Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

ОНОВЛЕНО! Київрада затвердила положення про громадський бюджет

26 грудня 2016 року

Київрада затвердила положення про громадський бюджет

На пленарному засіданні Київської міської ради від 22 грудня депутати затвердили Положення про громадський бюджет міста Києва.

“Ми кілька місяців напрацювали механізм, який буде дієвим і при цьому цілком влаштовуватиме громаду. Ми провели три круглих столи, у яких брали участь як представники влади, так і представники громадськості. Під час цих зустрічей активні громадяни висловили ряд слушних пропозицій, які були враховані під час підготовки цього положення. Тобто, сміливо можна казати, що цей документ — це результат конструктивної співпраці влади з громадськістю”, - зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Відповідно до Положення, автором проекту зможе бути не лише житель Києва, а й громадяни інших міст та іноземці. Ініціатива може стосуватися - благоустрою, інфраструктури, ремонту будинку, тощо. У документі передбачено поділ проектів на великі та малі, в залежності від вартості.

“Максимальна вартість малого проекту не повинна перевищувати 300 тис. грн, великого – 3 млн грн. На пілотне впровадження у 2017 році Київ виділив 50 млн грн (до 1 млн грн на 1 проект) і далі цю суму планується збільшувати. Вже подано 497 проектів на загальну суму понад 330 млн. грн. Зараз якраз триває процес експертизи, перевірки проектів на можливість реалізації”, - зазначає голова бюджетної комісії Київради Андрій Странніков.

У положенні чітко прописано процедуру голосування за подані проекти. Вона буде виключно електронна з використанням картки киянина, банківської картки, або використання електронного цифрового підпису.

“Також серед новацій - створення громадської бюджетної комісії, яка вирішуватиме спірні ситуації між автором проекту та відповідальним структурним підрозділом. Складатиметься вона з громадських організацій. Також буде запроваджено мінімальну кількість голосів для проектів-переможців: для великих— 1000, для малих – 300”, - зазначив Володимир Прокопів.

Також секретар Київради зауважив, що проекти, розроблені авторами на основі успішних петицій, направляються відразу на експертизу без додаткових перевірок.

Рішення підтримали 77 депутатів.

Команда Kyiv Smart City активно на волонтерських засадах на основі сучасних методів організувала процес колективної роботи, щоб механізм Громадського бюджету став дійсно демократичним, інноваційним та ефективним для Києва. Координатором цього процесу став Центр розвитку інновацій (НаУКМА, який вже має успішний досвід впровадження у Києві сервісу електронних петицій (біля 400 тисяч користувачів). Також долучилися експерти профільних груп Реанімаційного Пакету Реформ та ГО “SocialBoost”. Всі деталі на офіційному сайті: https://gb.kievcity.gov.ua/ 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]