Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

При Департаменті охорони культурної спадщини КМДА створили робочу групу з опрацювання переліку пам’яток культурної спадщини

16 листопада 2023 року, 10:19

У КМДА створили робочу групу з опрацювання переліку пам’яток культурної спадщини. Йдеться про ті пам’ятки, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України і підпадають під дію Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини.

Мета робочої групи – напрацювати заходи з проведення додаткових досліджень будівель, занесених до Реєстру, щодо можливої зміни їх назви або виду. Сфокусувались на розгляді 23 будівель за наданим Міністерством культури та інформаційної політики України переліком. Також визначили список об’єктів, на які необхідно розробити нову облікову документацію для позбавлення в їхніх назвах символів «русского мира» та маркерів країни-агресора. Із них 10 будівель вирішено залишити в Реєстрі без змін.

До складу робочої групи увійшли представники Департаменту охорони культурної спадщини, Українського інституту національної пам’яті, який уповноважений визначати, що саме підпадає під деколонізацію, а також МКІП, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту історії НАН України та установи «Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій».

За підсумками першого засідання учасники робочої групи продовжать роботу в даному напрямі, зокрема, з пам’ятками місцевого значення, які взяті на державний облік відповідно до законодавства УРСР та не включені до Реєстру і потребують переосмислення їхніх назв.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]