Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У столиці затвердили календарний план заходів на 2023 рік, які спрямовані на збереження національної пам’яті українців, увіковічення визначних особистостей та Героїв

27 жовтня 2022 року, 19:23

У Києві затвердили календарний план заходів з організації та відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2023 році з метою збереження української національної пам’яті та консолідацію історичної свідомості. За таке рішення на пленарному засіданні Київської міської ради проголосували 87 депутатів.

За словами депутатки Київради, голови постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторії Мухи, прийняття даного рішення сприятиме збереженню національної пам’яті, належному вшануванню визначних пам’ятних дат, увіковіченню пам’яті про видатних особистостей та народних Героїв. 

«Захист національної пам’яті в умовах війни є одним із ключових чинників самоідентифікації української нації. Відтак, запровадження системи заходів зі збереження української національної пам’яті та розвитку історичної свідомості є запорукою консолідації суспільства та збереження національної ідентичності, традицій та культури українського народу. Зокрема, у 2023 році буде відзначено 100-річчя із часу початку політики українізації – заходів на підтримку розвитку української мови, 150-річчя з часу заснування Історичного товариства Нестора Літописця, 125 років із часу видання першого тому «Історії України – Руси» Михайла Грушевського, а також 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні», – повідомила Вікторія Муха.

Депутатка додала, що в календарі пам’ятних дат та ювілеїв передбачено організацію тематичних, інформаційних та культурно-мистецьких заходів. Окрім цього, протягом року заплановано встановлення пам’ятних знаків і меморіальних таблиць, а також передбачено реалізацію ініціатив територіальної громади.

Календар пам’ятних дат та ювілеїв наведено за посиланням.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]