Версія для людей із вадами зору

Онлайн прес-брифінг Київського міського голови Віталія Кличка щодо поточної ситуації в столиці від 16 листопада (+повний текст, відео)

16 листопада 2020 року, 11:12

Онлайн прес-брифінг Київського міського голови Віталія Кличка щодо поточної ситуації в столиці.

Віталій Кличко інформує:

- на скільки збільшилася кількість інфікованих у Києві;

- скільки киян, хворих на COVID-19, госпіталізували;

- скільки ліжок для хворих на коронавірус забезпечили в столиці;

- скільки ліжок з подачею кисню обладнали в Києві;

- скільки шкіл та садків закриті на карантин;

- про підтримку бізнесу.

Добрий день!

Вітаю всіх, хто нас дивиться! Продовжую інформувати вас про ситуацію у столиці та дії міської влади.

Динаміка розповсюдження вірусу в нас, на жаль, украй негативна. За минулу добу в Києві ще 879 хворих. Це при тому, що у вихідні, зазвичай, виявляють менше інфікованих, оскільки працюють не всі лабораторії. Померли 11 людей.

Усього від коронавірусу у столиці – 976 летальних випадків. А підтверджених випадків захворювання на сьогодні вже 51499.

Серед тих, хто захворіли: 511 жінок віком від 18-ти до 99-ти років. Та 28 дівчаток від дев’яти місяців до 17-ти років. А також 316 чоловіків віком від 18-ти до 93-ох рокiв та 24 хлопчики від трьох до 16-ти років. Захворіли, зокрема, і 43 медики.

До лікарень столиці минулої доби госпіталізували 79 пацієнтів. Інші – на самоізоляції під контролем лікарів. Одужали у столиці за добу 8 людей. Усього коронавірус подолали 18767 мешканців Києва.

Найбільше випадків захворювання виявили в Дарницькому районі – 125. В Оболонському – 115. Та по 112 випадків – у Подільському та Солом’янському районах.

Із зростанням кількості хворих, відповідно, збільшується і кількість пацієнтів, які потребують госпіталізації. Сьогодні у стаціонарах медзакладів міста лікуються 2062 хворих на коронавірус. Із них 34 дитини. У важкому стані перебувають 683 пацієнти. Кисневу підтримку отримують 895 людей. Під апаратами ШВЛ – 31 хворий.

Зазначу, що місто на сьогодні вже підготувало понад 4,5 тисячі ліжок для прийому хворих на коронавірус у 26-ти комунальних медзакладах. Заповненість ліжок у столиці – понад 53%.

Також хочу повідомити, що з підготованих ліжок подачею кисню обладнані майже 1200. Апаратів штучної вентиляції легень сьогодні в комунальних медзакладах – понад 460. Концентраторів кисню – понад 160. І найближчим часом закупимо іще 130. Також у кількох лікарнях столиці здійснюють капітальний ремонт систем кисне-постачання. Це дозволить нам забезпечити киснем додатково іще понад 600 ліжок.

Наступне. Щодо навчального процесу. Ситуація в школах та дитячих садочках столиці – поки контрольована. На сьогодні в місті закриті на карантин 7 шкіл – через випадки захворювання серед вчителів. На дистанційному навчанні загалом 646 класів у 194-ох школах. Усього хворих на коронавірус школярів у Києві – 615. Також хворіють 486 педагогів. 

У дитячих садочках – через виявлені випадки вірусу – тимчасово закрита 81 група у 65-ти садках. Повністю на карантин зачинені два садочки. Наповненість дітей у дитсадках – понад 53 відсотки.

Нагадаю, місто забезпечило навчальні заклади необхідними дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту. Я хочу підкреслити: сьогодні для нас головне – зберегти здоров’я і життя людей.  Тому Київ виконуватиме постанову уряду щодо карантину вихідного дня.

Так, це не ідеальний варіант. І є багато питань. Але з такою динамікою розповсюдження вірусу медична система вже невдовзі не впорається з такою кількістю хворих. І ми розуміємо, що альтернативою може бути тільки повний локдаун. Щоб розірвати ланцюг захворюваності.

Але разом із тим ми розуміємо, що дуже важливо не допустити економічного колапсу, закриття бізнесу і підприємств. Бо люди за період пандемії і так уже збідніли. Тому уряд має невідкладно розробити і запропонувати механізми компенсацій і пільг для бізнесу. Київ такий комплекс заходів запровадив у березні. І зараз ми переглянемо можливості, що іще можемо зробити для підтримки бізнесу і збереження робочих місць. Ми не хочемо повного локдауну!

І сьогодні на селекторній нараді з прем’єр-міністром я також наголосив на важливості контролю за ізоляцією хворих та контактних осіб. Щоб припинити хвилю розповсюдження вірусу. Бо, на жаль, система «Дій вдома» не працює. І у нас багато прикладів, коли інфіковані та контактні особи продовжують ходити на роботу, в школу, відвідують публічні місця.

Контроль за хворими та тими, хто з ними контактує, є одним із основних способів розірвання ланцюга передачі вірусу! І я вкотре закликаю всіх дотримуватися елементарних правил безпеки. І дотримуватися визначених регламентів роботи! Подобається нам це чи ні. Давайте будемо свідомими і обережними! Адже чимало країн уже запровадили суворі карантинні заходи. Ми ж поки намагаємося цього уникнути.

І насамкінець. Про більш приємне. Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники радіо, телебачення та зв’язку. Я хочу привітати журналістів, операторів, режисерів і звукорежисерів. Усіх, хто повідомляє новини, знімає репортажі, створює програми і фільми.

У вас важлива місія. Тому будьте об’єктивними і неупередженими. Бо від слова – як правдивого, так і неправдивого – багато чого залежить. Успіхів вам і цікавої роботи – для ваших слухачів і глядачів!

Дякую за увагу!

Бережіть себе та тих, хто поруч!

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua