаганнях. Безумовно, це заслуговує нашої найбільшої вдячності», – зауважила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олена Говорова.

Юрій Стеценко – почесний Президент громадської організації «Федерація каное міста Києва», почесний Президент Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури і спорту, кандидат педагогічних наук, професор, ветеран веслувального спорту, олімпійський чемпіон з веслування на байдарках, триразовий чемпіон світу, чемпіон Європи, багаторазовий призер чемпіонатів світу, Європи та СРСР.

Після завершення спортивної кар’єри Юрій Стеценко присвятив себе науково-педагогічній діяльності, пов’язаній зі спортом вищих досягнень. За час роботи в Національному університеті фізичного виховання і спорту України створив власну наукову школу, підготувавши плеяду талановитих молодих спеціалістів (12 кандидатів наук, доцентів, понад 300 фахівців з фізичної культури та спорту, які нині працюють тренерами викладачами у спортивних школах міста Києва), багато років очолював комплексну наукову групу із забезпечення підготовки збірних команд країни до Олімпійських ігор. Напрацьовані за цей час оригінальні методики та нестандартні рішення знайшли застосування під час реабілітації людей літнього віку в посттравматичний період. Юрій Стеценко брав участь у створенні Національного олімпійського комітету України.

Олександр Петюшенко – ветеран спорту, заслужений тренер України з боксу, засновник громадської дитячої організації клубу боксу «Козак».

Понад 50 років Олександр Петюшенко працює тренером з боксу. За цей час ним підготовлено 80 майстрів спорту України та УРСР, 5 майстрів спорту України міжнародного класу, 4 призери чемпіонатів світу, 6 призерів чемпіонатів Європи, 12 чемпіонів України.

Олександр Петюшенко заснував громадську дитячу організацію клуб боксу «Козак». Від часу заснування клубу його вихованцями стали понад 10 тисяч дітей та підлітків м. Києва. Завдяки наполегливій праці та професійній майстерності Олександр Петюшенка та очолюваного ним колективу вихованці клубу боксу «Козак» різних вікових груп завжди відзначалися високими спортивними результатами, зокрема, на міських змаганнях, турнірах, що проводить Київське міське фізкультурно-спортивне товариство «Україна».

Олександру Петюшенку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

Валерій Борзов – віцепрезидент Національного олімпійського комітету України, член Міжнародного олімпійського комітету, народний депутат України ІІІ–IV скликань, голова Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму (2000–2002 рр.), президент Національного олімпійського комітету України (1991–1998 рр.), президент Федерації легкої атлетики України (1996–2012 рр.), кандидат педагогічних наук, заслужений майстер спорту, дворазовий олімпійський чемпіон з легкої атлетики (1972 р.), срібний призер ХХ Олімпійських ігор у Мюнхені (1972 р.), дворазовий бронзовий призер ХХІ Олімпійських ігор у Монреалі (1976 р.), багаторазовий чемпіон Європи.

Після проголошення незалежності України Валерій Борзов брав безпосередню участь у становленні української державності. Очолюючи Міністерство України у справах сім’ї, молоді і спорту впродовж 1991–1997 рр.

Валерій Борзов став одним з фундаторів українського спорту, національного олімпійського та паралімпійського рухів.

За особистої участі Міністра Валерія Борзова розроблено законопроєкти «Про антидопінговий контроль у спорті», «Про ратифікацію Антидопінгової конвенції» тощо, засновано стипендії Президента України для видатних спортсменів, створено Олімпійську академію України, дитячо-юнацькі спортивні школи для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків, Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту. Завдяки авторитету і повазі спортивної спільноти Валерію Борзову у найкоротші терміни вдалося домогтися міжнародного визнання Національного олімпійського комітету України та національних спортивних федерацій.

Нині у якості віцепрезидента Національного олімпійського комітету України Валерій Борзов бере активну участь у пропагуванні олімпійського руху і масового спорту серед мешканців міста Києва: проводить численні зустрічі у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах, трудових колективах підприємств, установ, організацій міста Києва, публікує статті спортивної тематики тощо. Водночас, значну увагу Валерій Борзов приділяє діяльності з підтримки ветеранів спорту.

Валерія Борзова нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V і ІV ступенів, орденом «За заслуги» ІІІ, ІІ і І ступенів, орденом Данила Галицького.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]