Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Озеро Алмазне» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення

27 жовтня 2022 року, 19:26

У Деснянському районі «Озеро Алмазне» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення. Територія заказника включає озеро та прибережно-захисну смугу біля нього площею 185,3 га. Відповідне рішення підтримали 86 депутатів Київради.

За словами депутатки Київської міської ради, секретарки постійної комісії з питань екологічної політики Євгенії Кулеби, наразі особливого значення набуває питання збереження сприятливого для життя та здоров’я людини довкілля, а також забезпечення населення рекреаційними ресурсами.

«Важливо зберегти цей острів біорізноманіття та охолодження як єдиний цілісний та взаємопов’язаний ландшафт з усіма його компонентами. У прибережній смузі озера ростуть три види рослин, які занесені до Червоної книги України. Також на території об’єкта мешкають плазуни, птахи та ссавці, які охороняються Бернською та Боннською конвенціями. Ця зона належить до водно-болотних угідь, які є місцем гніздування великої кількості птахів, а також природним середовищем живлення найбільшого орла Європи – орлана-білохвоста, якого занесено до Європейського Червоного списку, міжнародної та української Червоних книг. Озеро Алмазне та його прибережна смуга є невід’ємною складовою екосистеми столиці, тому важливо захистити її від знищення та забезпечити ефективне функціонування коридорів екологічної мережі», – зазначила Євгенія Кулеба.

Депутатка додала, що потрібно створювати сприятливі умови для збереження унікальних природних об’єктів та цінних історичних екземплярів рослинного та тваринного світу в Києві.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]