Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Подробиці новорічного святкування у столиці: 19 грудня Софійська площа перетвориться на справжній казковий ліс

04 грудня 2020 року, 13:45

Офіційне святкування Нового року на Софійській та Контрактовій площах, а також біля Арки дружби народів триватиме із 19 грудня до 19 січня. Святкове засвічення ялинок для киян та гостей міста традиційно відбудеться 19 грудня о 19:00, у день Святого Миколая.

 «У місті має бути створена новорічна атмосфера, тож зовсім скоро всі вулиці та площі будуть прикрашені, а в кожному районі столиці з’явиться новорічна ялинка. Звісно, не обійдеться й без карантинних обмежень. Цього року під час новорічно-різдвяних свят концерти, різноманітні шоу-програми та фуд-корти не передбачаються», – розповів в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, натомість у місті буде створено новий новорічний маршрут від Арки дружби народів, через пішохідно-велосипедний міст, парк «Володимирська гірка», Алею художників, Андріївський узвіз та до Контрактової площі. На кожній із локацій будуть передбачені зони для дитячих розваг, як то: ковзанка, 20-метрове оглядове колесо та льодова гірка.

«Завдяки такому рішенню ми, по-перше, розвантажуємо центральні вулиці від припаркованих автівок у святкові дні. По-друге, спонукатимемо киян не стояти на місці та рухатися від однієї фотозони на маршруті до іншої», – зазначив під час онлайн прес-брифінгу начальник відділу координації та моніторингу проведення масових заходів у місті Києві та реалізації проєктів Кирил Воронін.

Протягом усього маршруту будуть розміщені різні світлові та арт-інсталяції новорічної і різдвяної тематики у рамках проєкту «Парад культур». Саме тут дорогою можна буде придбати сувеніри та випити гарячого чаю чи кави.

«Темою цього Нового року став Казковий ліс. Головна ялинка країни вже традиційно височітиме на Софійській площі, головна ялинка міста – біля Арки дружби народів, а центральна ялинка Подолу стоятиме на Контрактовій площі. Саме між цими локаціями буде створено новий новорічний маршрут завдовжки 8 км! Безумовно, на всіх локаціях буде контроль за дотриманням карантинних обмежень. Для тих же, хто залишиться на самоізоляції під час свят, передбачені онлайн-трансляції. Тому ніхто нічого не пропустить», – зазначила директорка Департаменту культури Діана Попова.

Як повідомили організатори – офіційне засвічення головної ялинки країни відбудеться без традиційного параду, але з дотриманням усіх карантинних обмежень та з веденням онлайн-трансляції.

«Святкову атмосферу казкового лісу тут буде створено завдяки декораціям і фотозонам із кумедними жителями могутнього пня та з використанням ретро ламп і гірлянди, що нагадує зоряне небо», – додав Ігор Добруцький – засновник проєкту Folk Ukraine, організатор новорічно-різдвяних святкувань на Софійській та Контрактовій площах.

Мистецький проєкт «Парад культур» затверджено розпорядженням КМДА № 1860.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]