Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Онлайн прес-брифінг Віталія Кличка щодо поточної ситуації в столиці від 28 квітня (+повний текст, відео)

28 квітня 2021 року, 10:55

Онлайн прес-брифінг Київського міського голови Віталія Кличка щодо поточної ситуації в столиці.

Віталій Кличко, зокрема, інформує:

- на скільки збільшилася кількість хворих на COVID-19 у Києві;

- скільки хворих на коронавірус перебувають у столичних лікарнях;

- скільки людей вакцинували в місті;

- чи послаблять обмеження в Києві;

- про посилення контролю за дотриманням карантинних правил у місті;

- щодо збереження історичних і культурних пам'яток столиці;

- про запуск автоматичної системи фіксації порушень правил паркування в Києві.

Добрий день! Вітаю всіх, хто нас дивиться!

Я і надалі інформую вас про ситуацію у столиці та дії міської влади. Захворюваність в Києві трохи знизилася. Але говорити, що ми подолали виклики – зарано. Смертність від вірусу досі залишається, на жаль, високою.

Минулої доби в місті виявили 1070 інфікованих. Померли 40 людей – 23 жінки та 17 чоловіків. Усього за період пандемії у столиці 4537 летальних випадків від вірусу. А підтверджених випадків захворювання в місті на сьогодні 193690.

Серед тих, хто захворіли: 633 жінки віком від 18-ти до 91-го року. Та 17 дівчаток від 11 місяців до 17-ти років. А також 406 чоловіків віком від 18-ти до 85-ти років. Та 14 хлопчиків від 2 до 17-ти років. Захворіли, зокрема, 23 медики.

Не збільшується останнім часом і кількість госпіталізованих до столичних лікарень. Минулої доби в стаціонари медзакладів потрапили 144 хворих на коронавірус. А також госпіталізували 157 пацієнтів із підозрою на COVID-19 та пневмоніями. Тобто загалом в лікарні за добу потрапила 301 людина.

Одужали минулої доби 1174 киянина. Усього коронавірус подолали 122047 мешканців столиці. Найбільше випадків захворювання виявили в Дарницькому районі – 201. У Шевченківському – 143. Та в Солом’янському районі – 139 випадків.

Ми можемо говорити, що запроваджені містом суворі обмеження дали позитивний результат. Та це не значить, що ми подолали вірус. Бо досі в нас багато госпіталізованих пацієнтів у важкому стані.

Загалом у стаціонарах медзакладів столиці сьогодні лікуються 2829 хворих на коронавірус. 2060 пацієнтів – у важкому стані. Кисневу підтримку отримують 2402 людини. Під апаратами ШВЛ – 57 хворих. Заповненість ліжок у комунальних медзакладах сьогодні – майже 48 відсотків. Ліжка із киснем заповнені на майже 56 відсотків.   

Тому ще раз  закликаю всіх бути обережними! Не нехтувати правилами. Носити маски, не влаштовувати масових гулянь, дотримуватись соціальної дистанції. Щоб легковажність не спричинила нового сплеску вірусу. Щоб не повертатися знову і знову до суворих обмежень.

Щодо обмежень. Сьогодні вранці комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення про послаблення протиепідемічних заходів у столиці. Ми сподіваємося, що і Державна комісія з надзвичайних ситуацій ухвалить рішення про перегляд рівня епідемічної небезпеки та виведення столиці із «червоної зони».

Отже, з 1 травня весь наземний громадський транспорт та метро відновлять перевезення пасажирів у звичайному режимі. З дотриманням визначених раніше протиепідемічних норм та правил.  Але, закликаю мешканців столиці, користуватися громадським транспортом тільки в разі нагальної потреби.

  Із 5 травня місто відновить навчальний процес у закладах загальної освіти, дошкільної та у вищих навчальних закладах. Також у столиці відновлять прийом документів для зарахування дітей у перший клас на наступний навчальний рік.

 Із цієї суботи, першого травня, відновлять роботу також заклади торгівлі, торгово-розважальні центри, ринки, ярмарки, заклади громадського харчування, спортивні зали та фітнес-центри. Втім, наголошую, власники цих закладів повинні розуміти, що працюватимуть тільки з дотриманням всіх норм безпеки! Це у ваших інтересах! Бо якщо ситуація знову погіршиться, нових обмежень не уникнути!

 Відновлять свою роботу і Центри надання адміністративних послуг. Але прийматимуть відвідувачів за попереднім записом через електронні сервіси.

Хочу повідомити, що контроль за дотриманням карантинних правил на вулицях міста буде посилений. Будуть організовані додаткові патрулі Національної поліції та «Муніципальної охорони». Зокрема, вони працюватимуть у місцях масового скупчення людей, у парках та скверах. А під час Великодніх свят та поминальних днів – контролюватимуть ситуацію біля  релігійних установ та на міських кладовищах.

 Також нагадаю, що місто розробило протиепідемічні правила на час Великодніх свят. Зокрема, всім конфесіям рекомендували проводити богослужіння в онлайн-режимі. Дотримуватися карантинних заходів у храмах. А освячення пасхальних кошиків здійснювати на вулиці, з дотриманням дистанції між людьми.

 Я розумію, що всім нам хочеться, щоб зняли одразу всі обмеження. Хочеться повернутися до звичного життя. Я розумію, що страждає бізнес. Але сьогодні головне – зберегти життя і здоров’я людей. Це – найважливіше. Бо подивіться, що сьогодні відбувається в Індії. Трагічна ситуація, коли людей спалюють уже на вулицях. Бо крематорії не справляються. А, наприклад, Туреччина, Кіпр, деякі інші країни посилюють обмеження і знову запроваджують локдаун. Тому, ми будемо послаблювати карантин поступово. І зважаючи на ситуацію. Бо важливо не втратити контроль над розповсюдженням хвороби і не допустити нового інфекційного вибуху. Прошу всіх бути обережними і відповідальними! Ми думаємо про ваше здоров’я і ваше життя!

Наступне. У Києві, як і в інших регіонах країни, триває вакцинація від COVID-19. Щеплення у столиці роблять вакцинами Covishield, Coronavac та Pfizer, які надало Міністерство охорони здоров’я. У столиці вже вакцинували понад 52700 людей. Це, в основному, медики, соціальні працівники, люди похилого віку та військові. Роблять щеплення також і освітянам. 

Також Київ отримав від МОЗ і 35600 доз препарату AstraZeneca виробництва Південної Кореї. Та сьогодні розпочинає щеплювати визначені групи населення і цією вакциною.

І не про коронавірус. Про нашу історію та про збереження історичних і культурних пам’яток столиці. Дивною виглядає позиція Міністерства культури та інформаційної політики України, яке включає об’єкти до Державного реєстру пам’яток. А точніше – не включає…

Уже кілька років поспіль Мінкульт не може розглянути перелік об’єктів, які Департамент охорони культурної спадщини столиці щорічно подає до відомства. Тільки за останніх три роки місто направило 32 подання про занесення до Держреєстру більш як півтори тисячі пам’яток! Міністерство за цей час ухвалило рішення тільки щодо 23-ох об’єктів.  21 – внесли до Держреєстру. А два – визнали такими, що не підлягають внесенню.  Така позиція Мінкульту призводить до того, що столиця втрачає пам’ятки культури! Вони руйнуються, а місто не може  розпочати реставраційні роботи там, де це необхідно!

 Наприклад, ми досі чекаємо рішення щодо таких знакових об’єктів як комплекс культурної спадщини заводу «Арсенал», завод Ріхтерта, Київський іподром та багатьох інших. А необхідні документи ми передали ще три роки тому. Я вважаю таку ситуацію неприпустимою.

Тому ми підготували проект звернення Київради до Уряду. Аби він доручив Міністерству культури невідкладно розглянути у повному обсязі подання, які направлялись органом охорони культурної спадщини КМДА. Розглянути і ухвалити це звернення ми плануємо на найближчому засіданні Київради.

 А тепер я відповім на запитання від ЗМІ. Питання від кількох ЗМІ. Коли в Києві запустять автоматичну систему фіксації порушень правил паркування? Як змінила ситуацію з паркуванням політика евакуації авто? І як місто буде вирішувати проблему з паркуванням?

Ви всі бачите, скільки автомобілів додалося за останні роки на вулицях столиці. Дорожня інфраструктура міста не була розрахована на такий трафік. Також ускладнюють рух і неправильно припарковані автівки.

 Сьогодні контроль за дотриманням правил паркування здійснює управління з паркування при Департаменті транспортної інфраструктури міста. І для інспекторів вже розробили спеціальну програму, що працюватиме на базі мобільних сервісів «Київ цифровий». Програма зручна як для роботи інспекторів, так і для автовласників. Зокрема, в ній є інтерактивна карта парковок столиці, сервіси сплати за паркування та сплати штрафів за порушення його правил.

 Втім, на час локдауну ми ухвалили рішення тимчасово зробити паркування в місті безкоштовним. Після послаблення обмежень автовласники зможуть оплачувати паркування через застосунок і не порушувати правила, залишаючи автівку безоплатно. А інспектори зможуть швидко і автоматично фіксувати виявлені порушення.

Ми вже зараз можемо спостерігати позитивну тенденцію щодо зменшення порушень правил паркування. Політика евакуації, насамперед, спрямована і на розвиток культури паркування, і на безпеку та комфорт киян – як на дорогах, так і на тротуарах.  

Також задля комфорту водіїв ми розглядаємо варіанти збільшення кількості паркувальних майданчиків та оптимізації паркувального простору. Місто планує збільшити штатну чисельність інспекторів із паркування, вдосконалити систему їх навчання. Запровадити нові критерії якості роботи інспекторського складу.

І останнє. Дуже позитивна новина. Я хотів би привітати наших «Динаміців»! Вперше за останніх 5 років клуб знову став чемпіоном України. Бажаю нашим футболістам, нашому улюбленому клубу, подальших перемог! Зокрема, 13 травня, в Тернополі, покласти золоті медалі чемпіонів у кубок України! Завжди тримаю кулаки за київське «Динамо». Бажаємо перемог!

Це вся інформація на сьогодні. Дякую вам за увагу!

Пам’ятайте про дотримання правил, що убезпечать ваше здоров’я і життя! Бережіть себе! І до зустрічі!

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]